Skocz do zawartości

[lampki] Oślepianie


jacob

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdy wracałem dwa razy podrząd poznym wieczorem trzy samochody zamrugały mi długimi. Zastanawiam się czy moja lampka ich nie razi. Mam lampke z 6 diodami LED i byla wtedy ustawiona na droge ale swiatlem jednostajnym. Mam jeszcze druga lampke z 16 diodami LED ale jej na razie nie używam.

 

Czy ma ktos z was taka lampke i czy do was tez mrugaja??

 

Co sądzicie o Ksenonie w rowerze bo zastanawiam się nad nią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Ksenonie w rowerze bo zastanawiam się nad nią?

Nie ma czegoś takiego jak ksenony do bika. Wszystkie badziewia z allegro to nędzna imitacja prawdziwych ksenonów. Nie sądzę żeby w ciągu 5 najbliższych lat ktoś zrobił ksenony rowerowe, bo potrzeba system poziomowania, spryskiwacze i wydajny aku, a tego się nie da zmieścić w małej obudowie.

 

P.S. Mi też dają długimi jak mam włączoną Sigmę Mirage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideałem jest posiadanie zarówno "krótkich" jak i "długich", tylko mało komu chce się wozić tyle światłobzdryniów ;-)

"Krótkie", np. jakieś fikuśne diody, do miasta i innych obszarów z grubsza zabudowanych, "długie" żeby coś widzieć w tych innych obszarach i pomrygać do kumpla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem,oslepiam i kierowcow i pieszych,ale mam to w d..... .Coś za coś,kierowcy też nas olewaja,piesi zaczynaja robic to samo.A poza tym moja dewiza BĄDZ WIDOCZNY

 

Tylko, że moim zdaniem oślepiając kierowcow samochodów możesz spowodować wypadek i co Ci po widoczności na drodze, jak może Cię ktoś niechcący potrącić ...

 

Pozdrowienia oślepione :034:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak ksenony do bika. Wszystkie badziewia z allegro to nędzna imitacja prawdziwych ksenonów. Nie sądzę żeby w ciągu 5 najbliższych lat ktoś zrobił ksenony rowerowe, bo potrzeba system poziomowania, spryskiwacze i wydajny aku, a tego się nie da zmieścić w małej obudowie.

 

P.S. Mi też dają długimi jak mam włączoną Sigmę Mirage :(

 

Heh, troche sam sie minales z prawda. Takie rzeczy sa wymagane normami E, ale jedynie w przypadku samochodow. Poki co, rower moze swiecic tym, czym chce bez spryskiwaczy :) Ograniczeniem (a jednoczesnie zrodlem bzdury na allegro) jest sama zasada swiecenia zarowek xenonowych. Tak sie sklada, ze w zarowce xenonowej zrodlem emisji swiatla nie jest zarnik (jak w zwyklych zarowkach), lecz zjawisko swiecenia gazow (tak jak w jarzeniowkach). Aby gaz (tutaj xenon) zaczal swiecic, nalezy dostarczyc mu pradu pod wysokim napieciem (kilka tysiecy V). Malo jest ogniw osiagajacych tak wysokie napiecie, wiec i technologia raczej sie nie wdrozy tak szybko. Mozna oczywiscie zastosowac przetwornice wysokiego napiecia, ale ich cena jest na tyle wysoka, ze lepiej kupic inne zabawki. Pomijam fakt, ze w razie przebicia pradu, przy kilku tysiacach V, szybko bys sie przestal cieszyc, ze masz jasne swiatelka :D

 

A teksty typu zarowka wypelniona xenonem sa (chocby nawet rzeczywiscie tak bylo) jedynie chwytem reklamowym, bo obecnosc xenonu w konwencjonalnej zarowce do tematu i tak nic nie wnosi...

 

pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tematu xenonow, zapomnialem dodac, ze wydajny akumulator nie jest wcale taki potrzebny, bo wlaczony xenon wcina znacznie mniej pradu od zarnika halogenowego a i przy tym emituje znacznie mniej ciepla (co jak wiadomo, rowniez ma wplyw na zywotnosc odblysnika)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chciałbym zaapelować to ludków używających stroboskopowego trybu w swoich lampkach, żeby je zaginali do dołu. Przyjaźniej dla tych z przeciwka.

Jaki jest tego sens? Imho żaden, bo to lampka sygnalizacyjna a świecąc w ziemię g*wno będzie dawała. Tak samo każ kierowcom gasić światła bo cie oślepiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem kierwocy dają długimi, bo nie są w stanie rozpoznać co jedzie z naprzeciwka. Widzą tylko błyskającą lampkę, w najgorszym razie same odblaski. I naturalną rzeczą jest, że taki kierowca chce się upewnić z czym ma do czynienia. Gdybym jechał za kółkiem zobaczył z naprzeciwka same odblaski to też bym pewnie dał długimi na moment. Gdybym zobaczył błyskającą lampkę to bym nic nie robił, a gdybym zobaczył kamizelkę odblaskową to bym zdjął nogę z gazu i wzmożył czujność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy odblaski. W każdym razie ja.

 

 

biera ma racje

kierowca widząc dwóch takich PEEP dostają szału i ponieważ wy byliście niewidoczni na złość walili wam po oczach

 

piotrkv usiąć na miejscu pasażera wieczorową porą i zapolujcie na bikerów z odblaskami

aby doświadczenie było bardziej przekonywujące najlepiej to zrobic w deszczowy wieczór

 

gwarantuje że na drugi dzień bedziesz buszował po najbliższym bazarze w poszukiwaniu świateł

 

wracając do tematu

 

jade z pracy wieczorową porą z naprzeciwka na długich światłach wali blachosmród

więc pozdrowienie "f**kiem"

na drugi dzień kolega opowiada

"jechała po mnie do pracy dziewczyna, zamyśliła sie, nagle widzi jakiegos idiote na rowerze nie dość że w kasku to jeszcze f**ka pokazuje"

 

od tamtego zdarzenia pozdrawia mnie awaryjnymi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest tego sens? Imho żaden, bo to lampka sygnalizacyjna a świecąc w ziemię g*wno będzie dawała. Tak samo każ kierowcom gasić światła bo cie oślepiają.

Lapka, która miga i tak "g*wno" daje jeżeli chodzi o oświetlenie trasy, ale Ciebie widac dobrze nawet jak ją skierujesz do dołu, a kiedy jest wycelowana w oczy tych z przeciwka strasznie przeszkadza. Przynajmniej mi. Niezależnie od tego czy jade samochodem czy rowerem. Dlatego ja swoją zaginam. To wszystko oczywiście tyczy się miasta, bo w całkowitych ciemnościach nie jeździ się na strobolu, tylko na normalnie świecącej lampce, więc wtedy kierowcy powinni przełączać z drogowych na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie że jest - poszukaj w necie; swego czasu firma Cateye to oferowała

Daj linka jak takie coś było, ja bynajmniej nie widziałem.

 

Lapka, która miga i tak "g*wno" daje jeżeli chodzi o oświetlenie trasy, ale Ciebie widac dobrze nawet jak ją skierujesz do dołu, a kiedy jest wycelowana w oczy tych z przeciwka strasznie przeszkadza.

Tak na przyszłość to czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałem o oświetlaniu trasy tylko o sygnalizowaniu swojej obecności na jezdni/chodniku/drodze dla rowerów. Mi to nie przeszkadza. Przeszkadza jak ktoś wogóle nie jeździ na światłach. Koszt lampki to 10zł i nikt mi nie powie że tyle nie ma.

BTW sygnał świetlny przerywany mówi o jakimś zagrożeniu i kierowca widząc go zwalnia, a jak zobaczy LEDową lampkę to od razu wie że ma do czynienia z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade z pracy wieczorową porą z naprzeciwka na długich światłach wali blachosmród

więc pozdrowienie "f**kiem"

na drugi dzień kolega opowiada

"jechała po mnie do pracy dziewczyna, zamyśliła sie, nagle widzi jakiegos idiote na rowerze nie dość że w kasku to jeszcze f**ka pokazuje"

 

haha... rozbawiłeś mnie(nie wielu osobom się to udaje)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest tego sens? Imho żaden, bo to lampka sygnalizacyjna a świecąc w ziemię g*wno będzie dawała. Tak samo każ kierowcom gasić światła bo cie oślepiają.

Tak na przyszłość to czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie pisałem o oświetlaniu trasy tylko o sygnalizowaniu swojej obecności na jezdni/chodniku/drodze dla rowerów. Mi to nie przeszkadza. Przeszkadza jak ktoś wogóle nie jeździ na światłach. Koszt lampki to 10zł i nikt mi nie powie że tyle nie ma.

BTW sygnał świetlny przerywany mówi o jakimś zagrożeniu i kierowca widząc go zwalnia, a jak zobaczy LEDową lampkę to od razu wie że ma do czynienia z rowerem.

I Ty także czytaj ze zrozumieniem. Na początku napisałem, że kiedy zagniesz do dołu lampkę z włączonym strobolem to jest mniej upierdliwa od takiej chamsko wycelowanej w Twoje oczy i tyle. Sprecyzuję jeszcze, że nie mam na myśli lampek z zielonymi diodami, ale takie z białymi (for example taka http://www.allegro.pl/item135450905_nowa_s...megasport_.html), które np. mi przeszkadzają. Komuś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...