Skocz do zawartości

[Podnoszenie koła] Podnoszenie tylniego koła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, a mianowice ucze sie bunnyhopa i nie wiem jak podniesc tylnie koło. Z tego co patrzylem na poradniki, zeby zrobic bunnyhopa trzeba umiec podniesc tylnie koło, ale nikt nie tłumaczył jak, wiec zwracam sie tutaj z tym pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie masz SPD? No ja generalnie za wysoko nie potrafię, ale zawsze coś :) (mam na myśli bez SPD)

Więc tak: podnosisz przednie koło wychylając się do tyłu, w pewnym momencie przenosisz ciężar delikatnie w przód, jednocześnie ciągnąc w górę całe ciało, wydaje mi się, że ja pcham kierownice delikatnie do przodu, ale też delikatnie do dołu. W tym samym momencie, gdy to robię, stopy na pedałach, które są skierowane palcami jak najbardziej do dołu ciągnął tą przyczepnością, którą mają w gore. Najważniejsze moim zdaniem jest tu mocny strzał energii nóg, które mają w jakiś sposób trzymać te pedały. Taki strzał z ugięciem nóg aż pod dupe.

 

To są moje odczucia, ale tak jak mówię: ja a wysoko nie robię, więc może robię jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj filmy na YT  GMTBN : How to bunny hop a jeszcze lepiej najpierw How to manual.

Bunny hop to drugi krok po manualu - podniesienie przedniego kola bez pedalowania i jesli to umiesz, to dalsza czesc jest duzo prostsza.

Oczywiscie SPD wrecz tutaj przeszkadzaja, na platformach jest to duzo latwiejsze do nauki. Trzeba miec dobre platformy (z pinami) i buty np Five Ten Freerider. To naprawde zmienia postac rzeczy.

 

W skrocie: Manual - jedziesz na wyprostowanych nogach, siodelko nisko - dlatego bez obnizanego siodla nauka jest mega utrudniona do tej techniki. Ruch musi byc po kącie prostym, wiec cialo idzie w dol w strone pedalow i robi 90st do tylu - wazne jest zeby zachowac ten ruch w dol i dopiero potem do tylu. Na wyprostowanych rekach przenoszac ciezar ciala nad tylne kolo naturalnie ciagniesz ze soba i przednie kolo sie unosi.  Dalsze cwiczenia polegaja zeby utrzymac manuala i jezdzic na tylnym kole bez pedalowania balansujac cialem.

 

Bunny Hop to kontynuacja manuala, z tym ze jak podniosles przednie kolo i jest ono np nad przeszkoda ktora chcesz przeskoczyc, przenosisz ciezar ciala do przodu i trzymajac pedaly w platfomach pod katem wybijasz sie po prostu naciskajac cialem na tylne kolo i korzystajac z odbicia opon podnosisz tylne kolo. 

 

W bunny hopie wazny jest ten ruch roweru ze najpierw do gory idzie przednie kolo, potem tylne, przelatujesz nad przeszkoda, ladujesz na przednim kole i zaraz na tylnym. Jest to o tyle istotne ze jak skaczesz dropa ktory ma ladowanie w dol to wlasnie zeby dostosowac ladowanie naraz na dwoch kolach.

 

Na YT GMTBN wszystko elegancko wytlumaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...