Skocz do zawartości

[klamkomanetki] DualControl - opinie


Riqar

Rekomendowane odpowiedzi

Dc jest dosyć popularne w wysokiej klasy sprzęcie do XC. W rowerach do cięższych zastosowań praktycznie nie występuje. Z plusów trzeba wspomnieć, że jest to jedyny system, który umożliwia zmianę biegów podczas gdy trzymamy rogi (zmieniamy kciukiem i w górę i w dół). Dla mnie największym minusem jest to, że są to manetki zintegrowane, co szczególnie przy tarczówkach bardzo ogranicza wybór.

 

 

Wcale nie jedyny... W Rapid Fire XTR można założyć dodatkową manetkę na róg i wtedy to jest kompletny system...

 

DC ma kilka zasadniczych wad : podczas "poważnej wywrotki" (ze względu na duże rozmiary) ulegają przeważnie uszkodzeniu, po ok. 1000 km nie działają już tak precyzyjnie (przynajmniej DC XTR), stosunkowo łatwo zmienić "przypadkiem" bieg, na samym końcu stromego podjazdu brakuje już energi (manetce) aby zmienić w górę bieg... Wszystkie te informacje pochodzą z autopsji... Pozdrawiam

 

ps. Najlepszym dowodem na to, że DC to nieudany wybryk natury, jest to, że SHIMANO (XTR) w kolekcji 2007 wróciło znowu do Rapid Fire - ów... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jedyny... W Rapid Fire XTR można założyć dodatkową manetkę na róg i wtedy to jest kompletny system...

 

DC ma kilka zasadniczych wad : podczas "poważnej wywrotki" (ze względu na duże rozmiary) ulegają przeważnie uszkodzeniu, po ok. 1000 km nie działają już tak precyzyjnie (przynajmniej DC XTR), stosunkowo łatwo zmienić "przypadkiem" bieg, na samym końcu stromego podjazdu brakuje już energi (manetce) aby zmienić w górę bieg... Wszystkie te informacje pochodzą z autopsji... Pozdrawiam

 

ps. Najlepszym dowodem na to, że DC to nieudany wybryk natury, jest to, że SHIMANO (XTR) w kolekcji 2007 wróciło znowu do Rapid Fire - ów... Pozdrawiam

 

 

Przeciez w XTR 2007 jest DC a nawet ulepszyli go ze mozna wiecej w góre biegów wrzucac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w XTR 2007 jest DC a nawet ulepszyli go ze mozna wiecej w góre biegów wrzucac

 

Shimano ze względów prestiżowych i komercyjnych nie może wycofać po dwóch sezonach z programu Dual Control... Ogromny nakład na nową technologię, reklamę i TEAM-y wyścigowe... Zawodnicy (sponsorowani) na całym świecie (również w Polsce) są "zmuszeni" jeździć na DC (oni są głowną "dźwignią" reklamy), ale proszę obserwować nowy sezon, a wtedy (bo już jest nowy Rapid Fire) wrócą do RF... Rozmawiałem już z kilkoma zawodnikami (u nas w kraju) i jest to informacja potwierdzona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pod wrażeniem " ważności" polskich zawodników w hierarchi Shimano........

 

wyników nie mamy, nasi są w ogonie świata (jak zwykle), ale informacje poufne, największego koncernu w branży, właśnie w polsce wypływają najszybciej.........

 

PS. są jacyś oficjalnie reprezentujący szimano zawodnicy w kraju?........tacy, którzy są oficjalnie sponsorowani i reklamują s ?

 

PS. rynkiem to my dla szimano jesteśmy takim jak dla Krakowa pipidówa dolna.

 

xtr'a w całej Polsce sprzedaje się mniej niż w jednym, lokalnym sklepie w usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czyli z tego co czytam wyzej to taka zawodniczka jak Maja W. bedzie "musiała" jezdzic na DC i miec niby gorsze osiagniecia bo DC to złe rozwiązanie? Przeciez ona robi reklame dla Shimano a nie dla jego podsezpołów i chyba zawodnicy wiedza najlepiej co dla nich lepsze a nie szef marketingu co siedzi za biurkiem. Jezdziłem na wszytskich rodzajch manetek. Kazda miala wady i zalety teraz jezdze na DC LX i jak na razie nie narzekam biegi mi same nie przeskakauja jedynie manakament jak dla mnie to ich wielkosc bo w zestawie z tarczówkami sa dosc sporych rozmiarów no jeszcze ze wzgledu na cene troche sie boje o uszkodzenie tych manetek. Ale juz i tak planuje w przyszłym roku kupic DC wyzszej grupy poniewaz mi akurat te rozwiazanie pasuje.

Widze tez ze urzytkownicy DC psy na tym systemie wieszaja. Wiec pytam po co to kupowaliscie to droga zabawka i nie testowaliscie????? Dla mnie to była na poczatku roku ogromna nowosc wiec siła rzeczy musiałem lekki test zrobic popytac mechaników itd. Wydaje mi sie jednak ze najwiecej narzekaja na DC ci co nie maja lub chca miec a nie moga wiec trzeba krytkowac... Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze tez ze urzytkownicy DC psy na tym systemie wieszaja. Wiec pytam po co to kupowaliscie to droga zabawka i nie testowaliscie?????

 

Jest dokładnie tak jak napisałem i co ty zauważyłeś. Wypowiadają się tacy co słyszeli (od takich co słyszeli), albo przeczytali, albo się przejechali, a takie ściemnianie jak proszę o dowód że ktoś DC ma, że miał ale nie ma bo coś tam to ściemnianiem z daleka leci, typowe forumowe kłapanie. Prawie wszystkie wypowiedzi to potwierdzają. Nie widzę nikogo kto ma DC i go używa by na niego narzekał. Nie jestem maniakiem DC i nie zamierzam go bronić za wszelką cenę ale dla mnie Shimano zaproponowało rozwiązanie najlogiczniejsze i najbardziej ergonomiczne. A że ma wady - jak wszystkie patenty - wiele z nich już opisałem (największa wada DC to ograniczanie wyboru - 100% racji). Ale nie mogę tylko wysłuchiwać głupot typu, że nie da się zmieniać biegów i hamować czy że ktoś se pojeździł i się prawie zabił bo sobie bieg przez przypadek zmienił - zasłyszana pierdoła. Zastanawiam się czy ten ktoś jeździć wogóle umie, bo moje 3,5 letnie dziecko czasami zamiast do przodu pedałami do tyłu kręci i się denerwuje - pewnie korby są do banii :lol: . Najlepsze jest że piszę że DC dla mnie jest najlepszym rozwiązaniem, jest najlogiczniejsze w obsłudze, najbardziej eronomiczne itp. a to wszystko w odpowiedzi na zadanie w temacie pytanie o opnię a ludzie którzy tego nie mają albo się "przejechali" wmawiają komuś kto na tym jeździ że jest to do dupy. Co za głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę, taka przyziemna sprawa a ile emocji wywołuje.

mysle ze juz dosyc zostalo powiedziane na temat plusow i minusow tegoz systemu a dyskusja zmieniła tor na dyskusje o tym czy komus uda sie przekonac reszte do tego ze ma racje (przynajmniej tak brzmi ton wielu wypowiedzi)

 

moze warto by usiasc i napisac petycje do shimano odnosnie ich wynalazku? :) przeciez mądrzy wielcy sluchaja glosu maluczkich...

 

mysle ze ktokolwiek byl jest lub bedzie zainteresowany zakupem dc poznał (teoretycznie z wywodow tu lub z wlansnego testu) co to za ustrojstwo. no i zapewne nawet jesli przetestowal to dopiero za jakis czas powie tak naprawde jaki jest jego poziom zadowolenia. chocby dlatego ze trwalosc i precyzja pracy to efekt nie tygodnia czy miesiaca tylko zdecydowanie dluzszego czasu eksploatacji.

 

kazdy system ma swoje plusy, kazdy ma swoich zwolennikow. ja wogole nie kocham w tym wzgledzie shimano. a byc moze zostane zmuszony do korzystania z ich produktow jesli to co lubie zostanie wycofane z produkcji. tak bylo w przypadku rocketow srama na dlugich chwytach. uwielbiam je i szkoda ze uzywane przeze mnie juz sie koncza i bede musial poszukac jakiego zastepstwa.

 

takze moze lepiej skupic sie scisle na opiniach niz dywagowac nad mądroscia strategii shimano? bo w koncu tak brzmi (chyba) ten temat?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi już czas jeżdżę na rapid fire. dla mnie to najlepsze rozwiązanie. Troche jeździłem na lx dual, więc dużo nie mogę na ich temat powiedziec, jedyną żeczą która sie mi sie trochę "niespodobala" to raczej ciężka zmiana przełożeń.Myśle, że system z odwrotną sprężyną na pewno jest dużo lżejszy w obsłudze, szkoda że nie miałem przyjemności go wytestować. Ja moich rapidów nie zmienie na nic innego. pewnie to samo mogą powiedzieć bikerzy od dual control. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Reszta to mniej ważne detale (nie mam na myśli centymetrowych luzów na klamce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...