Skocz do zawartości

[korba] jakaś tania


_igi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam takei pytanko, czy ta korba będzie pasować do przerzutów shimano SIS wiekowych, no i manet

http://allegro.pl/item128257583_okazja_nowe_korby.html

 

Ewentualnie jaką polecacie inną korbę? Im taniej tym lepiej, ale też nie przesadzajmy, jak ma mi się złamać podczas jazdy, albo rozwalić po 100 km, to dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie korba nie ma zbyt wiele go gadania z takim sprzętm o jakim mówisz. Cena dobra, jakość sądząc po wypowiedziach poprzedników tez niczego sobie.

 

Zastanów się nad kobą Alivio - mają w miarę sensowne ceny a jakość myślę lepasza niż to co pokazałeś.

 

Napęd 3x8 czy 3x9

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chcę zmienić tą korbę. Przejechałem na niej równiutkie 4500km i zatarłem środkowy blat (ale już kompetnie bo od miesiąca jeżdzę tylko na 1 i 3 z przodu) ale przy tej cenie się opłaca. Dasz 45zł i jeździsz 4 lata (jak ja) czyli za 90zł (2x suntour) jeździsz 8 lat :lol: na Jednym Alivio za 90zł 8 lat i 9000km nie zrobisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chcę zmienić tą korbę. Przejechałem na niej równiutkie 4500km i zatarłem środkowy blat (ale już kompetnie bo od miesiąca jeżdzę tylko na 1 i 3 z przodu) ale przy tej cenie się opłaca. Dasz 45zł i jeździsz 4 lata (jak ja) czyli za 90zł (2x suntour) jeździsz 8 lat :lol: na Jednym Alivio za 90zł 8 lat i 9000km nie zrobisz :P

Ja jak juz mowielm rowniez 4500km ,ale w jeden sezon :P I 2 wyscigi na ktorych dostala popalic :D Najbardziej mialem zjechany 3 blat(najwiekszy) :)

I to co mowisz ,ze 4 lata jezdzenia to bzdura ,bo zalezy od tego ile i kiedy sie jezdzi. A Alivio lepsze i jak sie dobrze postarasz to zrobisz 9 tys ,szczegolnie na tych starszych modelach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dlaczego bzdura? Ja mam tą korbę 4 lata i 4500km bo dopiero od 1,5 roku się zabrałem za rower na poważnie. A specjalnie napisałem i czasie i o dystansie. Tak czy siak wspólnie określamy jej żywotność na max 5000km i nadaje się na złom bo jest nitowana nie rozkręcana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie robisz wiecej jak 1,5k km w ciągu sezonu to można śmiało kupić tą korbę. Jeśli jednak masz nieco większe ambicje proponuje dołożyć jakieś 60zł i kupić alivio (tymbardziej jeśli planujesz jakieś udoskonalenia napędu w przyszłości). Proponowałbym także kupić odrazu nowy łańcuch i kasete bo nie wiem jak masz te elementy zużyte w swoim rowerze. Może okazać się że korba z linka który podałeś nie wytrzymie tych ~4,5k km tylko zostanie dobita przez reszte napędu już po 2,5k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy za bzdety piszecie z tymi zywotnościami blatów. Kupiłem rowerek uzywany na korbach MEGA RANGE ( a więc żadna rewelacja)i ja przejechałem na nich w 2005 r 8500km i teraz mam juz 5500km więc razem mam już 13 500km i jeszcze śmigają. Co wy robicie z tymi rowerami że takie krótkie przebiegi macie? Zastanówcie się co wy piszecie. Nie macie pojęcia a komuś rad udzielacie. Do zwykłej jazdy tak do 10 000 km w roku można kupić śmiało korby za 60 zł i żeby wam tylko sił starczyło żeby je zajeździć. Wystarczy takie cos i hajda. http://allegro.pl/item126179456_wyprzedaz_...fv_okazja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast nas ganić pozostawił byś w tym poście same merytoryczne rady co? I zostanie wtedy z tego tylko twójch dystans 13000km. I sam się zastanów bo pytanie jest o korbę suntoura i na niej zrobiłem 4500km jeżdząc w większości po Beskidzie Makowskim.

Poza tym co to jest KORBA Megarange? Megarange to nazwa handlowa dla największej zębatki (34T) w kasetach/ wolnobiegach Shimano 13-34. Żadnej korby nie znalazłem o takiem nazwie choć mogę się mylić.

A jeżeli dla ciebie zwyką jazdą jest 10 000km na rok to dla kogo są korby powyżej 60zł?? Chyba dla tej garstki startującej w maratonach i regularnie trenujących (oczywiście mówię w stosunku to rzeszy nie startujących ale jeżdzących), ewentualnie zawziętych dla szosowców ale to inna bajka i inny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac ,ze peptek zna sie na rowerach jak kot na kawsnym mleku...

 

bazyl1987 a moze jezdzil na 2 lub 3 magnesach? :lol:

 

I peptek skoncz glupio gadac ,bo mialem te korbe i moge cos na ten temat powiedziec i tak jak bardakon zrobilem na niej tyle samo wiec jesli na nie nie jezdziles to zamilcz... A i jako nowy user wez lepiej nie unos sie tak ,bo przytepia Cie szybciej niz myslisz :) Nie mowie ,ze nie masz sie wypowiadac ,bo od tego przeciez jest forum ,ale przynajmniej jako nowy moglbys sie przywitac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłem a korbe jest dośc miekka zrobiłem 6500 km i do kosza poszła nie dało sie już jezdzić zużył się żrodkowy balat.Pożniej znwou kupiłem sountora ale wyższy też za długo nie pociągła.Jeśli jezdzisz mało i spokojnie to taka możesz sobie kupić.Posłuzy troche .W innym przypadku nie kupować.Kiedyś miałem chyba altusa jeździłem mało i bez szleństw 5 lat wytrzymała.Tak więc wszystko zależy jak i ile jezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popełniłem czeski błąd bo grupa korby nie MEGA RANGE tylko TOURNEYA. Piszcie sobie co chcecie i obrażajcie mnie dalej. Ale zamiast pisać wolę jeździć a na te forum natrafiłem przypadkiem szukając informacji o korbach bo zamierzam kupić nowe. Jeżdże o wiele więcej z tego co tu wyczytałem niz Wy szanowni znawcy tematu, a na technicznych aspektach tego może mniej sie znam. Ale to co Wy akurat pisaliście nic a nic się nie zgadzało z tym co ja sam stwierdziłem pokonując te dystanse. Nie wiem skąd takie róznice w moich i waszych osiągach. Któryś z Was jest chetny mnie zrównac z czymś tam czy zetrzeć. Zapraszam Cie na rowerze w takim razie na pokaz Twoich mozliwości, a wtedy okaże sie jaki jestes wielki a jaki ja jestem. Ja mam 41 lat i jeszcze z nie jednym mogę gdzieś bryknąć. Moje max to 78km/h, dzienne to 206 km dwa lata temu, a w sezonie 8400km w zeszłym roku. Korba którą mam ma juz pode mną kilkanaście tys kilometrów, a rower był używany jak kupowałem go. Mój rower to SCOTT ATACAMA trail na 28 calach, czyli taka crossówka. Jeżdże więcej po szosie ale sporo po szutrach i żużlach również. Więc nie pieszczę się ze swoim rowerem. Dbam o niego w miare mozliwości. To tyle a teraz wasza kolej. Ciekawe co teraz miłego mi odpiszecie bikerzy. A i tak pozdrawiam Was . Trzymcie sie ramy

 

Jeszcze małe sprostowanko. Mam jeden magnes na kole, licznik Sigmy sprawniuśki, a na rowerku jeżdże cały rok i prawie codziennie stąd takie odległości. Moje V - max to oczywiście zjazd z góry(żeby któś znowu mi czegoś nie przypiął np kolejnego magnesu). Miesięcznie od kwietnia do września staram sie zrobić 1000km albo więcej. Skoro jeździcie mniej to Nie pisałem że znam się na rowerach ale na jeżdżeniu tak, bo jeżdże na rowerze więcej niz niekórzy z Was maja lat. Jestem bardziej uzytkownikiem niz fachowcem. A skoro jesteście tacy skorzy do udzielania rad to może i mnie pomożecie. Poszukuje korby nie drogiej, na 48 zabków w miare trwałej choćby takiej jak moja którą mam. Nie ma na niej oznaczeń więc trudno mi podać dokładnie model obecnej korby. Jak pisałem wcześniej jest z grupy TOURNEYA DUAL SIS. Widziałem w sklepie taka samą ale gośc lekko przegiął bo miał ją w cenie 150 zł. Może ktoś zna adresik gdzie mógłbym cos wybrać sobie coś właściwego ale i niedrogiego. Dzieki za każda radę.

 

czy może ktos sie wypowiedziec na temat tych korb?

 

http://allegro.pl/item127213718_nowy_fc_tx...y_shimano_.html

http://allegro.pl/item127365617_korba_truv...at_zobacz_.html

http://allegro.pl/item129356208_mechanizm_...8_cb_170mm.html

 

Może ktos ma takie lub je miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Truvativ FiveD, tylko ze zębatki 44-32-22, korba ma przejechane 5591.68km i nie widze żadnych oznak zużycia, napisy dalej sie trzymia bardzo dobrze, moze troche jest otarta od buta i od kamieni, ale technicznie sprawna w 100%, może i jest mało sztywna, ale widać to tlyko jak sie mocno na pedały stanie stojąc w miejscu, w jeździe tego wogóle nie czuć i w niczym to nie przeszkadza.

 

po tym przebiegu zębatki są proste, a i blat 44 dalej jest cały czarny, a jeżdże w 80% na nim i nie widac żadnego zużycia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co tu widze, to z tych trzech linków pierwszy jest w miare(do jazdy typowo rekreacyjnej). Ostatniego się nie dotykaj, bo nie pocieszysz się tym. A co do tego Truvativa to się nie wypowiadam. Ja polecam grupę ALIVIO np. tą aukcję http://www.allegro.pl/item127165182_korba_...talink_hit.html

 

 

A co do tego zjeżdżania Twojej osoby to faktycznie przegieliśmy za co przepraszam w swoim imieniu. Twoje dystanse przekładają się trochę inaczej do naszych bo jeździsz na kołach 28'' a to jednak duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...