Skocz do zawartości

[przerzutka,łańcuch] Nowy łańcuch, przrzutka i problemy


Redils

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zmieniłem łańcuch (PC-48 ok. 600 km) i założyłem nową przerzutkę LX i zaczynam sie zastanawiać czy nie wrócić z powrotem do tego co miałem. To znaczy stary łańcuch i stara Acerra. Wszystko chodziło o.k. ale Acerra juz trochę przejeździła i miała niezłe luzy - mimo to ze zmianą przełożeń nie było żadnych problemów. Teraz na nowym zestawie nie mogę podjechać pod żadną górkę :029: . Przy mocniejszym depnięciu łańcuch "przykleja się" do przednich tarcz i zawija do góry. Nie wiem cholera czy ta nowa LX za słabo go napina czy to po prostu musi się jakoś wpracować? Czy spróbować trochę pojeździć po płaskim i czekać aż się to dotrze?

Może miał ktoś podobne doświadczenia i coś poradzi i mnie pocieszy?!

Dodam jeszcze, że napęd to 3x8, kaseta Sram 5.0 (ok. 600 km) i przy poprzedniej wymianie tzn. łańcuch i kaseta nie było takich jaj. Długość łańcucha odpowiednia. A cha - myślałem, że to może ten oryginalny smar na łańcuchu tak się cholernie lepi. Wymyłem i przesmarowałem FL. Nie popogło.

 

Dziekuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie pocieszę - miałem to samo i też z korbą LXa :) Na innych forach czytałem że niektórzy mający LXy też to mieli.

U mnie jednak wciągało łańcuch (Shimano IG91) jak jeździłem w błocie. Co na to można poradzić to nie wiem - może trzeba trochę podpiłować ząbki z odpowiedniej strony.

Przyjrzyj się dokładnie dlaczego to się dzieje i w którym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak musi się to wszystko od nowa ułożyć. Przejechałem jakieś 100 km i juz jest znacznie lepiej. Na przyszość opcja z lepszym napędem i zajechaniem go na amen wydaje mi się ciekawsza niż kombinacje z wymianą podzespołów.

Dziekuję za porady i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...