Skocz do zawartości

[Linka] od przerzutki


Adrian589

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymianiłem linkę w tylnej przerzutce. Problem tkwi w tym, że nie mogę jej odpowiednio naciągnąć, co źle wpływa na precyzję zmiany biegów :P Najpierw odkręcam śrubę, która "trzyma" linkę w przerzutce, ustawiam odpowiednio i przykręcam, ale potem nie mogę wcisnąć pancerza do przelotki w ramie. Próbuję więc najpierw wcisnąć pancerz do wszystkich przelotek, odkręcam śrubę w przerzutce, o której pisałem wcześniej, napinam tą linkę, ale po przykręceniu jest znów za słabo napięta :D . Macie na to jakieś sposoby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nierozumiem tego problemu :D Masz przerzutkę na ostatniej koronce kasety. Zakładasz linke dociskasz minimalnie przerzutkę do osi koła i następnie przykręcasz mocno. Jeżeli jest za słabo napięta to wykrecasz to nakrętkę przy manetce i jest dobrze. Pamiętaj przed regulacją przerzutki żeby tę nakrętkę wcześniej trochę wykręcić żebyś miał też możliwość poliuźnienia linki jak będzie za mocno naprężona. Ot cała filozofia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...