Skocz do zawartości

[siodło] twarde <100zł


czeki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zauważyłem, że profesjonaliści w swoich rowerach mają zamontowane siodła "twarde" - czyli nie wypełnione jakąś pianką czy żelem, a po prostu zrobione z, jak mi się wydaje, sprężystych materiałów, np. włókno węglowe. Podejrzewam, że po pierwsze takie siodełka dużo mniej ważą, a po drugie są po prostu wygodniejsze. No i lepiej wyglądają :) Ja mam siodło miekkie wypełnione pianką, i tyłek od niego odpada. Natomiast mój kolega ma siodełko twarde, i bardzo wygodnie mi się na nim jeździło. Czy można takie siodło dostać za 100zł? Nie chodzi mi oczywiście o jakiś kevlar czy coś, wszystko jedno z czego zrobione, byle było twarde. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja bym nie polecał SKN - właśnie kupiłem Selle Italia Flite bo mój SKN sie cały rozwalił.

Druty sie w nim powyginały i to pokrycie skóropodobne odpada, a dosyć krótko na nim jeździłem - drugi raz bym tego nie kupił.

 

Na allegro można różne fajne rzeczy dopaść tanio:

http://allegro.pl/item128671389_siodelko_s...rne_super_.html

 

no a tu cena normalnie:

http://allegro.pl/item131000691_siodlo_row..._238g_2006.html

 

Chyba tanio dopadłem, co nie?

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole twarde siodelka, na codzien mam jakies stare z bmxa (dlugie waskie i twarde;-) A w kolarce mam tez jakies dosc twarde. Nie potrafię polecić jakiegoś konkretnego, ale odnosząc się do wypowiedzi Żbika, to znalazłem w necie to siodelko co polecal za 48zł (nie wiem czy to na pewno jest to samo)

http://www.4bike.pl/view.php?idp=465

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw pod jakim kątem ustawiacie sobie siodło? Idealnie poziomo czy może inaczej?

 

Ps. Nie odpisujcie, żebym ustawił sobie, tak jak mi wygodnie, bo to to ja wiem :D tlyko chcę wiedzieć, jak najcześciej ludzie ustawiają siodło. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiam siodelko czubkiem lekko skierowanym w dol. Nie mocno ,ale tak ,ze z boku widac ze jest nizej. Duzo ludzi tak robi :) Jak dla mnie to wygodne ustawienie ,oczywiscie nie moge ustawic na sam wyglad ,pozniej jeszcze male korekty i wszystko wygodnie :excl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione czubkiem do góry, ale ze względu na tragiczny poziom komfortu jazdy na tym siodełku (dołaczone do roweru, podejrzewam, że kosztowało jakieś 5zł) i tylko tak da sie jechać. Kłuje w jaje więc zmieniam. Jeżeli nikt nie da lepszej propozycji, kupuje te selle octavia. Z nową sztycą wyjdzie jakieś 75zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - trzeba to nazwać po imieniu:

Czy wy chcecie być kastratami?????

Przeca to trzeba na dół mieć czubek siodła,

ja po 10km przejechanych na źle wyregulowanym siodle nie moge z bólu wytrzymać

Szczere kondolencje dla waszych żon, kochanek, dziewczyn... jak zwał tak zwał...

Słyszałem że prawidłowe ustawienie siodła to takie że czubek siedziska ma być w lini prostej z mostkiem (wiecie o co mi chodzi??).

 

Pozdrawiam

Zawojabike - batu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - trzeba to nazwać po imieniu:

Czy wy chcecie być kastratami?????

Przeca to trzeba na dół mieć czubek siodła,

ja po 10km przejechanych na źle wyregulowanym siodle nie moge z bólu wytrzymać

Szczere kondolencje dla waszych żon, kochanek, dziewczyn... jak zwał tak zwał...

Słyszałem że prawidłowe ustawienie siodła to takie że czubek siedziska ma być w lini prostej z mostkiem (wiecie o co mi chodzi??).

 

Pozdrawiam

Zawojabike - batu

oj chlopie....

przeciez to jak je ustawisz to sprawa indywidualna. jesli mam lekko zadarty nos siodla i tak czuje sie komforowo (bez skutki uboczne ktore w przypadku zlego ustawienia siodelka sa bardzo szybko i latwo wyczuwalne) to nie bede ustawial go inaczej tylko dlatego ze tak jest zalecane przez specjalistow.

to tak samo jak z ustawieniem rogow - zasada: w linii z mostkiem. ale przeciez liczy sie to jak mi sie na takim albo innym polozeniu jezdzi...

kondolencje dla zon kochanek itd. przy zle ustawionym siodelku po 10 km nie mozesz z bolu wytrzymac a na temat prawidlowego ustawienia siodelka tylko slyszales? wiec wynika ze sam go nie stosujesz co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...