Skocz do zawartości
  • 0

Rower spinningowy, jaki kupić? Nietypowy przypadek


Gość BudBuddy

Pytanie

Gość BudBuddy

Witam

 

Moim sportem jest trójbój, jeśli chodzi o  kolarstwo to jestem w tej dziedzinie absolutnym laikiem. Piszę jednak na forum rowerowym, bo uważam że jak pytać to najlepiej ludzi znających się na danej dziedzinie :)

 

Potrzebuję roweru stacjonarnego na którym będę mógł wykonywać aeroby, celem jest głównie poprawa pracy serca i układu krwionośnego oraz prawie nie istniejącej kondycji,  przy jednoczesnym nie kolidowaniu z treningami siłowymi. Czyli trening będzie głównie składał się z dłuższych bardzo lekkich sesji, MOŻE kiedyś dojdą jakieś interwały (ale zapewne o śmiesznie niskim poziomie trudności nawet dla kolarza amatora)

 

Na początku myślałem o typowym rowerku stacjonarnym ale poczytałem że rowery spinningowe są cięższe, solidniejsze, bardziej podobne do jazdy zwykłym rowerem, oraz umożliwiają przeprowadzenie "cięższych" treningów, więc wolał bym właśnie taki rowerek na którym mógłbym komfortowo przeprowadzić trening aerobowy jak i (kiedyś) interwałowy.

 

Mój budżet to 1000zł, waga 145kg wzrost 191cm. Jak widać rowerek musi być wytrzymały/solidny i "nie najmniejszy", zarazem chciałbym ponownie zaznaczyć że moje wymagania co do treningu nie są nawet ułamkiem tego co wymaga kolarz amator. Jakie rowerki moglibyście polecić w tej cenie? Jakie rowerki nowe? a może warto kupić używany?  Miejsca w domowej siłowni mam dużo, także hałas mi nie przeszkadza więc co do tego nie mam żadnych wymagań.

 

Dziękuję bardzo za każdą pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...