Skocz do zawartości

[napęd] głośna praca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z dziwnym hałasem w okolicach korby,przedniej przerzutki.

Kaseta SRAM PG850, 11-32, 8 biegów

Łańcuch KMC Z7

Napęd strasznie hałasuje, do tego przy kręceniu w okolicach korby słychać stuki, metaliczny dżwięk który przenosi się na ramę.


Ze względu na pogodę rower ma przejechane około 200km.

Proszę o jakieś porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka jest ok 2mm nad zębatkami, niżej nie dam rady bo niektóre zęby będą haczyć o przerzutkę.

Hałas nasila się na małych zębatkach na kasecie, może z racji tego że używam większej siły do pedałowania.

Przy zdjętym łańcuchu korba kręci się leciutko, nie ma żadnych luzów, tylko że nie działają na nią żadne siły i możliwe że dlatego jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te stuki to dźwięk zazębiającego się bębenka (chyba tak to można nazwać). Co do terkotania to jak na moje źle wyregulowana przednia przerzutka. Ewentualnie korba buja się na boki albo same jej zębatki, ale nie wydaje mi się bo występuje to przy małym obciążeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk zazębiającego się bębenka ?

pisałem że zdemontowałem przednią przerzutkę żeby upewnić się czy to ona sprawia problem i dalej to samo.

zapomniałem napisać że po pierwszych 50 km suport złapał luzy i serwisant dokręcił i posmarował jakimś klejem do gwintów i chwilowo był spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym rowerze nawet jeśli suport sie poluzuje,to się go dokręca,ale bez kleju.Jeśli dany był klej to nie świadczy to dobrze o serwisancie i stanie gwintów w mufie lub na suporcie.Jesli na jakiś czas pomogło,to raczej masz już winowajcę.Jakiego koloru był klej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Na nowych suportach daję się klej lub pastę. Możliwe że serwisant dołożył tylko od siebie. O ile dał klej przeciw samoistnemu odkręcaniu się suportów.
Ale tak jak kolega pisał. Jakiego koloru był klej i jakiej firmy         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najprawdopodobniej źle założyłeś łańcuch - jak Ci już napisał kolega trze o tylną klatkę - przełożyłeś pod zamiast nad taką blaszką. Zrób zdjęcie tylnej przerzutki - tego elementu z kółeczkami.

 

Suport na razie zostaw w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po dłuższych oględzinach wydaje mi się że to wina korby na kwadrat, duża tarcza jest minimalnie krzywa i haczy o wózek.

Dodatkowo przy mocniejszym depnięciu na pedały suport i kobra jest straszni miękka i efekt obcierania tylko się pogłębia, zastanawiam się czy jest szansa na wymianę suportu na hollowtech i korby na powiedzmy tiagra, sora?

Rower Giant defy 4 na shimano claris 

korbę FSA Tempo 50/34

suport RPM BB-7420 kwadrat

kaseta SRAM PG850, 11-32, 8 biegów

 Łańcuch KMC Z7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 duża tarcza jest minimalnie krzywa i haczy o wózek.

 

 

 

To się pogubiłem bo pisałeś wcześniej, że dźwięk jest nawet po zdjęciu przerzutki... 

 

Jak korba haczy o wózek to trzeba wyregulować przerzutkę. Nie koniecznie tarcza musi być krzywa. Czasami wózek jest krzywo ustawiony a czasami gwint w suporcie jest lekko krzywy.

 

W budżetowym Krossie mojej żony duża tarcza chodzi na boki tak co najmniej z 0,5mm, a da się wszystko wyregulować, że nic nie ociera i jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...