Skocz do zawartości

[przerzutka] Alivio czy deore


KaJeTaN

Rekomendowane odpowiedzi

Doradzcie mi jaka kupic przerzutke na tyl do 65 zl na allegro znalazlem 2 pozycje:

a)DEORE RD-M510

http://allegro.pl/item128305776_nowa_przer...re_rd_m510.html

b)Alivio

http://allegro.pl/item127639702_nowa_przer...tyl_promo_.html

Jesli macie inne propozycje to piszcie

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy wyzej wymienione przerzutki beda wspolpracowac z 7 rzedowym wolnobiegiem shimano MF-TZ07:

http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...44455/129444554

 

ewentualnie moze byc tam o 5 zl drozsza ale zeby byla dobra a nie droga :D

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej maszynce Alivio i nie sprawia mi ona najmniejszych problemów, choć jakość pracy podczas zmieniania przełożeń przy większym obciążeniu pozostawia wiele do życzenia ale nie można wymagać cudów od sprzetu tej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem skąd idea że niższy model tego samego producenta jest mocniejszy od wyższego. Z deczka to nie logiczne nieprawdaż? To nie saint stworzony do katu który rzeczywiście może być wytrzymalszy od XT czy XTR i pewnie jest. A obie te przerzutki są dedykowane do tego samego sportu z czego jeden jest droższy i ma wyższe oznaczenie więc skąd wniosek że Alivio ma być wytrzymalsze? Budowę mają prawie identyczną także wniosek moim zdaniem bzdurny. Mam deore od 2 lat i działa super i nic nie jest jej straszne a jeżdżę bardzo agresywnie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem skąd idea że niższy model tego samego producenta jest mocniejszy od wyższego.

Jak to z czego? gówniarstwo nie może kupić bo droższe, to psioczy na droższe, proste. "Alivio i deore to praktycznie to samo", deore LX i XT to też praktycznie to samo...

 

a)DEORE RD-M510

b)Alivio

Bierz acere, to to samo co alivio, jak chcesz lansu bierz alivio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pozostawie bez komentarza twoje określenie mojego przedziału wiekowego gówniearstwem, ale to że porównujesz Acere do Alivio, a może jeszcze do Deore to się ośmieszasz w moich oczach. Jećdziłem na każdym sprzęcie który jest tutaj wymieniony prócz łacznie z Altusem i nie mudl każdemu oczu że Acera i Alivio to to samo. Bo tu się mylisz :002: Alivio precyzyjniej zmienia biegi no i szybciej. Co do Alivio/ Deore to Deore jest lżejsza o ok. 10g i wydaje mi się że ma lepszy naciąg łańcucha. Ale to jest może tylko takie moje odczucie. Ja bym wziął na twoim miejscu Deore skoro i tak dużo do niej nie dopłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 2650km mam deorkę. Co bym nie robił to kiepsko zmienia z 5 na 4 koronkę, albo ma straszne lagi. Muszę wybierać co wolę :) Pewnie jakbym posiedział to bym to wyregulował. Niemniej jednak żadne to cudo więc nie widzę powodu żeby cokolwiek dokładać, chyba że wedle podejścia mojego kumpla: "alivio z tyłu to siara mieć" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostawie bez komentarza twoje określenie mojego przedziału wiekowego gówniearstwem, ale to że porównujesz Acere do Alivio, a może jeszcze do Deore to się ośmieszasz w moich oczach. Jećdziłem na każdym sprzęcie który jest tutaj wymieniony prócz łacznie z Altusem i nie mudl każdemu oczu że Acera i Alivio to to samo. Bo tu się mylisz :) Alivio precyzyjniej zmienia biegi no i szybciej. Co do Alivio/ Deore to Deore jest lżejsza o ok. 10g i wydaje mi się że ma lepszy naciąg łańcucha. Ale to jest może tylko takie moje odczucie. Ja bym wziął na twoim miejscu Deore skoro i tak dużo do niej nie dopłacisz.

On doskonale o tym wie że alivio to nie to samo co acera ale to samo tyczy się alivio a deore dlatego zapodał takiego porównania.

 

Bierz ALIVIO - dla mnie działa ona jak XT i dlatego XT leży w szufladzie a przy rowerze od 6000 km mam ALIVIO - działa ona rewelacyjnie więc nie chce mi się na razie zmieniać na XT :)

Domyślam się iż tak naprawdę jeździsz na XT tylko dla porównania napisałeś tak jak napisałeś. Czyli odpowiedz taka sama jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się iż tak naprawdę jeździsz na XT tylko dla porównania napisałeś tak jak napisałeś. Czyli odpowiedz taka sama jak wyżej.

To źle się domyślasz. Ja to mówiłem całkiem poważnie - XT naprawdę leży u mnie w szufladzie a przy rowerze jest ALIVIO. I nie zmieniam jej gdyż działa identycznie jak XT, do którego wrócę ponownie jak ALIVIO padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle się domyślasz. Ja to mówiłem całkiem poważnie - XT naprawdę leży u mnie w szufladzie a przy rowerze jest ALIVIO. I nie zmieniam jej gdyż działa identycznie jak XT, do którego wrócę ponownie jak ALIVIO padnie.

Tu to akurat gadasz bzdury. Nie porównuj XT do alivio. Można porównać Deore XT do Deore XTR iż chodzą tak podobnie lub Deore do Deore LX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...rozbawiacie mnie co niektórzy...kolejna sprawa tym razem w drugą stronę. Pixon Alivio zmienia szybciej od Deore? A z czego to wynika bo jakoś fizyka nic o tym nie mówi żeby model mógł mieć wpływ jakikolwiek na prędkość zmiany biegu. Z czego miałoby to wynikać? Z innych materiałów mniej sprężystych które są wprowadzane w mniejsze drgania czy jak to rozumiesz? Jak masz Alivio to adrenalina działa i szybciej obracasz manetką? Czy może sprężyna stawia mniejszy opór i przez to jest szybciej? Przy skoku 1cm przy ruchu manetki obstawiam że różnica w prędkości może wynosić jakieś setne sekundy. Także mistrzem jesteś jak potrafisz to zauważyć. Precyzja zgoda...i wtedy może mieć to wpływ na szybkość z jakim łańcuch się wpasuje w tryb...No nic pozdrawiam. Nie kupujcie XTRa - Alivio rządzi!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to akurat gadasz bzdury. Nie porównuj XT do alivio. Można porównać Deore XT do Deore XTR iż chodzą tak podobnie lub Deore do Deore LX.

Czemu mam nie porównywać? Mam XT i ALIVIO i różnic w pracy żadnych nie odczuwam - obie pracują znakomicie. Zresztą wielkiej finezji w działaniu to tu zbytnio nie ma gdyż czy to ALIVIO czy XT czy moze XTR to chodzi tu głównie o sprężynkę która ma albo wybierać luz z linki albo albo poddać się lince która przesuwa wózek. I nie ma tak że XT ma sprężynkę z "super hiper turbodoładowaniem wspomaganym energią słońca" ;) i w ALIVIO i XT jest zapewne ta sama sprężynka odpowiedzialna za ruch wózka.

Zresztą mogę się założyć że jakbym zasłonił Tobie oczy i kazał jechac na rowerze wyposażonym w przerzutkę Alivio i rowerze z przerzutką XT to na 99% byś nie rozróżnił jaka to przerzutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z przodu miałem Alivio i miałem z nią problemy (sporo regulacji)

 

zaś teraz mam Acere ... i działa bez problemu.

 

 

Przód to dosyć prosta sprawa, wiec tez podejrzewam, że sąsiednie grupy cenowe są baaardzo zbliżone - czyli działają po prostu ;)

 

Zaś jesli idzie o tył, to tutaj lepiej spisywał się Deore niż alivio ...

 

Czyli rower na acera+deore sprawiał mi nieco mniej problemów niż alivio+alivio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te przerzutki wszystkie różnią się przede wszystkim właśnie wytrzymałością. Jest to związane ze sposobem obróbki jak mniemam. Precyzją wykonania, przez to później łapią luzy, starczają na dłużej są mniej poddatne na warunki zewnętrzne. I podobnie jak sebek uważam.

Mógłbym się z Tobą założyć że w jednym rowerze założymy XTR a w drugim sisa z marketu i będziemy operować na jednym biegu np z 5 na 6 i z 6 na 5 (zakładam że makrokeszowska przerzutka chociaż to potrafi zrobić precyzyjnie:)). Jak odróżnisz (po prędkości oczywiście bo różnica zapewne będzie liczona w sekundach:)) która to xtr a która najgorszy szmelc z dokładnością większą niż 50% po godzinie prób to stawiam Ci kratę. No i właśnie nie ma tam żadnych wspomagaczy a mocniejsza czyli szybsza sprężyna w którąkolwiek stronę powodowałaby utrudnioną pracę w drugą...także obstawiam że jedyna różnica to ewentualna sztywność wózka która przy super sprzyjających wiatrach może przyspieszyć przesunięcie łańcucha o nie wiem...strzelam 0.1 sek? No i wózki chyba do Xt włącznie są z tego samego co przy Alivio...tak btw:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o SH to mogę się wypowiedzieć na temat TY, Acery, Alivio Deore oraz LX.

O TY nie ma tu o czym rozmawiać nadaje się głównie do jazdy miejskiej. Acera odbiega od reszty (prócz przerzutek Altus, TY i TX) przerzutka u mnie dostała już luzów po 200 km, a po 2500 km miałem ochotę na wymianę na nową. Przerzutka SH Alivio sprawowała się u mnie i sprawuje (bo założyłem ponownie z braku pieniędzy na LX’a) równie tak samo dobrze jak Deore jednakże Deore trzymała u mnie krócej (może to wynikać, ze sposobu jej używania mimo tego, że jest wyżej od Alivio). Moim skromny zdaniem uważam że Deore różni się od Alivio (mowa o rd-mc20) głównie wagą i dlatego jest droższa od Alivio. Natomiast przerzutka SH Deore LX jest już czymś lepszym niż Deore i Alivio, zauważyłem to na podjeździe, daje sobie lepiej rade ze zmianą biegów niż przerzutki z grupy niżej. Jednakże nie wiem jak jest z XT i XTR (chyba, że na przód).

 

do Kajetana

 

Jeżeli chcesz kupić przerzutkę, a nie masz kasy to wybierz Alivio, a jeśli masz pieniądze to zostaw te dwie przerzutki i weź SH Deore LX.

 

Wszystko zależy też jakim jesteś bikerem. Jednemu wystarczy TY, drugiemu LX, a inny nie będzie zadowolony z Xtr'a i będzie przesiadał się na najwyższą grupę Srama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altus

Acera

Alivio

Deore

Lx

Xt

XTR

Takie są grupy MTB shimanowskie od najniższej do najwyższej

Jeździłem na czarnym LX imho był zarypiasty nowy podobno już taki nie jest. Nie wiem nie wypowiadam się

Jeździłem na starej acerze tej z małym kółkiem :D

Shimano przedtem robiło naprawdę dobre rzeczy :D

Moja żona miała nową acerę :neutral: z dużym kółkiem, obecnie ma deore.

Przedewszystkim Deore nie ma Plastiku i zdecydowanie wolniej łapie luzy od Acery. Acera Używana przez kobietę naprawdę nie była katowana.

przebieg jaki zrobiła to około 1 kkm

Imho wolał bym kupić deore niż alivio gdyż nie ma, za wyjątkiem kółeczek, plastiku :rolleyes: po za tym Deore jest dedykowane na 9 a alivio na 8, Przy tym samym rozmiarze kasety deore MUSI BYĆ BARDZIEJ PRECYZYJNA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...