Skocz do zawartości

[Co na start] W co się zaopatrzyć, co wiedzieć


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Biorę swój pierwszy droższy rower - Lazaro Integral V3 28, 21.

Kask może zamówię na Allegro Giro Bishop XL.

Koszulki już do mnie lecą 2x Racmmer

Spodenki zamawiam na Allegro, prawdopodobnie Roughradical Racer SH lub coś z szelkami.

Do roweru dostanę koszyk na bidon, więc i bidon się pojawi.

Rękawice już mam.

Licznika na razie nie potrzebuję, raczej zaopatrzę się na aliexpress.

Zamawiam na dniach światło przednie i tylne, chociaż nie będę jeździł po nocach, ale warto je mieć.

 

Chciałbym jeszcze dokupić jakieś narzędzia all in one od chińczyków, żeby mieć na zaś.

 

I teraz pytanie, w co jeszcze się zaopatrzyć, a na pewno pominąłem coś ważnego? 

 

Co warto wiedzieć, gdy wsiądę na ten lepszy rower, co ile go czyścić, na co zwracać uwagę itd.?

 

Dzięki za odpowiedzi, chociaż ten temat może wydać się dla wielu dziwny :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dbać trzeba o każdy rower, niezależnie od jego ceny :) wraz z ceną roweru przeważnie rośnie koszt "dbania", ale to inny temat. Do podstawowego zestawu naprawczego zaliczyłbym multitoola (ale przeważnie to imbus 5), łyżki do opon i skuwacz do łańcucha. Oczywiście jeszcze dętka zapasowa, ja do tego wożę zapasowe dwa ogniwa łańcucha, jakieś łatki na dłuższe wyjazdy też zabieram. 

 

2. Pompka. Dobra pompka, a najlepiej dwie. Jedna serwisowa, jedna awaryjna do wożenia ze sobą. Serwisowa nie może być plastikowa, można kupić sensowną pompkę za 70-80 zł. Awaryjna musi przede wszystkim być w stanie nabić do porządanego ciśnienia i mieć sprawnie działający zaworek. 

 

3. Okulary na niepogodę. Przeciwsłoneczne pewnie masz, ale okulary na rowerze są wg mnie konieczne. Jak nie ma słońca, zakładam "białe". Muchy w oczach to nic fajnego. 

 

4. Smar do łańcucha + słoik z benzyną do jego czyszczenia. Poradniki jak smarować łańcuch są wszędzie. Należy to robić w miarę regularnie, wtedy napęd dłużej żyje i jeździ się przyjemniej. To jest taki serwis minimum. 

 

A reszta to tak jak przedmówca - wyjdzie w praniu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jazda jazdą, na swoim starym rowerze robiłem 20-30km i to jak dla mnie było całkiem sporo. W końcu te 20km robiłem bez jakichkolwiek problemów, ale jeździłem w 35-38 stopniach i robiłem przerwy na wodę. Męczyły mi się kolana i przestawałem jeździć, a nie ze względu na zmęczenie ogólne.

 

Mam kompresor. Czyli zostanie tylko pompka zapasowa.

 

Mam też okulary z polaryzacją firmy Arctica.

 

 

Bajdełej

http://allegro.pl/cube-blackline-11180-spodenki-z-wkladka-szelki-xl-i6776702309.html

 

Czy to jest podróba? 79zł, a w sklepach po 250  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zostało powiedziane, przede wszystkim jezdzić a reszta wyjdzie w praniu.

 

Co wiedzieć? Myślę, że obejrzenie wielu filmów szajbajka da Ci bardzo dużo jeśli chodzi o wiedzę ogólną, 

a co kupić? To już w dużej mierze zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, Twojego portfela i chęci:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista zakupów chyba dosyć długa.

Zamówiłem

-Rower (wow :D)

-kask

-Bidon

-Światła przód tył

-smar Finish Line plus dry

-spodenki Mimo Nardo

-2 koszulki z Racmmera

-mikrofibrę 800gsm (40x40, za 16zł, całkiem dobry dil)

-kit z narzędziami

-szczotkę do czyszczenia łańcucha

-czyścik łańcucha (ten niebieski, z rączką, uznałem, że lepiej mieć to i to)

 

rękawice mam od jakiegoś czasu

 

Na razie koniec zakupów, portfel trochę schudł, ale co mi z tych pieniędzy, gdy się w nim kiszą :D?

 

Jeśli pominąłem coś, w co warto byłoby się jeszcze zaopatrzyć to napiszcie. Jestem kompletnym laikiem w tej sprawie i chciałbym dbać o mój środek transportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...