empe Napisano 13 Lipca 2016 Napisano 13 Lipca 2016 Mostek - Crank Cobalt11 6° 100mm Kierownica - Crank Cobalt11 680mm H15 Problem - Podczas normalnej, rekreacyjnej jazdy z łączenia mastek/kierownica wydobywają się strzelające odgłosy. Wystarczy że nastąpi jakaś zmiana nacisku na kierownicę, np. gdy uniosę jedną rękę, następuje jeden, dwa "strzały". Napisałem w tej sprawie do CRANK najpierw z zapytaniem jaki jest max bezpieczny moment dokręcenia mostka na kierownicy. Odpowiedz - 5 NM. Pasta która była dołączona do mostka oczywiście została nałożona, moment dokręcenia 5 NM a nadal strzela. Kolejny mail do CRANK że na łączeniu strzela. Odpisali żeby się upewnić i sprawdzić czy to inne komponenty nie generują hałasu. Nic poza mostkiem i kierownicą w rowerze nie zmieniałem. Co o tym myślicie? Może miał ktoś ten zestaw, albo podobny przypadek? Tutaj film:
no1 Napisano 13 Lipca 2016 Napisano 13 Lipca 2016 Sprawdź jeszcze czy to nie podkładki dystansowe. Miałem taki przypadek; jedna miała minimalnie większą średnicę wewnętrzną i potrafiła przeskakiwać wydając dźwięk "klikania".
tobo Napisano 13 Lipca 2016 Napisano 13 Lipca 2016 Crank produkuje wujowe mostki. Nic z tym nie zrobisz. Reklamacja albo wymiana na własną rękę. Mój kolega ma ten sam problem.
empe Napisano 27 Lipca 2016 Autor Napisano 27 Lipca 2016 Nic z tym nie zrobiszI to są słowa kogoś z taką reputacją?? Najlepiej opuścić ręce i nic z tym nie robić. Poradziłem sobie z problemem a koledze powiedz że wystarczy zaaplikować pastę do karbonu w kliny mocowania mostka. Cisza idealna!!
tobo Napisano 28 Lipca 2016 Napisano 28 Lipca 2016 No taką mam reputację że gówna nie lubię. Mam alergię na nie, bez względu na to który producent, jakby nie był uznany, coś takiego spłodził. Proponuję odkopać testy w polskiej wersji niemieckiego magazynu Bike i przeczytać co piszą na temat tej kupy. Crank robi rzeczy ładne ino szitowej jakości. Najlepiej tego nie kupować, zawsze się sprawdza. Niczego nie trzeba robić by to uzdatnić. Złożyłem w ciągu 6 lat kilka tysięcy rowerów, zrobiłem trochę mniejszą liczbę serwisów i tak fantastycznej symfonii jak na lekarstwo. Bez kluczy dynamometrycznych, bez past wyciszających i innych wudu. Tymczasem czytam na forum tenże temat i jest dokładnie opisany ten sam problem, z którym zetknął się mój kolega. Mostek nie powinien generować takich dźwięków, skoro inne, np dużo tańsze potrafią być cicho. Zamontowałeś mostek zgodnie z zaleceniam producenta, użyłeś jakiegoś uzdatniacza ktory dali i co? Jak producent nie potrafi w ramach posiadanych przez siebie i oferowanych środków ogarnąć problemów to chyba nie powinien brać się za robienie czegoś.
empe Napisano 28 Lipca 2016 Autor Napisano 28 Lipca 2016 Zapewne znasz dobrze ten model mostka i wiesz że jego konstrukcja jest dość nietypowa i specyficzna, ale dzięki temu wyróżnia się i nie jest banalny. Faktycznie problem skrzypienia absolutnie nie powinien mieć tu miejsca, ale na szczęście lekarstwo na ten problem okazało się bardzo proste. Niech Twój kolega sam o tym się przekona. Odrobina pasty w kliny i po kłopocie. Mostek jest wykonany z karbonu i pasta jest tu jak najbardziej zalecana, więc dziwie się że sam na to nie wpadłeś skoro złożyłeś kilka tys rowerów? Tak przy okazji to pomoc i podpowiedź co z tym fantem zrobić dostałem drogą mailową właśnie od producenta.
tobo Napisano 29 Lipca 2016 Napisano 29 Lipca 2016 O czym miałem się przekonywać? Jak do tej pory jedynym trzeszczącym karbonowym mostkiem jest ten fantastyczny produkt Cranka. Gdyby inne trzeszczały to bym tego zjawiska doświadczył, nie było mi dane. Jeśli montujesz coś za takie pieniądze, zgodnie z zaleceniami producenta, stosujesz preparaty przez niego sugerowane i trzeszczy, dopiero stosowanie innych metod pomaga to o czym to świadczy? Chyba najlepiej na swoich produktach powinien znać się ich wytwórca.
skimir Napisano 29 Lipca 2016 Napisano 29 Lipca 2016 Na mój gust, to jeśli głupi mostek strzela to coś jest nie tegest. Fakt, pasta wyciszy, tylko, że nie oznacza to, że zniknie problem przemiszczania się jednego elementu względem drugiego...
empe Napisano 30 Lipca 2016 Autor Napisano 30 Lipca 2016 dopiero stosowanie innych metod pomaga to o czym to świadczy? Chyba najlepiej na swoich produktach powinien znać się ich wytwórca.Jakich innych metod stosowanie? Pasta jest dodana w zestawie a żeby przesmarować alu kliny współpracujące bezpośrednio z karbonem sam powinieneś się domyślić. Ja złożyłem swój pierwszy rower w życiu, miałem prawo nie wiedzieć, Ty ich podobno tysiące i naprawdę nie przyszło Ci to na myśl? Tylko potrafiłeś powiedzieć: " nic z tym nie zrobisz". Zrobiłem. chcesz filmik??
tobo Napisano 31 Lipca 2016 Napisano 31 Lipca 2016 CZytam co piszesz. Piszesz: Pasta która była dołączona do mostka oczywiście została nałożona, moment dokręcenia 5 NM a nadal strzela. A potem piszesz: Poradziłem sobie z problemem a koledze powiedz że wystarczy zaaplikować pastę do karbonu w kliny mocowania mostka. Ja nie wiem jaka pasta była oryginalnie z tym mostkiem, napisałeś że NADAL strzela. Potem piszesz o paście do karbonu. Nie widziałem jaki rodzaj preparatu dodaje do swojego produktu Crank a Ty tego nie napisałeś. Nagle potem okazuje się że aplikujesz pastę do karbonu którą dał producent mostka. No to jak to jest? Raz nakładasz to co dał producent i nie działa a drugi raz dajesz to samo i działa? Dla mnie powinno brzmieć to tak: "założyłem mostek i użyłem pasty karbonowej którą dodał do mostka producent, mimo tego nadal strzela. W związku z tym po sugestiach i rozmowach z przedstawicielem/producentem powtórzyłem aplikację pasty i tym razem problem się rozwiązał". Przychodzi mi na myśl że nigdy żaden karbonowy mostek przykręcony do karbonowej kierownicy nie generował takich dźwięków i nigdy nie była potrzebna pasta w tym miejscu. Za to mam osobiste doświadczenia z badziewnością produktów tej firmy i masę innych opisanych przez ludzi doświadczeń (łamiące się skrzydełka w pedałach, "zestawy reanimacyjne osi", rozlatujące się bębenki w kołach czy rozplatające się samoczynnie koła, teleskopowe sztyce które są absolutnie w światowej czołówce top rowerowej kaszany). Sugerowałem też wcześniej: poszukaj w polskiej wersji niemieckiego Bike testu kierownic/mostków - warto.
empe Napisano 31 Lipca 2016 Autor Napisano 31 Lipca 2016 Dla mnie powinno brzmieć to tak: "założyłem mostek i użyłem pasty karbonowej którą dodał do mostka producent, mimo tego nadal strzela. W związku z tym po sugestiach i rozmowach z przedstawicielem/producentem powtórzyłem aplikację pasty i tym razem problem się rozwiązał".Dokładnie tak. Tylko tym razem tą samą pastą dodatkowo nasmarowałem aluminiowe kliny o czym instrukcja nic nie mówiła a zasugerował to dopiero producent w rozmowie droga meilową. Więc tłumaczę jeszcze raz: nie wystarczy pasty wprowadzić tylko w miejsce łączenia mostka z kierownicą, ale należy dodatkowo nasmarować tą samą pastą aluminiowe kliny i problem trzeszczenia znika 100%. Mam tylko nadzieje że wiesz o jakich klinach mówię, że wiesz jak skonstruowany jest ten model mostka. poszukaj w polskiej wersji niemieckiego Bike testu kierownic/mostków - warto.Szukałem i nie udało mi się tego testu odszukać. Tylko coś o pedałach, kołach. Jesteś w stanie pomóc mi i odnaleźć te testy kierownic/mostków ?
PIjAQXD Napisano 31 Lipca 2016 Napisano 31 Lipca 2016 a może gdybyś zdjął ten mostek i podkładki dystansowe i je porządnie wyczyścił a potem jakiegoś smaru nałożył?
tobo Napisano 1 Sierpnia 2016 Napisano 1 Sierpnia 2016 Test był nie pamiętam w którym numerze Bike w wydaniu polskim. Testowane były kierownice kilku producentów w wersjach karbonowych i alu zamontowane dodatkowo w dedykowanych firmowych mostkach. Pamiętam że CB testowano w wersji alu i karbon, poza tym były Syntace, Enve, 3T, Truvativ i inne. CB nie przetrwało testu zmęczeniowego, wszystkie cztery kierownice (testowano po dwie sztuki) złamały się nie przekraczając najniższej ilości cykli obciążeń na ocenę mierną. Pękły też mostki ale chyba nie wszystkie.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.