Skocz do zawartości

[Retro rower] Prośba o pomoc w wycenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

nabyłem metodą zakupu ciekawy stylistycznie rower, który chciałem przeznaczyć do codziennej jazdy niestety okazał się być ciut za mały. Rower jaki jest widać na zdjęciach. Oryginalna prawdopodobnie będzie rama z widelcem i z bagażnikiem który jest integralnym elementem ramy (fabrycznie przyspawany). Wolnobieg + korby z blatem i pedały - nieoryginalne sztyca made in Japan i siodło  oraz suport z SKF też raczej dodane. Ciekawym elementem jest lampka przednia wraz z dynamem wywodząca się z firmy A.C Koot późniejsze IKU - ciekawy link do artykułu o tej firmie (o obrazki lampek etc mi chodzi) http://www.rijwiel.net/koot2n.htm  Lampka ma u góry przełącznik z 3 pozycjami: środkowa, w lewo i prawo, które to załączają albo dolną albo górną żaróweczkę znajdującą się w niej (coś na zasadzie światła: mijania - drogowe w samochodzie). Hamulce od  Weinmann. Osprzęt przerzutek SACHS Huret  też raczej oryginalny i epokowy. Rower jak widać jest sygnowany imieniem i nazwiskiem pewnego Belga: Paul Hoornaert z miasta Brugge. 

Czy jest ktoś na forum kto może kojarzy taki typ ramy albo może mi coś więcej powiedzieć o tym konkretnie rowerze? 

8b26bdc62350b577gen.jpg
 
efc33042b7c493a1gen.jpg
 
26d7b7fe79826f90gen.jpg
 
2a2412dbb3bb1a11gen.jpg
 
78858fd715b49470gen.jpg
 
fbfeae8fa3d46555gen.jpg
 
a0f8f106be6885f3gen.jpg
 
e9b5e6ffb9f0be57gen.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwszy wpis z kwotą, ale bardziej o ocenę, przybliżenie tego co Wam na myśl przychodzi względem tego gdzie (czy tak jak naklejka mówi jest to Belgia ew. Holandia a może inny kraj) mogli zrobić tą ramę albo kto (może ten na stałe przyspawany bagażnik jest dla jakiejś firmy charakterystyczny?) mógł zrobić ten rower mi się rozchodzi. Google nic mi nie podpowiedziało więc nie wiem czy kalkomania to wymysł kogoś tak samo jak te malowania złotą farbą nad każdym miejscem łącznia rurek. 

Dodatkowo mam pytanie do ekspertów od rowerów od kiedy znakuje się ramy i ewentualnie gdzie za wyjątkiem mufy w tego typu rowerze można znaleźć numer seryjny (nie chodzi mi o nowoczesne rowery z poukrywanymi nr tylko o to gdzie bicykle z lat 70'-80' miały nanoszone indywidualne cechy od wytwórcy). Jak znacie namiary na kogoś kto może się znać na czyś takim to też dajcie namiar. Osobiście próbowałem na jednym anglosaskim forum ale z racji tego że tyle co się tam zarejestrowałem i 10 postów jeszcze nie napisałem to nie mogę tam dawać linków, a co za tym idzie foty zamieszczać.

 


Czyszcząc rower dochodzę do wniosku że jest z ... 1989 roku. Taka bowiem data widnieje na piaście koła przedniego 08 89 wytworzonej przez firmę Maillard (Made in France) oraz na rączce hamulca od Weinmann gdzie od wewnętrznej strony korpusu umiejscowiono liczbę 89. Czyli na chwilę obecną praktycznie wiek roweru jest rozszyfrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...