Skocz do zawartości

[przewóz rowerów PKP] Dwa pytania.


Rekomendowane odpowiedzi

Będę jechał z rowerem pociągiem. Mam rower z 29 calowymi kołami i chciałbym wiedzieć czy zmieszczą się one w owym wieszaku?

 

Druga sprawa: Czy mogę jadąc sam zabrać dwa rowery? Regulamin zabrania tralala, ale jak jest w praktyce? Mam już kupiony bilet na przejazd i przewóz jednego roweru. Jak kupie przed wyjazdem na dworcu bilet tylko na przewóz roweru to nie będzie żadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zagadać do innego pasażera że w razie czego powie że drugi rower jest jego. Większość przepisów można jakoś ominąć. Dla mnie to durny przepis , chcę przewieźć kilka rowerów to kupuję na tyle rowerów bilety i tyle. Kolej na tym przecież nie traci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zagadać do innego pasażera że w razie czego powie że drugi rower jest jego. Większość przepisów można jakoś ominąć. Dla mnie to durny przepis , chcę przewieźć kilka rowerów to kupuję na tyle rowerów bilety i tyle. Kolej na tym przecież nie traci.

Nie da rady, bo bilet na przewóz roweru musi mieć podany numer biletu "głównego". Kiedyś wpisywało się ten numer i by nie było problemu, ale teraz to chyba wpisują w system i jest od razu wydrukowany (nie wiem jak jest jak oddzielnie się kupuje, bo ostatnio kupowałem w "pakiecie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kolejach Mazowieckich rower jest za darmo.

 

Jak chcesz przewozić dwa rowery to najlepiej kupić jeden bilet na rower i jak konduktor przyjdzie to siedzieć cicho (oni nigdy nie dopasowują rowerów do osoby), jak kupisz 2 bilety na rower to na 100% będziesz miał problemy.

 

Ewentualnie jak już ktoś powiedział to w jednym rowerze wyjąć przednie koło, owinąć stretchem i mówić, że to bagaż ponadwymiarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...