Skocz do zawartości

[Napęd] Jest kasa nie ma niestety wiedzy:(


kiroszima

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Siedze już tu jakiś miesiąc i czytam różne posty a ostanimi czasy skupiłem sie na napędzie który chciałbym sobie wymienić lecz moja znajomość roweru kończy sie tylko na rozebraniu go na cześci przeczyszczeniu i poskładaniu go z powrotem. Przeszukałem około połowe tematów odnośnie tej sprawy czyli napędu ale niestetyy nie dało mi to konkretnej odpowiedzi:(

 

A co możecie mi polecić jaka kaseta(wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem będzie 8 choć zastanawiam się na d 9 ale słyszałem że resztą będzie droższa), suport, łańcuch, przerzutka tylna, przednia, manetki i chyba jescze piasta bedzie potrzebna w przyszłym sezonie chce sie też troszke pościgać w jakiś maratonach. Moge na to przeznaczyć jakieś 600 700zł Choć taniej też może być:)

A w tej chwili mam gianta rock se z takim osprzetem jaki miał przy zakupie:

 

Hamulce aluminiowe typu V Klamko Manetki Shimano ST-EF29

Przerzutka tylna Shimano Tourney Wolnobieg 14-34T, 7 sp

Środek suportu typu cartridge

Mechanizm korbowy aluminiowy, srebrny 48/38/28T

Łańcuch KMC

Piasty 36H z szybkozamykaczem

 

chyba nic nie pominąłem

dziękuje i pozdrawiam

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wolnobieg z tylu wiec kaseta + piasta tyl na pewno.

 

Kaseta Sram 5.0 + lancuch np pc 38 - ok 80-90 zl zestaw

Przerzutka przod Alivio - ok 25-30 zl

Tylnia Alivio/Deore - ok 60-70 zl ( moze jak zostanie cos wyzej LX/XT )

Korba - ja bym postawil na Deore octalink ok 170 zl + suport Deore ok 50-60 zl , dobra korba cena rozsadna , mozna kupic tez nieco starszy model za ok 140-150 zl inna budowa ramion nieco , albo doinwestowac w LX ok 200-220 zl i zyskac 2 blaty alu a nie stal

Piasta moze Novatec ok 110-130 zl , dosc solidne i sprawdzoen piasty badz XT za ok 130-140 zl bdb piasta pomimo ze kulki.

Manetki Alivio ok 80-90 zl.

 

to moje typy na dosc solidny i sprawdzony naped

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...