Skocz do zawartości

[przerzutka] Alivio czy deore


KaJeTaN

Rekomendowane odpowiedzi

Za nie dlugo wyjdzie tak ze sis jest lepszy od xt lub xtr.

Jestem nowy ale wydaje mi sie ze czym wyzszy model to sa inne

materialy i lepsze od nizszego modelu.

Jezeli sie myle to przepraszam wyszystkich.

 

Sis to nie przerzutka a system indeksowania przełożeń.

 

 

Altus

Acera

Alivio

Deore

Lx

Xt

XTR

 

 

TY

TX

Altus

Acera

Alivio

Deore

Deore LX

Deore XT

Hone

Saint

XTR

 

prócz tego mamy jeszcze z krótszym wózkiem:

 

Sora

Tiagra

105

Ultegra

Nexave

Dura-Ace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sis to nie przerzutka a system indeksowania przełożeń.

TY

TX

Altus

Acera

Alivio

Deore

Deore LX

Deore XT

Hone

Saint

XTR

 

prócz tego mamy jeszcze z krótszym wózkiem:

 

Sora

Tiagra

105

Ultegra

Nexave

Dura-Ace

 

No ale "Hone" jest wyżej niż "Saint" i o jedną grupę niżej niż "Deore XTR"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Hone to jest odpowiednikiem LX do grawitacji

Grupa osprzętu jest cięższa i bardziej pancerna

To samo dotyczy Saint`a Który to jest odpowiednikiem XT

I nie jest wyżej czy niżej jest po prostu jest do czegoś innego ;)

TY i TX pominąłem gdyż nie są to grupy o których dyskutowaliśmy

tak samo nie dyskutujemy o grupach miajskich od C050 po przez Nexave do Nexusów

A co do grup szosowych to pominięta została grupa 2200 która to jest przed Sorą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale "Hone" jest wyżej niż "Saint" i o jedną grupę niżej niż "Deore XTR"

 

Cenowo w sklepie Saint jest droższy od Hone dlatego uznałem, że jest wyżej grupowo.

 

A patrząc na katalog shimano 2006 to:

 

XTR

Saint

Deore XT

Hone

Deore LX

Deore

Alivio

Acera

Altus

TX

TY

 

Znalazłem jeszcze coś takiego jak Shimano Capreo ale to do składanych rowerów o małych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Zresztą mogę się założyć że jakbym zasłonił Tobie oczy i kazał jechac na rowerze wyposażonym w przerzutkę Alivio i rowerze z przerzutką XT to na 99% byś nie rozróżnił jaka to przerzutka.

 

rozróżniłby gdyż Alivio jest 8 a XT 9 biegowe :P

 

Szczerze wam powiem ze zgłupialem, i dalej nie wiem co wybrac. Jedni mowia ze alivio drudzy ze deore jeszcze inni ze acera lub Lx :) ciezki orzech do zgryzienia ;/

 

Acera nawet nie równa się do LX, bo to nie jest już sprzęt do zabawy.

 

Deore działa ok :D IMO odpowiedz jest prosta im wyżej z grupą tym wytrzymalszy sprzęt. Nie mowie że Alivio jest złe bo wiele osób sobie chwali ale żeby było lepsze od Deorki to już coś nie gra...

 

Jak masz wybór między tymi dwoma to zdecydowanie Deore.

 

Ładny twój KINETIC ale te pedały :( Choć sam nie mam lepszych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją droga lepsza grupa nie zawsze musi byc lżejsza :)

 

Najlzejsze manetki biegów i hamulca to widziałem u kumpla (kiedys stare gorale takie miały)

 

np: hamulec to tylko dźwignia i mocowanie, w tym duzo plastiku :D

 

a biegi, ot 3 cm jedna dźwignia (w te i powrót działa) na kółku o średnicy 2 cm

 

:(

 

tylko na oko patrząc to jest to ze 2-3 x lżejsze niz moje manetki Deore :P

 

ps. Acera z przodu jest do zaakceptowania (przód to stosunkowo prosty mechanizm), działa podobnie a mi nawet lepiej niz Alivio. Z tyłu musi byc juz cos pewnego i wyższej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

a jaka jest różnica w derore 530, a 511?

gdzieś zauważyłem że różnią się sprężyną, w jednej jest low normal, a w drugiej top normal

o co tu chodzi i co to oznacza?

miałem wziąć na allegro alivio 2005, ale cena taka sama jak deore 2006 i waham się...

czy taka deorka będzie współpracować z manetkami/klamkomanetkami alivio 2006 3x8? (a i na razie to wszystko by śmigało na wolnobiegu 7)

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie porobilo :D Jak na samym poczatku wspominalem mam alivio i polecem Ci ja szczerze. nawet jak mi ostatnio patyk wkrecilo przy przedkosci 40 km/h ( i to dosc solidny :P w rece bym go nie zlamal :D) i tylko lekko sie wykrzywila. Wyprostowalem ja obcegami i dziala jak marzenie :P A deore jest tylko zlejsza od alivio... no i kolorem ise rozni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sie porobilo :D Jak na samym poczatku wspominalem mam alivio i polecem Ci ja szczerze. nawet jak mi ostatnio patyk wkrecilo przy przedkosci 40 km/h ( i to dosc solidny :P w rece bym go nie zlamal :D) i tylko lekko sie wykrzywila. Wyprostowalem ja obcegami i dziala jak marzenie :) A deore jest tylko zlejsza od alivio... no i kolorem ise rozni :D

One sie rozna korpusami jak juz :D Jesli Deore jest o grupe wyzej za ta sama cene to dlaczego nie miec czegos lepszego?(przynajmniej grupowo) Ja mialem deore (teraz XT) i gdy kupowalem tez zastanawielm sie nad Alivio i wybralem deorke. Nie zaluje wyboru :)

 

***Edit***

 

Jeszcze deore jest na 9 przelozen ,a alivio na 8 wiec pomysl zanim napiszesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale lancuch na 9 przelozen jest wezszy a kolega napisal ze chce cos co dziala z 7 rzedowymi kasetami :) O ile mi wiadomo to lancuhy 9 rzedowe sa węższe niz te na 6,7,8 rzedow :) 6,7 i 8 maja praktycznie ta sama grubosc. Ale przyznaje sie ze walnalem blad z ta masa. Ja jednak wybralbym alivio pod warunkiem ze chce ja wsadzic na kasete 7,8 rzedowa. Na 9 bralbym juz LX albo XT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za roznica czy lancuch jest wezszy czy szerszy? Przerzutke mozna ustawic pod tyle przelozen ile potrzebujemy. Bez sensu to co gadasz Czemu ma niby nie dzialac? A 9 rzedowe lancuchy sa wezsze po to zeby kasety 9spd nie byly tak szerokie ,a przerzutka obsluzy i jeden i drugi. Ja tez mam 8spd i mam XT. I wszystko dziala jak nalezy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze... Z tego co uslyszalem to wiadomo mi ze taki zestaw moze sie gryzc ze soba... Ale skoro Tobie dziala... No to cofam zarzuty kierowane pod adresem deorki :) mozesz ja wziasc... Mi alivio przypadla do gustu i nie zmieniam jej dopoki nie padnie :D No i THX za pouczenie :) Na przyszlosc zapamietam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Może odkurzę trochę temat, bo właśnie postanowiłem wymienić przerzutkę tylną. Wiem, że ile osób tyle oponii, ale mam jedno w zasadzie pytanie:

 

Skoro Deore jest wyższą grupą u Shimano (i podobno w związku z tym lepszą) to dlaczego katalogowo Deore M510 jest o 7 zł tańsza niż Aliovio ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...