Skocz do zawartości

[zakupy rowerowe] Zamawianie przez Aliexpress


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciuchów cywilnych zakupiłem kilkukrotnie polówki, t-shirty. Jakość wykończenia zawsze bardzo dobra. Sporadycznie miałem niewielkie zastrzeżenia co do materiału. Powyższe rzeczy kupowałem za kwoty za około 20 - 50zł (w przeliczeniu na polskie pieniądze).

Z rowerowych rzeczy to np. rękawiczki za około 40 zł. Jeżdżę w nich drugi sezon. Jakość, wykończenie, materiał bardzo dobre. W naszych sklepach za tej jakości rękawiczki wydałbym co najmniej 150 - 200 zł. Czapki, bandany, pokrowce na buty.

Ponadto drobnostki typu klucze, śrubki tytanowe, kapsel do sterów, kółka przerzutek, kosze na bidon (około 40 zł za karbonowy kosz ważący 16gr!) itp.

Oraz drobna elektronika, gadżety do telefonu, szkła hartowane, itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na Ali można kupić odzież marki Sobike, którą sprzedają także stacjonarne sklepy rowerowe w PL (odpowiednio drożej). Ja akurat kupiłem koszulkę właśnie od dystrybutora na miejscu i wykonanie jest super.. ale Sobike to akurat dość znany chiński producent.

 

Pytanie czy Sobike na Ali to czasem nie podróba tego prawdziwego Sobike.. Tego nie wiem.

 

Ps. Sam na Ali kupuję drobiazgi (mini-błotniki, lampki, mocowania, etc), niektóre rzeczy są udane niektóre mniej. Najdroższą rzeczą była ładowarka Nitecore do ogniw A (do słynnych latarek Convoy), zapłaciłem chyba $16.. ;) komponentów typu sztyca/kiera/itp też bym nie kupił.

 

 

@tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciuchów cywilnych zakupiłem kilkukrotnie polówki, t-shirty. Jakość wykończenia zawsze bardzo dobra. Sporadycznie miałem niewielkie zastrzeżenia co do materiału. Powyższe rzeczy kupowałem za kwoty za około 20 - 50zł (w przeliczeniu na polskie pieniądze).

Z rowerowych rzeczy to np. rękawiczki za około 40 zł. Jeżdżę w nich drugi sezon. Jakość, wykończenie, materiał bardzo dobre. W naszych sklepach za tej jakości rękawiczki wydałbym co najmniej 150 - 200 zł. Czapki, bandany, pokrowce na buty.

Ja akurat kupiłem koszulkę właśnie od dystrybutora na miejscu i wykonanie jest super.. ale Sobike to akurat dość znany chiński producent.

Podajcie Panowie namiary na te cichy, który to konkretnie sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zakupy z ciuchów rowerowych dokonywałem na początku poprzedniego sezonu więc raczej nie odnajdę.

Ale wyszukiwanie nie różni się niczym od wyszukiwania na Allegro. Dodatkowo w opiniach kupujący dodają realne zdjęcia tego, co do nich przyszło. Jest to bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy te moje rękawiczki jeszcze są dostępne, ale jak znajdę to wrzucę linka.

Aha... no i warto czytać opinie kupujących o produkcie. Niestety rozmiar to jest największy problem, że nie zawsze się trafi. Ale to nie tylko problem Ali. Ja z tego powodu rzadko kupuję ciuchy w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie Panowie namiary na te cichy, który to konkretnie sprzedający.

Ja mam takową

https://m.aliexpress.com/item/1789209145.html

 

...ale kupioną w sklepie w Polsce. Zapłaciłem 180zł czyli mniej więcej tyle ile pełna cena tej koszulki na Ali.

 

Nota bene będę ją sprzedawał bo jednak za krótka na mnie - kupiłem XL i na mój wzrost 189 i szczupłą sylwetkę jest tak z 3cm za krótka do idealnego rozmiaru - także zwracam uwagę tutaj na minimalnie zaniżoną rozmiarówkę.

 

 

@tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rękawiczek nie znalazłem. Ale podaję link do czapki, która dotarła do mnie w zeszłym tygodniu i jestem z niej bardzo zadowolony: http://www.aliexpress.com/item/2016-Male-Jersey-Moto-Balaclava-Headwear-Helmet-Headband-Outdoor-Sport-Men-Bandana-Baseball-Bike-Bicycles-Cycling/32638353099.html?spm=2114.13010608.0.113.bxFc5B

Może znajdziesz u tego sprzedawcy coś ciekawego.

 

@bzx, jeśli dobrze widzę to ta koszulka na Ali kosztuje 33$ więc sporo mniej niż 180zł na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bzx, jeśli dobrze widzę to ta koszulka na Ali kosztuje 33$ więc sporo mniej niż 180zł na Allegro.

Owszem cena na Ali niższa, ale po pierwsze jak widać ta koszulka nominalnie ma cenę wyższą, po drugie nie kupowałem na allegro tylko w stacjonarnym sklepie rowerowym (co także podbija cenę).

 

 

@tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak z kosztami wysyłki? To od wagi jest czy jak? Teraz wszystko w chinach robią więc czy kupisz chińskie na Ali czy u nas w sklepie za 5 razy tyle co za różnica? Rakotwórcze koszulki, śmierdzące buty czy szkodliwe zabawki u nas cały czas są w sprzedaży i jak nagle ktoś to odkryje to nawołują do zwrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze :).

 

Trochę zakupów na ali mam już za sobą. Jak dla mnie aliexpress jest bardziej wiarygodne i opłacalne w stosunku do allegro (na którym sprzedają towar z alliexpress).

Dostawa za free kupuj tylko gdy przesyłka jest rejestrowana (Registered Air Mail). Towar jest dobrej jakości o ile wybierzesz dobry sklep -czytaj opinie o sprzedawcy.

 

Przykładowe Sklepy

http://www.aliexpress.com/store/all-wholesale-products/1294536.html

 

http://pl.aliexpress.com/store/2088032

 

Co do celnych :) Po zatrzymaniu przesyłki dostarczasz im zrzut ekranu zakupu i od tej kwoty płacisz VAT i tyle. Do tej pory raz zapłaciłem ale za Telefon odzież normalnie puszczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...