Skocz do zawartości

[wheelie] dłuższe wheelie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrafię przejechać 20-30 m na jednym kole, ale chce robic je conajmniej 100m.Po tych 20-30 metrach pedaluje za szybko i kolo spada, chcialbym jezdzic w jednym tepie, ale i wtedy kolo spada.Pochylanie do tylu nic mi nie daje.Da ktos jakies rady jak jechac conajmniej te 100m pedałując w jednym tempie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj się nauczyć robić manual- wtedy załapiesz punkt równowagi na rowerze i wheelie powinno pójść łatwiej ;)

ps. good for you że przejeżdżasz 30m, ja nawet 10 nie umiem :P ale manual już prawie załapałem ;) dla mnie najtrudniejsze jest wystartowanie, jak już się uda idealnie to idzie całkiem nieźle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Fbs, jedziesz tyle bo masz złą taktykę - utrzymujesz rower w górze dzięki siłom związanym z przyspieszaniem a nie dzięki znalezieniu punktu równowagi. @, lepiej to opisał :) 

 

Musisz nauczyć się balansować tj. jak rower opada delikatnie przyspieszasz, jak przechyla się do tyłu delikatnie hamujesz. Wheelie to takie właśnie balansowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Ja od miesiąca ćwiczę wheelie, o tyle szczęśliwie że tylko raz się wywaliłem - na szosówce :) Na mtb zawsze udało mi się uratować mniej lub bardziej pokracznie.

A z tą jazdą pod górę to mogę potwierdzić, trochę pomaga załapać ideę, ale na dłuższą metę nie rozwiązuje problemu.

 

Odnośnie wystartowania manuala tu jest bardzo dobry materiał:

https://www.youtube.com/watch?v=NkWnV4RDzkU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...