Skocz do zawartości

[Modyfikacja] Grand Dirt 26''


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam do was pytanie - co można zmodyfikować / wymienić w rowerze górskim Grand Dirt ( Lub Drift - nie pamiętam , jak sprawdzę poprawię). Wymienić Amortyzatory  na Widelce ? ( nie wymieniałem amortyzatorów przez hm.. 8-6lat tak samo jak i resztę ). Aktualnie mam wymienione Standardowe koła 26'' na Opony której nazwy nie pamiętam ( Dopiszę później :( ) też 26'' . Wyrzuciłem chwilowo tylne klocki Shimano iż już mam zamówione nowe klocki tylne Shimano MTB.  Może kierownicę na jakąś tanią i będzie się nadawała do jazdy ? Rower będzie używany do jazdy po lasach ( Przecież po to jest Góral :D ).  Rower jest identyczny jak http://grand-rowery.pl/pl/2015/mtb-full/canyon-300. Także mam pytanie - Jakie nowe przerzutki polecacie ? ( Nie wiem jakim cudem ale mam "prawie rozwalone " ) oraz mam pytanie http://allegro.pl/rowerowe-chwyty-raczki-gripy-bbb-tour-grip-130-mm-i6424504036.html  będą te gripy pasować do oryginalnej kierownicy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aktualnie mam wymienione Standardowe koła 26'' na Opony której nazwy nie pamiętam

 

Piszesz tak chaotycznie że tego się zrozumieć nie da. Rozumiem że wyjąłeś koła i jeździsz na samej oponie?

 

Co do samego roweru, uważam że nie ma sensu w niego inwestować, ile kosztował jako nowy? 700 zł? Klocek który waży pewnie z 20 kg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i góral (przynajmniej z nazwy lub wyglądu) ale daleko mu do MTB więc cudów nie oczekuj i do lasu nie wjeżdżaj bo możesz już na nim nie wyjechać z niego. 

 

Oczywiście widelec możesz zmienić jeśli znajdziesz odpowiedni aby zachować geometrię, natomiast tylnej sprężyny nie zastąpisz żadnym sztywnym rozwiązaniem bo takiego niema. Przerzutki możesz kupić najtańsze po ok 30 zł bo nic droższego nie warto. Ogólnie to rower komunijny ładnie wyglądający i do niczego innego jak tłuczenie przez dzieciaki po podwórku się nie nadający. 

 

Chcesz rower mtb to zbieraj kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz tak chaotycznie że tego się zrozumieć nie da. Rozumiem że wyjąłeś koła i jeździsz na samej oponie?

 

Co do samego roweru, uważam że nie ma sensu w niego inwestować, ile kosztował jako nowy? 700 zł? Klocek który waży pewnie z 20 kg 

No nie. Tak - chaotycznie napisałem . Nie. Na jakieś inne bo były popękane i łyse i wymieniłem na szersze. Jako nowy? 400zł. Rower tak - waży 16kg bez klocków tylnych.

Może to i góral (przynajmniej z nazwy lub wyglądu) ale daleko mu do MTB więc cudów nie oczekuj i do lasu nie wjeżdżaj bo możesz już na nim nie wyjechać z niego. 

 

Oczywiście widelec możesz zmienić jeśli znajdziesz odpowiedni aby zachować geometrię, natomiast tylnej sprężyny nie zastąpisz żadnym sztywnym rozwiązaniem bo takiego niema. Przerzutki możesz kupić najtańsze po ok 30 zł bo nic droższego nie warto. Ogólnie to rower komunijny ładnie wyglądający i do niczego innego jak tłuczenie przez dzieciaki po podwórku się nie nadający. 

 

Chcesz rower mtb to zbieraj kasę. 

No może i przesadziłem z tym lasem - nie jeżdżę po jakiś ekstremalnych górach tylko poprostu po drodze w lesie aby się przejechać. A sprężyny akurat nie mam - tylko amor z przodu :). Mógłbym kupić jakiś inny rower ale przyzwyczajenie.. Ustawiłem siedzenie inaczej to bez gripów , tylnego klocka i przerzutek to miło się jechało dlatego chcę nie tak mocno zmodyfikować - tylko np. kierownicę czy gripy bo mam zniszczone , amorek wymienić bo po co jak i tak dużo nie korzystam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy pedale to korba a nie kaseta,Kaseta to zębatka z tyłu.Co to za korba,jaki model? Jeśli nie ma informacji,to podaj ilości zębów na poszczególnych blatach.Jak korba to i suport najprawdopodobniej do wymiany.najtańszy taki zestaw(sensowny) to ok.90 zł.Ile koronek ma zębatka z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...