Skocz do zawartości

[odnowa] Czy warto inwestować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Chcę zapytać czy warto zmieniać napęd w rowerze krosowym 16 - letnim.

Ten rower to Giant Campus GSX, a cała zabawa polega na tym, że prawie nie był jeżdżony i wygląda jak nowy. Na stanie ma jakieś przerzutki Shimano (najniższa półka - może SIS). Mój kierunek jazdy jest bardziej szosowy i mam inny rower, natomiast ten nie wiem czy mam się jego pozbyć czy też zmodernizować? Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pod jakim kątem chcesz go ewentualnie modernizować? 

 

To tzw. retro MTB a nie rower krosowy i w sumie jedyne do czego można go teraz wykorzystać to tani, prosty rower do jazdy do pracy/szkoły. A w takim zużywa się to co jest i dopiero wtedy zmienia. 

 

Więc jeśli nie potrzebujesz takiego roweru to pewnie można sprzedać choć zbyt wiele za niego nie weźmiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie to on jest warty grosze. Wymień pancerze i linki, przeprowadź serwis wszystkich elementów i używaj do jazdy po bułki itd. Do jazdy "na poważnie" kup coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest stopień Twojej cyklozy. Ja staram się jeździć cały rok. I ten Twój grat to idealna "zimówka". Choć mam szosę na gorsze warunki to jak na drogach/ścieżkach jest śnieg lub lód to takim właśnie złomkiem jeżdżę najwięcej. Zawsze mogę odbić w lekki teren. Nie zmieniaj żadnej części  dopóki się całkiem nie zepsuje. Szkoda dokładać do starego dziada. 

Ja teraz trochę muszę doinwestować moją zimówkę bo napęd " odszedł do krainy wiecznych łowów" i serce mnie boli. Ale jak pisałem tym rowerem jeżdżę teraz najwięcej więc jest mi potrzebny. Składam jeden z dwóch starych :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...