Skocz do zawartości

[opony] Kilka propozycji, czyli co najlzejsze i najlepsze? :)


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

miesiąc temu założyłem u siebie następujacą konfigurację opon (po konsultacji z product managerem ze Schwalbe'a):

 

przód: Schwalbe Nobby Nic 2.1 (doskonała trakcja, testowałem ją w boju w czasie ostaniego weekendu na trasie odyseji kłodzkiej)

 

tył: Schwalbe Racing Ralph 2.1 (małe opory toczenia)

 

i jestem bardzo zadowolony. Polecam

 

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to oplaca sie dac 30zł wiecej na nobby nic [na przod chce ja miec] mimo ze jest ciezsza od racing ralphow? To moze dwa racingi? Wyjdzie mi taniej i waga nizsza :D

Różnica w wadze nie jest duża (NN - 495g, RR- 470g /26*2,1/) a różnica w trakcji zdecydowana. Wcześniej miałem 2 RR 2,25 i rower zdecydowanie gorzej się prowadził (zwłaszcza na trudnych zjazdach). Nie jest to zatem marketingowa ściema. Decyzja należy do ciebie, ale tu masz moją opinię.

 

Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wadze nie jest duża (NN - 495g, RR- 470g /26*2,1/) a różnica w trakcji zdecydowana. Wcześniej miałem 2 RR 2,25 i rower zdecydowanie gorzej się prowadził (zwłaszcza na trudnych zjazdach). Nie jest to zatem marketingowa ściema. Decyzja należy do ciebie, ale tu masz moją opinię.

 

Tomi

nobby nick ma zdecydowanie agresywniejszy i wyzszy bieznik niz rr. rr wyglada za nowosci tak jakby go juz w znacznej czesci nie mial. :P

 

co do wyboru miedzy jimmy a racing ralfem - jimmy to starsza konstrukcynie opona schwalbe. rr ma nową mieszanke gumy (trzykompozycyjna) - to pierwsza opona z takim roziwazaniem. inna jest guma bazowa inna po srodku a inna po bokach opony na biezniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nobby nick ma zdecydowanie agresywniejszy i wyzszy bieznik niz rr. rr wyglada za nowosci tak jakby go juz w znacznej czesci nie mial. :)

 

co do wyboru miedzy jimmy a racing ralfem - jimmy to starsza konstrukcynie opona schwalbe. rr ma nową mieszanke gumy (trzykompozycyjna) - to pierwsza opona z takim roziwazaniem. inna jest guma bazowa inna po srodku a inna po bokach opony na biezniku.

 

Z mieszanki trzykompozytowej zrobiona jest tylko Nobby Nic. RR jest zrobiony z 2 rodzajów gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Nie chce zaczynac nowego tematu wiec mam nadzieje ze nikomu to nie bedzie przeszkadzac ze tu pisze:)

a wiec tak obhecnie mieszkam w hiszpanii i musze zmienic moje dotychczasowe oponki bo mialem zestaw ktory wykorzystywalem w irlandii (asfalt, lasy, bloto itp) a mianowicie maxxisy worm drive 1.95 i drugie maxxisy high rollery 2.1, jezdze obecnie na rollerach sprawuja sie calkiem nie najgorzej, teren to ogolnie super twardo, piach, pyl kurz, mnostwo kamieni itp ogolnie hiszpanskie drogi szutrowe w okolicy valencji :P bloto nie wystepuje:)

 

moje pytanie brzmi czy jest moze ktos ktory ma jakies doswiadczenia na hiszpanskich drogach i jest mi w stanie doradzic przyzwoite opony! na takie wlasnie drogi! cenanie ma duzego znaczenia lecz znowu bez przesady :) waga niezbyt wazna:)

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Wilku89

 

Ja mam przód + tył Racing Ralph. Opona mega lekka. Na tył jest po prostu idealna zarówno w teren jak i na asfalt. W terenie podjeżdżam naprawdę bez wiekszych uślizgów. Oczywiście mówię tutaj o suchej nawierzchni, bo jak jest mokro to opona ślizga sie (zwłaszcza przód).

 

Ogólnie oponki mają bardzo niskie opory toczenia i po przesiadce z maxisów zauważyłem, że mam zdecydowanie większe prędkości w zakrętach i na prostej (obojętne czy teren czy asfalt).

 

Nobby Nic bym też polecił na przód (pomimo ze nigdy na nich nie jeździłem) bo RR są troszkę zbyt delikatne jak są większe kamienie/korzenie lub jest ślisko. Pozatym śmiało bierz rozmiar 2.1 a nie mniejsze!

 

BTW: nie uwzględniliście tutaj opon KENDA. Wiem, że ogólnie ta opona jest "tania" ale mój kuzyn z którym jeżdżę od paru lat ma chyba najwyższy jej model. Niestety teraz sie śpisze, ale postaram sie dowiedzieć jaki to model. Odrazu zaznacze, że w Polsce nigdy takiej nie widziałem (on ma je z USA) opony są pod każdym względem GENIALNE! Lekkie, niskie opory toczenia i dużo lepszy od RR grip w terenie i bdb durability bo jeździ już na nich pare lat(2-3 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxxis fly weight - zakładane głównie do zdjęć na Lightbikes.com

michelin xcr dry - świetne na suche góry, ale bardzo mała trwałość, jechałem na nich BikeChallange i po 370 km zostało mniej niż połowa bieżnika

continental explorer super sonic - niezła opona uniwersalna, ale bez rewelacji (ma mój syn)

schwalbe racing ralph - dobre na suche góry (używałem 2,25"), ale bardzo podatne na przecięcia (pomimo fula)

schwalbe nobby nic - mam 2,25" - najlepsze opony w góry zarówno suche jak i mokre jakich używałem, a przy tym zadziwiająco niskie opory toczenia nawet na asfalcie - kupiłem w Bike-Center 2 szt. za 219 zł

irc mythos - miałem wersję drutową w poprzednim rowerze, ze względu na wagę i opory toczenia po 1 miesiącu zostały wymienione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie mogę już edytować mojego postu daje namiary na opone Kendy o którą mi chodziło. Oto link do strony gdzie jest ta opona jako pierwsza. W tym roku oglądałem tę opone przez jakieś 1500 km wspólnej jazdy (głownie ja mu siedze na kole :D ) i ta opona to pewnie jakiś nowszy model ale nadal są te + i - na bieżniku więc to na bank ta sama opona :) Jak widać są też wersje po 450 gram. Wiedziałem że ta jego oponka jest lekka ale nie że aż tak B) Aha - złapał na niej jednego kapcia jak sie okazało 40km od domu najechał na pinezkę, ale na tyle szczęśliwie, że dał rade dojechać do domu i nie zeszło całe powietrze :) Dopiero jak ją wyciągnął to uciekło :P

 

Na allegro widzę jedną opone Kenda Karma ale to całkiem inna bajka. Jak widać na cenach na oficjalnej stronie ceny są wyższe w USD niż tej kendy na allegro w PLN :P Czyli całkowicie inna opona.

 

Jeśli ktokolwiek by miał możliwość kupić sobie takie opony to ja osobiście BARDZO polecam bo widzę dużą różnicę in plus w stosunku do Schwalbe Racing Ralph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1. Jako że moje opony, hmmm chyba Camel - niaważne, powiedzmy że no-name, są dość cięzkie szukam odpowiednich za kwotę max 100 zł sztuka. głównym czynnikiem jest waga i wytrzymałość.

nie zamierzam kupowac na allegro, tylko w sklepie stacjonarnym.

2. Po przebiciu moich dętek no-name zakupiłem najpierw na przód kendę, potem na tył cst ale to był tylko półśrodek. Jakie polecacie w kwocie max 40 zł za sztukę. głównym czynnikiem jest waga i wytrzymałość.]

nie zamierzam kupowac na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możliwe że umkneło mi tutaj... Ale nikt nie wspomniał o Specializedzie? Fast Trck Pro jest naprwde bardz dobra opona w niewysokiej cenie? I z tego co wcześniej czytałem to najlpeiej wychodzą "Szwaby"? Mi osobiscie najbardziej odpowiadają Miśki ale jak to jest z tym bierznikiem? Czy to jest widocznie i znacznie szybciej scieranie czy tylko takie gadanie zeby cos o tej oponie powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wogole rr nie podoba - wogole nie kocham za bardzo schwalbe ze wzgledu na ich latwa przebijalnosc.

ze wzgledu na bieznik i tak bym jej nie wzial. jest miniaturowy juz w nowej oponie.

 

Przejechalem na tych oponach jakies 2k km i nie mam im nic do zarzucenia, nie zaliczylem na nich ani jednego kapcia, i jesli chodzi o XC to uwazam je za jedne z najlepszych na rynku. Teren w jakim je uzywalem jest dosc zroznicowany - dojazdowki asfaltowe, polne drogi, las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...