Skocz do zawartości

[Manetka] Zablokowana manetka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Jadę sobie w poniedziałek do pracy, wyprzedza mnie jakiś człowiek, zmieniam przełożenia i ogień. Doszedłem do najmniejszej zębatki na tyle, chciałem zredukować na światłach i co? I się nie da.

 

Po przerzuceniu na najniższą zębatkę na tyle manetka kompletnie się przyblokowała.

 

Potestowałem trochę i coś jest nie halo z manetką, naciąga linkę powiedzmy te parę cm. ale potem czuć że jest mechaniczna blokada w samej manetce (przerzutka i linka chodzą ok). 

 

Próbowałem to diabelstwo rozkręcić, ale po wykręceniu wszystkich śrub nic ciekawego nie znalazłem, a coś nadal blokuje. 

 

Stan się utrzymuje, na poprawę się nie zapowiada, rozwiązania siłowe nie pomogły - przyłożenie większej siły obawiam się że skończyłoby się źle dla manetki.

 

Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić? 

 

Ach, manetka to jakieś Deore z 2009 roku (Mega) na 9 przełożeń, nigdy nie zmieniane :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie odczuwałem. Rozebrałem ją wczoraj i są faktycznie ślady zużycia, ale przyznam szczerze, że nigdy wcześniej manetki nie rozbierałem. 

Generalnie coś mi nie pasuje w tym mechanizmie, ale nie jestem w stanie go bardziej rozłożyć - śrubki mi się skończyły :)

 

http://imgur.com/a/XlAAm

 

Wymieniać manetkę czy coś kombinować?

 

Sorry za jakość zdjęć ale telefon szrot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już skończą się wszystkie pomysły i będziesz miał zmienić to najpierw dobrze wymyj całą manetkę pod ciśnieniem  WD-40 lub Brunoxem , jak zacznie działać to daj silikon bo lepiej smaruje plastiki. Nie gwarantuje, że pomoże ale jak już nic innego nie będzie w zanadrzu to warto spróbować.

 

Na youtube są filmy o rozbiórce manetki ale jakoś nie zachęcają do przeprowadzenia tej czynności - najbardziej skomplikowana część w przerzutkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odkręcić linkę od przerzutki i zobaczyć czy coś to zmieni? Szczerze to mi się wydaje mocno zajechany ten mechanizm. Później otworze swoją manetkę i wstawię Ci foto. Sam jestem ciekaw co tam zastanę :P 


Masz tu moją manetkę , pod 8s ale budowa ta sama.

http://imgur.com/a/4ocT8

 

Ja swojej bardziej rozebrać nie mogę bo śruba się objeżdża :P Jednak u Ciebie warto spróbować , bo możliwe że coś tam pękło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej bardziej rozebrać nie mogę bo śruba się objeżdża 

 

Z filmików na YT zrozumiałem, że ta śruba może być na lewym gwincie - tzn. na jednym odkręcają tak a na drugim odwrotnie.

 

Ale tu chyba jest podobna, jak twoja (normalnie odkręcił)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...