Skocz do zawartości

[pytanie] Projektowanie CAD ramy roweru - oprogramowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

 

Chciałem zapytać czy używacie, a jeśli tak to jakich specjalistycznych programów do projektowania / modelowania ramy roweru??

 

Jest sporo programów i aplikacji www, które pozwalają na zaprojektowanie geometrii ramy roweru, zapisanie do pliku CAD, wykonanie rysunków technicznych, czasami też prostych obliczeń wytrzymałościowych, itp.

 

Korzysta ktoś z takich aplikacji? Jeśli tak, to jakich? Co polecicie?

 

CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest bardzo ogólne, model ramy+podstawowe obliczenia wytrzymałościowe (dla metali) możesz zrobić w każdym z popularnych programów do modelowania 3d, np. SolidWorks, Inventor, ProE. 

 

Do rozwiązywania zagadnień kinematycznych (fullsus) rzeczywiście przydatny jest linkage (już typowo rowerowy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum cnc.info.pl znam bardzo dobrze, ale pytam tu bo tu jest więcej maniaków rowerów ;)

 

Jeśli chodzi o programy CAD ogólnego przeznaczenia (jak wymienione SW, INV czy CREO) to oczywiście wiem, że można w nich zaprojektować wszystko - łącznie ze statkiem kosmicznym :)

 

Ja pytam o programy specjalistyczne tylko do rowerów, a głównie do ram rowerowych. typu bikeCAD czy rattleCAD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, wiem. CREO ma kilka interfejsów API, ale to samo jest w SW, SE, INV, CATIA, NX,.... :)

 

Myślałem, że temat jest bardziej popularny, bo jeden z autorów takiego programu chwalił się, że ma kilkadziesiąt tys. użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...