Skocz do zawartości

[przerzutka tylna] mocowanie


jajcasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z mocowaniem przerzutki. Mam taką zwykłą starąShimano:

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...58518/130585189

Kupiłem sobie nową Shimano Altus:

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...79257/129792573

I nie mogę jej zamocować. Jak się to mocuje? Czy muszę coś jeszcze dokupić, jakąś przejściówkę?

Proszę o pomoc.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko masz jakaś starą rame która nie posiada mocowani w haku na tego typu przerzutkę.

Choc z tego co pamietam moj przedwojenny Giant ktory też mial sisa miał takie mocowania i nigdy niewiedziałem do czego to bylo poki nie kupiłem czegoś nowszego.

Pozdro

ps. zrób zdjęcie haku przerzutki to wszystko bedzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad czym się tu rozwodzić... Masz stary typ ramy, bez haka na przerzutkę, dlatego zamontowano do niej starego Sis'a z hakiem na oś koła. Nowa Acera, którą kupiłeś nie pasuje do tej ramy. Możesz ją spokojnie sprzedać lub oddać do sklepu i kupić przerzutkę z hakiem do mocowania na oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz ramę, ale możesz kupić hak przykręcany do tej części ramy w którą wsuwa się oś. Z jednej strony jest hak z drugiej taka podkładka i całość jest skręcona śrubą. Dodatkowo w haku jest odpowiedni "wpust" na oś piasty.

Zakręciłem trochę, ale jest to bardzo proste rozwiązanie, choć nie tak stabilne i wygodne (przy zdejmowaniu koła potrafi się to ruszać) jak hak przykręcany na stałe do ramy. Poza tym mi zdarzyło się, że ta podkładka od strony piasty ocierała o kasetę, ale jeśli masz wolnobieg to będzie ok. Miałem tak w swoim starym unibike'u.

 

Niestety na allegro obecnie nie widziałem takich haków, a swój oddalem :P Zapytaj w jakimś serwisie albo sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...