Skocz do zawartości

[korba] Kompatybilność FC-M171 (42-34-24) vs FC-M361 (42-32-22)


Henieknakole

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

W napędzie 3x8 mojego roweru przyszła pora na zmianę kasety i korby. Obecną kasetę mam CS-HG31-8 (11-32) i chcę kupić CS-HG51-8 (11-32). Czytałem że są w pełni kompatybilne ze sobą. Korbę mam FC-M171 (42-34-24) i chciałbym ją zmienić na FC-M361 (42-32-22) ze względu na to że nie ma znitowanych ze sobą blatów i jest chyba najtańszą korbą tego typu. Przerzutkę przednią mam FD-M190A, a tylną RD-M360.

 

Mam zamiar wymiany dokonać sam. Prosiłbym o weryfikację czy to wszystko będzie ze sobą współpracowało - szczególnie nie jestem pewien czy zmiana korby z 42-34-24 na 42-32-22 nie będzie miało wpływu na przerzutkę przednią i czy może jest jeszcze coś inego czego nie jestem świadom. Łańcuch oczywiście również będzie nowy i mam świadomość tego że potrzebuję specjalne klucze do korby i kasety.

 

Pozdrawiam,

Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej , może być problem z przerzutką z przodu. 

 

Do przodu możesz kupić np. fd-m360 i będzie dobrze. 

 

 

Reszta będzie działać , tylko łańcuch kup nowy , bo niektórzy piszą o nowej kasecie ze starym łańcuchem ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Dziękuję Panowie za błyskawiczną odpowiedź.

 

Chyba jednak kupię tę samą korbę co miałem, bo to jest cena 60zł vs 120zł + jeszcze 50zł za przerzutkę, a prawda jest taka że te wymienne blaty nie są wiele tańsze od mojej korby :)

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

Henryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyższa grupa jednego czy nawet połowy komponentów w takim rowerze nie wnosi wartości dodanej. Autor ma zdrowe podejście do tematu - rower budżetowy i nie ma sensu pakować w niego na siłę 2x większych pieniędzy bo nie wpłynie to ani na komfort, ani na funkcjonalność ani nawet na trwałość. Jedyny wyjątek to łańcuch, na którym ne warto oszczędzać bo w tym przypadku chytry 2x traci/płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, rower już leciwy więc nowa Acera + wkład to prawie jego wartość. W nowym Unibike też mam taką M171, to i do tego starego się nada. Zastanawia mnie tylko, co kryje się pod symbolem M171-A, bo tak Unibike podaje w specyfikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...