Skocz do zawartości

[problem] nie hamuje ;/


dlisek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. Mam tarcze LX i klocki z przodu po 1400km wyglądają już żałośnie i niedługo zmienię na BBB, które sobie leżą w szafeczce. Są straszliwie miękkie. Nie mogę zapakować metalicznych a nawet półmetalicznych? (i tak to zrobię, tak tylko pytam :P )

 

PS: Jeżeli oryginalne klocki są żywiczne (a biorąc pod uwagę jak szybko znikają i że odchodzą z nich takie miękkie "farfocle" po dłuższym, ostrym hamowaniu to chyba są) to udało mi się zalać je olejem mineralnym. Próbowałem dotrzeć, trochę zeszlifować i nie dało rady ale wypieczenie w 250* 30minut w piekarniku sprawiło, że znów hamowały jak żylety, więc zawsze warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze do klocków żywicznych i metalicznych różnią się po prostu twardością ( nie wspominając już o takich duperelach jak rodzaj struktury krystalicznej metalu, kryształowe domieszki zwiększające tarcie, pojemność cieplna, szybkość jego odprowadzania itp.). Pokrótce, tarcze do klocków żywicznych są na tyle miękkie, by tworzyły optymalne tarcie dynamiczne przy optymalnym zużyciu zarówno tarcz, jak i klocków. Klocki metaliczne i tarcze do tychże są odpowiednio twardsze, ale przez to produkują mniejsze tarcie, jednak ich skuteczność jest większa, dzięki wyższej twardości i wytrzymałości. Jednym słowem, miękkie klocki i tarcze hamują podobnie jak twarde tarcze i twarde klocki (te się wolniej zużywają). Problem pojawia się, gdy robi się zamiany, np. twarde klocki i tarcze do klocków żywicznych. Wtedy może i hamować będą jak żylety, ale tarcza będzie się koszmarnie nagrzewać, może się wyginać, nie wspominając już o tym, że w mgnieniu oka się wytrze i będzie trzeba ją wymienić. A i może się też zatrzeć, chociaż tego nie spotkałem w rowerach, a tylko w motocyklach wyczynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...