Skocz do zawartości

[stery] redukcja z 1 1/8" na tapered


Tatanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję w rowerze wymianę amortyzatora na sztywny widelec karbonowy.Niestety większość interesujących mnie modeli posiada rurę taperowaną,a główka ramy jest pod stery półzintegrowane 1 1/8. Z tego co wiem,są stery które umożliwiają montaż takiego widelca,np.Cloud Perform F7.Interesuje mnie natomiast,czy takie stery,nie całkiem zgodne ze specyfikacją ramy nie spowodują jakiś nieprzewidzianych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny negatywny wpływ jaki mają takie stery na ramę to podniesie główki o wysokość wystających misek , technicznie w żaden sposób nie ingerują bo są osadzone w oryginale gniazdo. Pamiętaj, że nie każda główka pod stery 44/44 przyjmie tapera (wszystko zależy od jej kształtu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nordkappa może być problem bo główka środkiem zwęża się (podobnie mam w rowerze żony i tam tapper niestety nie wszedł). Stożek tapera na sterówce jest dość długi i w tym tkwi problem , u mnie zabrakło ok 5mm do osadzenia widelca w misce (stożek oparł się wewnątrz główki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie jak każdy specyficzny element z ograniczoną podażą. Te http://allegro.pl/stery-octane-one-o1-zs44-ex44-44-44mm-153g-xc-mtb-i6652333992.html byłyby jakościowo bardzo dobre (dobre łożyska z dobrym uszczelnieniem). Najlepsza opcja to Cane Creek ec44/40 (mają tylko 12mm wystającej miski) ale cena zabija http://www.cyklomania.pl/cane-creek-stery-40-tapered-zs44-ec44-40,id5606.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie standardowo jak reszta 13-15mm , z ciekawości wysłałem zapytanie - jak odpisze to podam. Te stery to jakiś nowy wypust , wcześniej ich nie widziałem ale w katalogu papierowym na 2017 są http://octane-one.com/get/Octane_One_products_presentation_2017_a4_web.pdf (dolna miska tych z allegro jakaś taka bardziej okrągła niż ta w katalogu).

Jeszcze w kwestii doboru ważna jest głębokość osadzenia misek i głębokość gniazda w ramie (gdzieś czytałem , że komuś miski za płytko wchodziły i musiał je trochę przyszlifować ale nie pamiętam w jakiej ramie i jakie stery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...