Skocz do zawartości

[Manetki] Sram MRX


celofan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy manetki Srama MRX, MRX comp, MRX pro, różnią się czymś prócz wyglądu i ceny?

Przedewszystkim chodzi mi o ich pracę.

Wszystkie wymienione modele można kupić pod ósemkę (a taki napęd mam) i nie wiem na co się zdecydoać.

Najchętniej kupiłbym 9.0SL z 99r (ze względu na masę) i wymienił tylną przerzutkę na Srama ale nie jest raczej dostępna i stąd moje rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak roznia sie

mrx to najnizszy model. zwykly grip.

mrx comp ma sprezyne wspomagającą czyli ulatwia zrzucanie i wrzucanie.

mrx pro to model ze sprezyna wspomagajaca i wyswietlaczem.

jesli masz przerzutke ze sprezyna odwrotna ( czyli rapid rise albo oznaczana low normal w nowszym nazewnictwie) to lepiej sobie podaru comp i pro. sprezyna w nich jest za slaba i nie trzyma przerzutki dokladnie na biegu. przerzutka bedzie sie motac. lepiej attacki albo rockety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam SRAM MRX 3/8, kupiłem je za 30zł, pracuja z przerzutka XT z normalna spręzyną i przód LX, w zasadzie to jestem z nich zadowolony bo nie mam z nimi żadnych problemów, choc mogłyby chodzic troche lżej, ale za 30zł są rewelacyjne, a i widziałem fotke ze waża 110g komplet w co mi sie nie chce wieżyć, ale taka fotka jest w galerii light-bike :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rockety od attackow?

rocket ma z innego materialu wykonana powierzchnie gripa - z lepszego materialu ktory wolniej sie wyciera. guma attackow jest bardziej miekka rocketow twardsza- nie zauwazylem by przez to trudniej bylo krecic gripem a wytrzymalosc jest znaczaco wieksza.

konstrukcja samego mechanizmu jest wlasciwie taka sama - oba gripy maja sprezyne wspomagajaca przerzucanie co czyni zmiane biegow latwiejsza. o ile pamietam to kiedys attacki potrzebowaly dodatkowego pierscienia od strony chwytu jako podpory dla obrotu manetki a rockety nie. ale tego nie jestem dzis pewien bo mam starsze modele rocketow z dlugimi chwytami 80 mm. uzywam rocketow od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. poprzednio mialem attacki ale jeszcze takie bez sprezyny wspomagajacej. rocket jak dla mnie dziala lepiej - ciszej i bardziej miekko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie w serwisie rowerowym zniechęciłem się do MRX- ów.

W takim razie czym różnią się Sram Rocket od Sram Attack prócz ceny i masy?

 

a co takiego Ci serwisant o nich powiedział złego jeśli można wiedzieć ?

 

ja moje MRX chyba i tak wymienie jak bedzie nadmiar kasy, bo cały czas wydaje mi sie ze chodzą troche ciężko, moze bym spróbował RF, jakiegos LX tylko nie wiem gdzie by dostac 3/8, no chyba zeby przejść na 3/9 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...