Skocz do zawartości

[support] starszy xtr


Jakub85

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić po dość okazyjnej cenie używaną korbę wraz z suportem. Coś takiego http://www.allegro.pl/item128513779_korba_..._2002_bcm_.html. Niestety jest jeden problem. suport ma ponoć lekko wyczuwalny luz. Sprzedawca tak go opisał: "luz jest minimalny i tylko z

jednej strony ( z tej po ktorej jest nakretka nie polaczona z suportem (czyli lewa)". Jak myślicie, czy da się coś takiego naprawić? Na przykład przez wymianę łożysk? Boję się ze nie dostane już nigdzie takiego suportu ani częsci do niego. Pomóżcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary xtr.... hm. o ile pamietam to te korby mialy jako pierwsze ośke octalink i inny sposob mocowania korb (szerokosc kołnierza z wielowypustem - inny niz w nizszych modelach)

kiedys widzialem w gazecie niemieckiej test dlugodystansowy tych korb i wkładu - rowniez informowali o luzie na łozyskach.

ja bym ich nie brał. nie wiadomo jak z dostepnoscia zebatek do nich - w niemczech to raczej nie problem ale u nas...

musialbys sie dowiedziec w shimano polska - moze maja na stanie takie czesci. mysle ze cena wkladu nie bedzie zbyt niska...

ja darowalbym sobie.

moje uwagi nie sa stuprocentowymi pewniakami - moze inne wklady suportu pasuja, a tarcze sa bezproblemowo dostepne (choc jest to wersja zadziej spotykana na piec srub co jeszcze bardziej moze utrudnic zdobycie czesci)

korba jest poobcierana przy starcie w jednym maratonie? no watpie. ;) az taka slaba ta anoda na pewno nie jest. choc to ze korby maja gladkie powierzchnie nie wplywa oczywiscie na zywotnosc powłoki.

poza tym wydaje mi sie ze gosc sprzedal te korby? to sugeruje opis na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Przez pomyłkę podałem nie tego linka. To znaczy sam sprzęt się zgadza tylko ten który ja chcialem kupić jest dużo bardziej zmaltretowany :) Chyba nie będę się w to ładował. Z dostępnością częsci jest rzeczywiście kiepsko. Jeszczę zębatki to można kupić ale suport to już wyższa szkoła jazdy. A kupować suport za 300zł to się dla mnie mija z celem.

Będę szukał lekkiej korby na ISIS. Macie może jakieś typy? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tym jest największy problem. Mogę wydać na korbę nawet 700zł czy więcej tylko ciężko mi zbierać kasę i najlepiej idzie mi kupowanie po kawałku. Najchętniej kupiłbym same ramiona, potem suport i jakieś zębatki. Mam na oku piękne race face turbine na ebayu ale one na pewno będą kosztować majątek. Może jest dla nich jakaś alternatywa bo na razie nic nie widzę poza nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...