Skocz do zawartości

[Oświetlenie] Project samoróbki


Karbon

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie spotkalem sie gdzies w necie z pomyslem zastosowania gotowych obudow lampek rowerowych produkowanych w romecie. Maja dosc powazne odblysniki i jakby zapodac tam mocniejsza zarowe, moze to swiecic przyjemnie (chociaz z tego co pamietam, to z duzym rozstrzalem)- a i zawsze lepiej wyglada niz obudowa samoroba. Jakies za i przeciw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie spotkalem sie gdzies w necie z pomyslem zastosowania gotowych obudow lampek rowerowych produkowanych w romecie. Maja dosc powazne odblysniki i jakby zapodac tam mocniejsza zarowe, moze to swiecic przyjemnie (chociaz z tego co pamietam, to z duzym rozstrzalem)- a i zawsze lepiej wyglada niz obudowa samoroba. Jakies za i przeciw?

Jam tak uczynił.

Za:

- łatwość montażu na rowerze

- estetyka

- niski koszt

- dobry odbłyśnik

Przeciw:

- konieczność przeróbek wewnątrz lampek przy stosowaniu żarówek z popularnych halogenków

- trzeba gdzieś umieścić włączniki, baterie i okablować rower, co nie każdemu odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie allegro pod kątem żarówek i natrafiłem na coś takiego: Żarówka kwadratowa. Czy taki kształt Waszym zdaniem byłby lepszy? Lepszy tzn, czy będzie efektywniej oświetlał drogę i np. czy będzie mniej oślepiał nadjeżdżających z naprzeciwka?

 

Swoją drogą to ten koleś ma jeszcze w ofercie żarówkę sześciokątną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udziwnione to jakieś.

Mówi Pismo, że najlepiej sprawuje się okrągły klosz ze względu na równomierność rozchodzenia się światła. Można od biedy kupić i poeksperymentować, ale domniemywam, że gdyby to było coś naprawdę przeza######istego, to już dawno byłoby szeroko stosowane. Podejrzewam, że na drodze otrzyma się z tego kilka różnych interesujących figur geometrycznych naraz, ale żeby dobrze było coś widać, to wątpię.

Ale lans jest, kwadratowe światełka zawsze mi się podobały ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem właśnie allegro pod kątem żarówek i natrafiłem na coś takiego: Żarówka kwadratowa. Czy taki kształt Waszym zdaniem byłby lepszy? Lepszy tzn, czy będzie efektywniej oświetlał drogę i np. czy będzie mniej oślepiał nadjeżdżających z naprzeciwka?

 

Swoją drogą to ten koleś ma jeszcze w ofercie żarówkę sześciokątną

Malutki ten kwadratowy klosz. Są też takie małe okrągłe, ale nie wiem jakie dają światło. Mniejsze są droższe od tych najpopularniejszych o średnicy klosza 51 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...