Skocz do zawartości

[pomoc w kalkulacjach] zakup ramy z ebay USA do Polski + walutowe piekło


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem!

Mam taką zagwozdkę: 

 

  • Chcę kupić ramę, z ebaya, z USA, cena: 500 dolarów.
  • Mam na PayPalu:
  • 100 dolarów 
  • 200 funtów
  • Na koncie w polskim banku pozostałe środki. 

Jak skonsolidować te kwoty żeby stracić jak najmniej? 

 

Za każdą konwersję na PayPalu tracę 2.5% + robią mnie w bambuko na niekorzystnym kursie. Dodatkowo za paczkę dorzucą mi cło i VAT 22%. 

 

Macie jakieś doświadczenie w temacie żeby doradzić? Budżet i tak mam mocno napięty i kombinowany...

 

Czy jest lepsza opcja niż taki proces: 

  • kasa z PayPala w GBP -> konwersja w PayPalu na USD
  • USD z PayPala na konto walutowe 
  • PLN -> konwersja w Walutomacie -> przelew na konto walutowe
  • Płatność na ebay z konta walutowego 

a co do paczki i VATu: 

Wysłać do rodziny w USA i poprosić rodzinę w USA o przesłanie do Polski jako gift? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto skupic sie przedewdzystkim na ogarnieciu tanio wysylki. Ten Vat zabija sprawe, ile wychodzi Ci koszt wysylki? Pewnie ze sto waszyngtonow.. wiec po doliczenuu vatu (koszt wysylki wlicza sie do podstawy vat) daje to bardzo wiele :-( przy tym przewalutowania to pikus ;-)

Ja bym wyslal do rodziny, i powiedzial zeby to przepakowali, przylepili kartke ze uzywana, nawet jako rusztowanie dla kwiatkow itd ;-) papiery do ramy wyslali oddzielnie pozniej niz rane i pewnie przejdzie. Moze minister Morawiecki nie bedzie zadowolony, ale coz poradzic;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na ten VAT. Faktycznie, koszt wysyłki wynosi 50 dolców, w sumie byłoby (620 + 50) + 22%, na złote to wyjdzie +500 złotych, masakra. 

Mam jeszcze opcję puszczenia tego z rodziną jako bagaż, ale że to ciotka wzrostu 170 to nie wiem czy mogę jej na głowę zrzucić karton wielkości płaskiego telewizora :)

 

No dobra, trochę mi to rozjaśniło, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysylka do rodziny w stanach a dalej do PL wyjdzie najtaniej i bez dodatkowych oplat.

 

Moga udac sie do polskiego biura podrozy i przeslac karton dalej jako prezent o zawartosci wartej np. $50

 

Ceny takich przesylek to ~$20 + $1 - $2.50 za kilogram w zaleznosci od przesylki lotniczej(2 tygodnie) / morskiej 4-6 tygodni).

 

Wspomne, ze sugeruje sie tym jak to dziala w Kanadzie. Przypuszczam, ze w stanach bardzo podobnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...