Skocz do zawartości

[siodła] - kolejne siodło w krótkim czasie przetarte


cola

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie serdecznie prosze o pomoc :/

 

Niedawno zakupilem rowerek. Po 1,5 miesiaca pierwsze siodło Scotta zostalo przetarte na samym czubku

pict2875newde9.th.jpg

 

Myslalem sobie, ze musialo byc kiepskie :/

 

Zakupilem Fizika Plateau i po tygodniu jest dokladnie to samo !!!

pict2932newlt6.th.jpg

 

Rozmawialem z kolega ktory jest wlasciecielem sklepu rowerowego i powiedzial mi, ze nie ma pojecia skad moze sie to brac?

Domyslam sie, ze w tym miejscu nie ma obicia i 'material' jest nalozony na plastik? Niechcialbym aby sytuacja powtorzyla sie ponownie.

 

help plz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norma...tzn mialem tak w 2-ch siodelkach gianta wlasnie z tego powodu ze w miejscu gdzie pojawia sie "rozdarcie" jest ostro zakonczony plastik... i porpstu jak przesuwamy tylek do tyłu to sie wyrzyna ten plastik :/.... ale potem mialem selle italia c2 i teraz mam specialized avatar i tego problemu [odpukac] nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue - to w takim badz razie jak mam jezdzic? :wink:

Źle tylkiem ruszam? Juz mi rece opadaja ...

 

Skladam reklamacje i nie wiem co mam zrobic, brac to samo siodelko? Wziac inne? A moze jak wezme inne to bedzie to samo... :glare:

 

Zona mi podpowiada, ze zaniesie mi do szewca i cos sie wymysli ;)

 

Jestem taki zly, ze szkoda gadac :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakupilem rowerek. Po 1,5 miesiaca pierwsze siodło Scotta zostalo przetarte na samym czubku

Zakupilem Fizika Plateau i po tygodniu jest dokladnie to samo !!!

Rozmawialem z kolega ktory jest wlasciecielem sklepu rowerowego i powiedzial mi, ze nie ma pojecia skad moze sie to brac?

Domyslam sie, ze w tym miejscu nie ma obicia i 'material' jest nalozony na plastik? Niechcialbym aby sytuacja powtorzyla sie ponownie.

Nie masz w zwyczaju na postoju opierać czubka siodła o siedzenie bądź udo? Ja w ten sposób obtarlem cały czubek siodełka, chociaż zajęło mi to znacznie więcej czasu.

 

Najprostszym sposobem naprawy jest przyklejenie kawałka skóry w miejscu przetarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel miał 2 takie rozwalone siodła, musze mu sie spytac jak on to robi - ale z tego co wiem i czuje, to straaasznie dużo bąków puszcza, nawet podczas jazdy.

 

Mysle że w tym kierunku musisz szukac przyczyny :)

 

ps. jedno mu dałem ostatnie, używane z 2 msc ale jak nówka, patrze na drugi dzień, już ma tam dziure ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel miał 2 takie rozwalone siodła, musze mu sie spytac jak on to robi - ale z tego co wiem i czuje, to straaasznie dużo bąków puszcza, nawet podczas jazdy.

 

Mysle że w tym kierunku musisz szukac przyczyny ;)

 

Buhaha :D

 

No to niezle mi powiedzieliscie

No nic ... Dziwi mnie to, ze siodelka za 150 zeta po tygodniu sa juz dziurawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz spodenki rowerowe z szorstkiego materiału

 

Też bym na to stawiał. Pozatym zobacz czy sztyca Ci jakoś dziwnym trafem nie dotyka siodełka :P

 

Ja sie przyznam że nigdy nic takiego mi sie nie przydażało. Jeżdżę na Author Ergo Gel. Wygodne i całkiem niedrogie siodełko (kosztem wagi :P ) na którym to zrobiłem w niedzielę 111km i na drugi dzień wsiadłem na rower :) I nic nie bolało ani nic sie na siodełku nie przetarło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodenki chyba sa z szorstkiego materialu. Powiem inaczej - nie jest to lycra, ale tez nic takiego co mogloby az w tak mocnym stopniu 'ruszac' tym materialem na siodelku.

 

Zgadzam sie z Wami, ze problem lezy w tym, ze siodelko pracuje.

Ale dziwi mnie to, ze budowa tych siodelek jest tak niezbyt udana... Powinny wytrzymywac nie takie rzeczy (tym bardziej, ze nie kosztuja 30 zl.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...