Skocz do zawartości

[Korba] Bicie boczne korby w nowym Kands Maestro


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na samym wstępie pragnę wszystkich serdecznie przywitać :)

 

Parę dni temu kupiłem przez internet nowy rower Kands Maestro 2016. Rowerem nawet jeszcze nie jeździłem a już mam problemy.. Korba posiada bicie boczne, z tego co zmierzyłem suwmiarką to wynosi ono ok. 2,7 mm. Jest to wystarczająco dużo aby łańcuch zahaczał o wózek przerzutki przedniej. Wyregulować się tego raczej nie da. Po naciągnięciu linki pokrętłem przy manetce tarcie prawie znika, ale wtedy nie wskakują już niższe biegi z powodu zbyt mocnego naprężenia linki. Załączam film obrazujący opisany wyżej problem (jego jakość nie jest na najwyższym poziomie, ale po odgłosie można rozpoznać już ocieranie wózka przerzutki o łańcuch). Czy coś mogę sprawdzić/dokręcić/wyregulować aby pozbyć się problemu? Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o rowery, więc proszę o pomoc bardzej doświadczonych użytkowników forum. Mam nadzieję, że nie będę musiał pakować roweru i odsyłać na gwarancję.. 

 

Link do filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=bJMPO3r0ZGo

 

Jeszcze trochę danych:

Rower: Kands Maestro 2016

Przerzutka przód: Shimano Alivio,

Korba: Shimano FCM-371 ramiona 175mm tarcze 48/36/26

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że największe bicie ma największa zębatka, na pozostałych jest mniejsze, lecz w tym samym zakresie. Problem z ocieraniem łańcucha o przerzutkę występuje tylko na 3 biegu. Około połowa największej zębatki ociera o wózek przerzutki, druga połowa przechodzi swobodnie. Wygląda to tak, jakby oś była krzywa albo zębatki.. 


Jeśli zębatka jest krzywa to albo wymiana jeśli korba ma wymienne zębatki , albo próba prostowania.

 

W każdym razie powinieneś mieć gwarancję , więc korzystaj.

 Gwarancja niestety to tylko wysyłka roweru, w niektórych przypadkach może okazać się nieopłacalna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro poszukam we Wrocławiu ściągacza, jeśli nie dostanę to zamówię ze znanego serwisu aukcyjnego. Klucza imbusowego o takim rozmiarze też nie posiadam, ale to już nie problem. Przyczyną może być też za słabe dokręcenie korby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zgodą sprzedawcy oddałem rower do lokalnego serwisu. Korba faktycznie ma lekkie bicie, ale wyregulowanie wysokości przerzutki rozwiązało problem. Za usługę regulacji przerzutki przedniej i doregulowanie tylnej zapłaciłem 15 zł (na koszt sprzedawcy). 

Rowerem teraz jeździ się bardzo przyjemnie. 

 

Dziękuję wszystkim za udzielone odpowiedzi.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...