Skocz do zawartości

[Warsztat] Przednie koło


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem dałem rower do serwisu wszystko fajnie działało potem przez pogodę przez około 2-3 tygodnie rower leżał nieużywany i teraz gdy znów chcę go użyć to z przedniego koła dochodzą dźwięki obijanego metalu. Smarowanie łożyska nie pomogło ani nie pogorszyło problemu. Proszę o pomoc bo nie chce znowu dawać roweru do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej? Dźwięk z piasty czy obręczy? Czasami zdarza się że w obręczy zostaje "kółko" po wybijaniu otworów pod nyple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że to szprychy. Po prostu piasta to największa tuba w kole i dlatego tak słychać.

 

Ale jeśli to piasta na 100% to zostaje tylko :

 

- źle dokręcony bębenek / wolnobieg lub pęknięty na gwincie

 

- któraś miska jest źle osadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli to piasta na 100% to zostaje tylko :   - źle dokręcony bębenek / wolnobieg lub pęknięty na gwincie

To jest przednie koło.

Źle zmontowana lub rozwalona piasta dawałaby efekty akustyczny przy każdym obrocie.

Stawiam na rozprężające się szprychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj do dobrego serwisu i niech sprawdzą. Ja raz próbowałem centrować koło: masz gwarancję że zanim załapiesz o co chodzi to najpierw będziesz miał brązowo w majtkach  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...