Skocz do zawartości

[korba]


Royal

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że zębatki w mojej korbie zaczęły strasznie strzelać. Jest to odczuwalne głównie przy jeżdzie na stojąco lub mocnym naciskaniu na pedała. czy da się temu w jakiś sposób zaradzić czy pozostałą jużtylko wymiana korby? :035: Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…a jaki ma przebieg ta korba ??

 

Mi też coś czasami w korbie TX’a (przebieg 1400 km) przeskakuje z przodu ale nie wiem co to, czy to spinka srama, czy może łańcuch czasami się haczy o luźną – zużytą przerzutkę Alivio. Czy też oś suportu lub pedały nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób Ci to strzela?

Ja mam Suntour'a i w ostatnim miesiącu strzeliła mi dokładnie 5 razy. Dźwięk na pewno wydobywa się z okolic suportu, ale o dziwo raczej nie przy mocniejszym depnięciu. To taki krótki, dosyć wysoki, głuchy dźwięk. To przypomina trochę stukot, a trochę jakieś pęknięcie czegoś twardego, metalowego, aczkolwiek o małych rozmiarach. Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 1000 km to nie ma powodu do wymiany korby.

 

Musisz sprawdzić okolice korby czyli:

 

oś Suportu

Korba

Pedały

Rama (pęknięcia)

 

Kielon też mam coś podobnego do Ciebie, też przy nie mocniejszym depnięciu i w sumie nie wiem co to jest niby suport jest ok korba też jedynie co to pedały - mają luz, ale to mi wygląda coś na haczenie łańcucha o coś… ale nie wiem trudno mi to wyjaśnić. Byś może korba SH gryzie się z łańcuchem Sram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strzela częściej niż Kielonowi bo nawet 20 razy w ciągu dnia! Na pewno to nie wina suportu (choć tak na początku myślałem), bo tydzień temu wymieniłem łożyska i nie pomogło. Pedały też są ok. Myślę, że to zębatki szarpią łańcuch. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odgłosy od niedawna, napęd ma około 1500 km, ale sporo waże.

 

Odgłosy pojawiają sie tylko jak stoje (a raczej gdy siadam i kręce) lub przycisne mocniej.

 

Wszelkie sztyce, mostki, pedały to nie to - bo to juz dawno wyregulowałem i miało inne odgłosy.

 

Tak sobie mysle, że coś szwankuje,albo łańcuch, tarcze albo zeby tylnie .... albo co innego.

 

Ale tak szybko? Na innych napedach jezdziłem spokojnie z 5 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez rama moze trzeszczec. ja juz zrezygnowalem z szukania po wymienieniu wszystkich elementow newralgicznych oraz po piaskowaniu ramy pod nowy lakier - wtedy odslaniaja sie wszystkie spawy. nie znalazlem powodu a rower trzeszczy przy jezdzie na stojaco i przy mocniejszym kreceniu pod gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez cos strzela niemilosiernie przy pedałowaniu ... Sciągalem korbe , wykrecilem suport , moj ojciec stwierdzil ze z nim wszystko ok . Takze w serwisie mowia , ze to nie wina suportu ...

Naped ma najechane 3500 , korba to Alivio 410 , łancuch ig51 . Jak trzeba to wrzuce foty jesli to cos moze pomoc :)

 

 

Zroblem pare fotek , nie wiedzialem jakie ujęcia wiec są jakie są :)

 

http://img96.imageshack.us/my.php?image=dscn2833zm4.jpg

 

http://img291.imageshack.us/my.php?image=dscn2826xp1.jpg

 

http://img91.imageshack.us/my.php?image=dscn2828sl4.jpg

 

http://img226.imageshack.us/my.php?image=dscn2838jq1.jpg

 

Wiem , troche brudne ale nie ma czasu i chęci zeby umyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haaa :033:

mój problem był banalny, az wstyd pisac.

 

Żle poprowadziłem łańcuch po ostatnim montażu pomiedzy dwiema tylnimi zębatkami Deorki ;)

 

pomiędzy nimi jest taki metal wystający, i zamiast nad nim, szedł pod nim - róznica niby niewielka, ale jak stałem na pedałach to widocznie sie uślizgiwało co jakiś czas.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak się dzieje. Jak mocniej nacisnę pedał łańcuch jakby przeskakuje na zębatce. Efekt jakby zmiana przerzutki w nieoczekiwanym momencie. Można solidnie uderzyć kolanem w kiere :025: Rower jest nowy więc jeżeli już to blat mogł się uszkodzić. Dzsiaj wraca z serwisu to jak bedzie napisze co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz rozkręcić wszystko co się da, wyczyścić, a składając do kupy użyć troszkę jakiegoś smaru na gwinty i na elementy metalowe które się stykają, następnie solidnie dokręcić, jeśli to nie pomorze to pewnie coś jest do wymiany

 

jeśli nie masz możliwości rozkręcenia to poprostu podokręcaj, może coś się poluzowało i strzela, u mnie np strzelają pedały :D (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi coś przeskakuje, na korbie z przodu i nie czaje tego, za cholere. Być może jak wymieniałem napęd z wolnobiegowego na kasetowy to korbę też powinienem wymienić, aczkolwiek jest ona dostosowana pod osiem biegów z tym, że miała przebieg 1200 km ale korby tak szybko się nie zużywają. Na pewno nie jest to suport bo nie ma luzów i ładnie się kręci(chyba to nie on...) bo wyraźnie coś się dzieje na zębach (zęby nie wyglądają na zużyte, nie dzieje się to przy mocnym depnięciu) i korba jest dokręcona na maxa nic nie latało i nie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio tez mi cos takiego na korbie sie pojawiło... przynajmniej tak mysle ze to korba, wszystko inne wykluczyłem, pedały są sprawdzone, suport nie ma luzow.

 

strzela mi tak paskudnie przy pedałowaniu mocniejszym, albo nawet jak rower stoi przy przenoszeniu ciezaru ciała raz na prawy raz na lewy pedał.

 

niewiem co by tam nasmarować zeby przestało.. moze naniesc tawot na to miejsce gdzie sie korba nasuwa na oś? bo ja juz niewiem.. jestem zdesperowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem. Wydaje mi się że to skrzywiona zębatka ew pojedyńcze zęby. Albo zniekształcony łańcuch juz nie dopasowuje się do zębów (ja przynajmniej łańcuch jakiś tani mam :P). A strzelanie wkurza strasznie bo na pedały wstaje najczęściej przed jakąś przeszkodą i wtedy jak strzeli to tylko po hamulcach daje :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...