Skocz do zawartości

[Hexagon V3 upgrade] Prośba o doradctwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim rowerowych świrów.
Przymierałem się do zakupy Lazatro integrala v2 za 1200zł jako rower crossowy. Okazało się ze mój znajomy chce się pozbyć swojego starego Hexagona V3 za  0z ( stan bdb prócz siodła. Serwisowy co roku )ł i tak własnie stałe się posiadczem MTB z 26 oponami. Czy możecie mi doradzić jaki upgrade zrobić w tym rowerze tak do 400-500zł wraz z letnim serwsiem ? Wszyscy piszecie żeby uciekac z 3x7 więc może w tą strone powiniem wyruszyć? kupić coś 3x8?
Z góry dziękuje za pomocne odpowiedzi !

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo59. Właśnie mi to uzmysłowiłeś :) w Takim raziem zadam innaczej pytanie. Czy jest coś co móglbym tam ulepszyć żeby poprawić jakość jazdy po terenie miejskim? 80% asfalt 20%jakas nie utwardzona droga?

Czy lepiej kupic jednak tego Lazaro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swego Hexa nie narzekam.... pojeździj i zobacz co Ci nie pasuje i dobierz sobie/zmień indywidualnie. Do czego będziesz go uzywał?

Ja po 5 latach zrobiłem całkowita wymianę napędu ale ja mam 3x8, no i dlatego, ze kaseta i łańcuch była już zajeżdżona (choć po 2,5 roku juz wymieniałem kasetę i łańcuch (ale tym razem dorzuciłem tylną i przednią przerzutkę i korbę ... trochę mojej feneberii  i  trochę chiałem na nieco wyzszą połkę sklepową wskoczyć bo akurat też miałem środki ku temu.... 

 

Uważam, ze jesli masz go za darmochę, ogólnie rama itp jest w dobrym stanie, to w razie co lepiej potem sobie doinwestować stopniowo w lepszy osprzet niz kupić gotowca, w którym osprzet mozę być na niższym poziomie niż mozesz sobie tu zmienić... 

 

Przede wszystki pojeździj, zobacz... im więcej jazdy tym lepiej bedziesz wiedział co potrzebujesz, co wyczuwasz i Cię drażni, a czego w ogóle nie zauważasz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma go dyskwalifikować ?

Skoro jak piszesz stałeś się już posiadaczem, to korzystaj z pogody i wypróbuj - na teoretyzowanie przyjdzie czas jak ci coś "nie przypasi " :)

 

A jak się już potem przesiądziesz na crossa to poczujesz extra skok jakościowy :) :) (zapewne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wyższymi rangą kolegami (Pozdrawiam :thumbsup: ). Jeżeli poruszasz się po drogach asfaltowych i chodnikach , kupuj śmiało tego crossa ponieważ do tego jest on stworzony. Jazda będzie płynna i przyjemna. Jeżeli już masz możliwość zostania posiadaczem tego Hexagona , bierz śmiało bo przyda ci się w terenie :teehee: .
Lecz moim zdaniem inwestowanie pieniędzy w troszeczkę już stary rower jakim jest Hexagon V3 jest bezsensowne , szczególnie jeżeli był dosyć mocno eksploatowany.
Proponuję zostawić go na dobrą zabawę w lesie :sweat:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z możliwych ruchów w hexagonie zależeć będzie od stanu opon - jeśli zachodziłaby konieczność ich wymiany, możesz iść w kierunku a ) węższych i b ) o bieżniku mniej agresywnym niż terenowe (zapewne) oryginały. Po mieście i twardym jeździłoby się przyjemniej .

Drugi to kwestia  korby - wymiana na trekkingową (blat 48) nie zaszkodziłaby , zwłaszcza że minimum z tyłu to 14 zębów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuej wszystkim z gory za tak szeroki odzew!

Jestem po pierwszej jezdzie, moje odczucia:

- cztery litery bolą od siodła *( pewnie kwestia mojego zadku , nie przywykł do czegos takiego :D )

- pozycja była mało wygodna.

- no i cięzko :D

 

Chciałbym jeszcze poprosić czy moglibyście mi wytlumaczyć jak laikowi, jaką zauważe różnice między jazdą na tym hexie a na integralu v2 który jest crossowy ? Inna pozycja podczas jazdy ? mogę was o to poprosić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja mało wygodna bo ? ? :)

- jaki masz wzrost / długość nogi   -  a jaka jest wielkość ramy hexagona?

Ciężko kręcić ? ? :)

 - na jakim przełożeniu ?  relatywnie, biorąc pod uwagę ilości zębów, aż tak źle nie powinno być :) - chyba że jakieś koszmarne opory stawia sam rower...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...