Skocz do zawartości

[Ustawienie mostka] poprawny montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam szybkie dwa pytania. Pierwsze dotyczy mostka z ujemnym kątem. Gdy obróciłem mostek to zauważyłem niewielką szczelinę z jednej strony (widoczna na zdjęciu). Źle wyprofilowane czy co. Pytanie czy można tak jeździć czy wpłynie to negatywnie na odkształcenie innych elementów?

Drugie pytanie dotyczy podkładek. Czy można usunąć bezproblemowo ta środkowa podkladke? Czy aby zmniejszyć wysokość podkładki trzeba ją wymienić na inną (bardziej płaska) która nam będzie przenosić obciążenia na główkę ramy? To co się znajduje pod ostatnią podkładka widoczne na drugim zdjęciu.

 

Pozdrawiam Maciej01cd1b29b0a3c7760a5eb72ca731d185.jpgc88e7b0a9b77b74dd196f1303debba42.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stery są na pewno dobrze założone?

 

Nie może być taka szczelina, dziwna sprawa. A jak odwrócisz mostek to nie ma takiej szczeliny wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

składasz komplet, dociskasz top capem (usuwasz luz) i dopiero skręcasz śruby mostka.

 

Tylko zobacz jakie dziursko tam się zrobiło. Przecież nawet złożone na sucho powinno przylegać do siebie idealnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 Gdy mam mostek w pozycji wyjściowej nie ma luzu. Jeżeli chodzi o poprawność złożonych sterów to nie wiem. O czym dokładnie mówisz?

 

@vpablov jeszcze go nie skrecalem. Nawet jeśli bym go skręcił to naprężenia by się nie rozchodzily równomiernie.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdy mam mostek w pozycji wyjściowej nie ma luzu.

 

Nie rozumiem o czym piszesz. Jest szczelina, jak ściśniesz całość to będzie i tak luz. Więc albo mostek jest krzywo odlany albo podkładka jest jakaś trefna.

 

 

 

eżeli chodzi o poprawność złożonych sterów to nie wiem
 

 

Trochę mnie zastanawia dlaczego ten pierścień widoczny na pierwszej fotce jest nad a nie pod kapą sterów. No chyba że taka jest konstrukcja tych sterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdy obróciłem mostek to zauważyłem niewielką szczelinę z jednej strony (widoczna na zdjęciu). Źle wyprofilowane czy co. Pytanie czy można tak jeździć czy wpłynie to negatywnie na odkształcenie innych elementów?

Jeżeli przy kącie dodatnim nie występuje ten problem to najprawdopodobniej będzie to wada mostka (źle wyprofilowany a że był tam dotychczas top cap to nie było tego widać). Jeździć tak raczej nie polecam bo łożysko jest miejscowo dociskane a to mu nie wróży długiego żywota.

 

 

Czy można usunąć bezproblemowo ta środkowa podkładkę?

Jeśli mowa o tej gdzie pisze GHOST to tak ale będziesz ją musiał przełożyć nad mostek bądź skrócić sterówkę.

 

 

Czy aby zmniejszyć wysokość podkładki trzeba ją wymienić na inną (bardziej płaska) która nam będzie przenosić obciążenia na główkę ramy? To co się znajduje pod ostatnią podkładka widoczne na drugim zdjęciu.

Jeśli mowa o tej stożkowej to również możesz ją wymienić na bardziej płaską ale ta musi być dopasowana do sterów (nie wszystkie są ze sobą kompatybilne) i w tym przypadku również skrócenie sterówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trochę mnie zastanawia dlaczego ten pierścień widoczny na pierwszej fotce jest nad a nie pod kapą sterów. No chyba że taka jest konstrukcja tych sterów.


Sprawdziłem to i na mój chłopski rozum inaczej, żeby się trzymało, nie mogłem tego poskładać. Przy okazji w okolicy marca czyściłem i smarowałem (smar bike grease 2000) sobie łożyska sterowe. Gdy teraz tam zaglądnąłem to smar  zbrązowiał. Czy to normalne czy jednak źle skręciłem te stery przez co dostała się tam woda (czy inne nieporządane rzeczy..)?

 

 

 

Nie rozumiem o czym piszesz.


Ten mostek oryginalnie był założony odwrotnie niż na zdjęciu i wtedy luzu (tej szpary) z jednej strony nie było. 

 

 

 

 

to najprawdopodobniej będzie to wada mostka
 

Tak jak podejrzewałem, ale wolałem dopytać. Pokombinuje zatem z mostkiem z drugiego roweru. 


 

Jeśli mowa o tej gdzie pisze GHOST


Oczywiście chodziło mi o podkładkę stożkową, ale nie dopatrzyłem autokorekty w telefonie i wyszło środkową. 

Dziękuję za szybkie pogotowie serwisowe  :thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...