Skocz do zawartości

[modifikacja] Kross r3 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Posiadam Krossa R3, zeszłoroczny na kołach 27,5 cala

 

http://www.kross.pl/pl/mtb-xc-275/level-r3

 

Chciałbym troszkę go odświeżyć. Do tej pory wszystko oryginał.

 

WIDELEC Suntour XCM RL (skok 100mm, blokada w manetce)
PRZERZUTKA PRZÓD Shimano Altus FD-M370
PRZERZUTKA TYŁ Shimano Alivio RD-M4000 SGS Shadow
HAMULCE PRZÓD Shimano BR-M355 (hydrauliczne, tarcza 160mm S,M; 180mm-L,XL)
HAMULCE TYŁ Shimano BR-M355 (hydrauliczne, tarcza 160mm)
KASETA Shimano Alivio CS-HG300-9 11-34T
KIEROWNICA Kross Sport Components (aluminium, prosta 660mm-S,M; 680mm-L,XL 31,8mm)
 
Od czego zacząć?
 
dzięki za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli powoli i coś tam można ulepszać.

 

Najlepiej zacząć od tego co Ci da jakiś odczuwalny efekt: amor, przerzutki + manetki

 

Amora na XCR chyba sensu zmieniać nie ma, ja bym celował w Raidona. Przerzutki i manetki Deore, ewentualnie tył Alivio można zostawić. 

 

No i korba, to co masz to chyba "kasztan" na kwadrat. Ja mam Alivio na Octalink i poza tym że nie jest "trendy" to złego słowa powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, może na raz to rzeczywiście zły pomysł, ale jak autor będzie dużo jeździł, to będzie czuł czego mu brakuje i wtedy może podmieniać.

 

Nie rozumiem do końca dlaczego niby nie, można modyfikować i za jakiś czas np podmienić ramę. Modyfikacja chyba nie ma sensu tylko wtedy, jak się wie że np za 2 lata kupi się nowy rower wyższej klasy, a nie każdego stać lub ma ochotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ,że manetka(prawa w szczególności) XT i przerzutki deore będą lepiej działały niż manetki i przerzutki slx :) manetka xt robi robote.

 

Wymień amorka/koła..... a napęd wymień jak się zużyje..... Jak nie musisz zmieniać bo wygodnie i działa to nie zmieniaj tylko odkładaj na nowy rower :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej odczujesz zmieniając uginacz na prawdziwy amortyzator. Pytanie tylko gdzie tym rowerem jeździsz? Jak Ci koła nie przeszkadzają to możesz zostawić chociaż zaprawdę powiadają, że lekkie i sztywne koła robią robotę, ale tania inwestycja to nie jest.

 

jeżdżę po lasach, czasem jakis bikemaraton, bez jakiegoś enduro.

Jaki amortyzator proponujesz.

 

skom25, roweru zmieniać nie mam zamiaru - są inne wydatki :)

 

Porządne, lekkie opony + lekkie dętki albo tubeless. 

To całość modyfikacji które opłaca się tu zrobić. 

 

Oryginalne Szwable wymienione na Continentale

 

 

 

Najlepiej zacząć od tego co Ci da jakiś odczuwalny efekt: amor, przerzutki + manetki

 

 

jaka propozycja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet? Coś powietrznego, żeby się to dostroić pod Ciebie dało. Minimum to jest Suntour XCR Air, Suntour Raidon lub Rock Shox XC32 Solo Air - wszystkie to koszt ~600-800 zł. Na coś tańszego raczej nie ma sensu zmieniać.

 

Opony rozumiem na dętkach cały czas? Tubelless to jest całkiem sensowny pomysł, a da się zrobić bez zmiany opon i kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...