Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Problem z regulacją


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie mogę dobrze wyregulować przedniej przerzutki (shimano ultegra) w szosie. Problem jest w tym, że prowadnica przy skrajnym wychyleniu w prawo (gdy lancuch jest na dużej tarczy) ociera o łańcuch zewnętrzną stroną, gdyż za słabo się wychyla. Przerzutka ma jeszcze pewien zakres ruchu na zewnątrz (odkręcałem śrubę regulacyjną H), jednak zatrzymuje się wcześniej. Dodam jeszcze, że naciągnąłem linkę podczas jej przykręcania na tyle mocno na ile było możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linkę nie musisz wcale mocno wstępnie naciągać, ale podłącz ją na biegu na manetce na najniższym.


Jak masz już na dużej tarczy łańcuch i ci ociera to spróbuj pociągnąć palcem linkę i zobacz czy się wychyla wtedy wózek jeszcze bardziej. będziesz wiedział że zakres H jest prawidłowo ustalony i że trzeba jeszcze naciągnąć linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz za mocno naciągniętą linkę i możesz sobie kręcić śrubą H do woli a i tak linka nie "puści" przerzutki dalej.

 

Tylko jak poluzujesz linkę to może się okazać, że podkręciłeś H za bardzo i teraz zacznie spadać za blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popuscilem linkę to wcale nie wchodzil lancuch na dużą tarczę. Ale wystarczyło, że odkręciłem prawie na maksa srubę baryłkową na pancerzu i jest dobrze. Chociaż ogólnie to trochę dziwne, że pomimo mocnego naciągnięcia linki musiałem baryłkę aż na tyle odkręcac i poprzez to regulować zasięg przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowych przerzutkach pod 3 blaty jest fabrycznie taki zielony czy żółty plastik wsadzony, który ją blokuje w środkowym położeniu. Śrubę baryłkową przy manetce wkręcasz do końca a potem ze 2-3 obroty wykręcasz. Manetkę ustawiasz na 1. Linkę przykręcasz z tym plastikiem po czym go wyjmujesz. Wtedy jest dobrze naciągnięta wstępnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...