Skocz do zawartości

[korba]


Royal

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz czy blaty sa podokręcane,do pedałow psiknij wd to powinny zamilknąc na jakis czas/jesli to one sa walniete/Lańcuch moze byc juz rozciagniey jak równiez tulejki tak zorane ze "graja"o sworznie.jesli to wykluczysz suport wez pod lupe.Na pierwszy rzut oka suportu nie zdiagnozujesz bo jest zamkniety.kupno nowego to czasem konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbe mam Tx'a (nierozkręcalna) za 50 zł (chwilowy brak pieniędzy) bo nie było $$, a i tak teraz będę wymieniać na alivio 2006. Łańcuch z kasetą maja około 500 km są nowe więc wyklucza się jakieś tu wyciagnięcie łańcucha. Co do suportu to Suntour i nie wiem jak rzeczywiście wygląda w środku, mimo tego, że ładnie się kręci i nie ma luzów - ale jeśli będę wymieniał korbę to i za korbą razem pójdzie oś suportu i też Alivio. Mam nadzieje że nie będzie z suportem problemów bo ostatnio oddawałem rower do serwisu ponieważ była uszkodzona mufa musieli prawdopodobnie na nowo nagwintować (nie wiem w sumie bo nie pytałem zapłaciłem i pojechałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie po wymianie korby z całą kasetą przestało strzelać, cykac i wogóle wszystko OK:)

 

No ja tam sie nie bede bawić z wymianą całego napędu skoro kasete z łańcuchem mam nową, korbe troche starszą ale w piątek razem z osią suportu bedzie wymieniona i zobaczymy czy coś to da bo jak nie to w przeciwnym razie na tyle się zdenerwuje, że kupie nowy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jestm nowy :).... mam problem bo lata mi na boki korba tzn to cos do czego jest przyczepiony pedal .... i nie wiem jak zlikwidoeac te luzy... moze to cos z łożyskiem...

 

 

jak byscie mogli wyjasnic jeszcze co jest co tzn koorba? i suport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...