Skocz do zawartości

[Koła 26] tandem na wyprawy - dobór elemntów


mati5525

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam

Posiadam tandem firmy Mifa. Chcę wymienić koła ponieważ docelowo rower ma służyć do podróży z sakwami więc obciązenie rośnie. Waga moja i dziewczyny to 130kg + bagaż (30-40kg).
Wymagania:
- koła 26
- V-brake + disc (6 śrub)
- cena <600zl komplet

Zastanawiam się nad takim zestawieniem:
- piasty Novatec D042SB / D041SB 36H
- obręcze DT SWISS 535 36H
- szprychy DT Champion
 -nyple ?

Chcę też kupić opony głównie na drogi asfaltowe ewentualnie utwardzone leśne. Zastanawiam się nad Marathon 26x1.75 Green Guard. 

Proszę o pomoc w dobraniu mocnych kół i opon którym będzie można zaufać.

Pozdrawiam Mateusz

Napisano

Według mnie powinieneś rozejrzeć się za oponą w szerokości 2,35. Coś w typu Big Apple. Opona Marathon w tym rozmiarze o ile nośnością wyda, tak dużą masę i małą szerokość opony będziesz musiał skompensować ciśnieniem w oponie. Skutek - będziesz jeździł na "kamieniu", co będzie miało negatywne skutki dla obręczy i szprych. Big Apple jest o tyle fajna, że to balon i można jeździć na znacznie niższym ciśnieniu.

Napisano

Dziękuję za odpowiedz.

 

Moje błotniki sa dosyć wąskie i 26x2.0 bedzie maksymalną szerokością. Czy Big Apple 26x2.00 też będzie dobrym rozwiązaniem? Jaką wersję polecasz? Performance, GreenGuard, RaceGuard, K-Guard ? 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...