Skocz do zawartości

[korba + napęd] Wybód korby do 300zł


bardakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę zmienic korbę. W tej chwili mam napęd na 7 biegów z tyłu, ale w niedługiej przyszłości chcę przesiąść się na 9.

Korbę odrazu chciałbym kupić na 9. Nie wiem czy to będzie ze sobą działało? Ewentualnie zmienię jeszcze łańcuch na 9 ale wolnobig z Meridy Kalahari 550 z 2002r pozostanie na razie.

Jeżdzę XC zakrawającym na enduro dość często.

 

Myślę o dwóch korbach:

Truvativ Firex

http://www.allegro.pl/item128476166_rewela...ativ_firex.html

 

Oraz Race Face Ride XC

http://www.allegro.pl/item126452280_nowa_k...e_ride_xc_.html

 

Co możecie powiedzieć o każdej z nich? Która lepsza? Z kórego roku mogą być? No czy będą działąły pod napęd na 9 a teraz jeszcze pod 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korbe race face ktora wybrales dostaniesz duzo taniej w extreme shop. tam kosztuje 239 zl. kupilem taka dwa dni temu takze u nich. do tego musi byc wklad - mniej wiecej 80 - 100 zl.

ten truvativ ma juz wklad w komplecie. w tym przypadku masz mniejszy wybor zamiennikow niz w przypadku isis ktory jest w race face. ja poczekam jeszcze z zakupem korb ze zintegorwna osia - zobacze jakie beda opinie na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta korba Truvativ albo RF będzie działała z łańcuchem na 7 i na 8 i na 9 biegów?

 

Tobo ja się boję, że ten RacaFace jest jakiś przestażały, bo nigdznie nie mogę o nim nic znaleźć. Ani na stronie producenta, ani na mtbr. Wiadomo RF to "mercedes wśród korb" jak to określił mój kolega ale stary mercedes jest mało warty :/ Z drugiej strony jest montowana do Kony Coiler a to coś znaczy: http://www.rower.com/archiwum.php?art=1778 nie wiesz czy w twoim sklepie są strebrne wersje? Dasz do nich jakiś namiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch na 9 BĘDZIE pracował na kasecie 8 (mój kolega tak jeździł i wszystko działało)

łańcuch na 8 NIE BĘDZIE pracował na kasecie 9 (za szeroki jest, a kaseta 9 ma mały rozstaw)

 

jeśli chcesz żeby tylnia przerzutka działała bez zarzutów to musisz mieć manetke na tyle biegów ile jest trybów w kasecie, przerzutke się ustawi na dowolną ilość biegów ale manetka ma swóją konkretną długość linki którą pociągnie

 

co do korb to może Deore ? ...za 300 powinieneć mieć z suportem nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja ciągle pytam o KORBĘ nie kasetę. Na niektórych korbach pisze że są na łańcuch 9, więc pytam czy ta korba będzie mi działała przy łańcuchu na 7 teraz a za jakiś czas jak znienię przy 8 lub 9 (decyzja nie zapadła).

 

Deore raczej nie chcę, czkam na sugestię pozwalające wybrać nad tymi dwona (zrestą jak tu usłyszałe nie pierwszy raz Firex to odpowiednik LX)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku tego działu jest temat "zanim zadasz pytanie o kompatybilność" Nie ma tam nic o moim pytaniu z korbami ale jest o waszym łańcuchu na 9 przy różnych kasetach, proszę:

 

im wiecej biegow z tylu tym mniejsze odleglosci pomiedzy koronkami i tym wezszy lanuch jest potrzebny. nie ma wiec przeciwwskazan (ale nie ma to tez sensu- wezszy lancuch jest slabszy) w montowaniu do 7- rzedowej kasety 9-rzedowego lancucha, ale nie odwrotnie! konieczne jest takze poprawne dobranie tych dwoch elementow pod wzgledem twardosci, gdyz w przypadku znacznych roznic w jakosci slabszy (bardziej miekki) komponent ulegnie szybkiemu zuzyciu (a w zasadzie zniszczeniu).

 

P.s.

Biorę Race Face bo nie zdzierżę tego odkręczania. Race FAce Ride XC był montowany w topowych modelach Gianta w 2004r więc nie jest źle.

 

Tuatj opinie o Truvativie i jego odkręcaniu się potwierdzają:

http://www.dh-zone.com/sprzetownia/recenzje.php?a=pr&SID=235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta recenzja moze dotyczyc starej korby Firex... poza tym tam ludzie katuja sprzet i nijak ma sie ich oceny sprzetu do XC , to tak na marginesie ;]. A srubek wkreca sie na klej do gwintow i nie bedzie sie odkrecac.

 

A co do RF to coz to ze montuja je w dobrych roweruch nic znie znaczy ;] w drogich modelas Konty montuja np piasty Shimano 475 ktore nijak maja sie jakoscia do roweru ;]. Ten RF to nie jest to co te kiedys.

 

Tak czy siak z obu pewnie bylbyz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moje zmiany są zakrojone na szeroką skalę ale kasy brak!

Piasta Novatec na maszynach

Obręcze Mavic 317

Kaseta LX

ale nie jestem przekonany co do korb Shimano. Nowy LX 360zł z suportem a ten Race face 230 + 80zł z suppoertem czyli oszczędzam 50zł. Do teraz jeżdżę na Suntourze za 48zł więc przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...