Skocz do zawartości

[korba]


adrian206

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zainteresowany kupnem korby wraz z suportem Truvaiv firex sl z zintegrowanym wkładem suportu za 269zł. Co sądzicie o tym sprzęcie, może macie jakies propozyje sprzętowe w tej cenie lepsze od Firexa sl.

To jest link to tego zestawu:

http://allegro.pl/item124153063_truvativ_f..._gwarancja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą korbę , Kupiłem ją od tego gościa z tej aukcji

Ważona 935 g czyli lepiej niż FC-M580 i taniej o stówkę

Szczerze polecam.

Korby są bardzo sztywne. łożyska w suporcie maszynowe

Imho lepiej uszczelnione niż w Shimanowskim LX FC-M580

Montaż bezproblemowy, demontaż też śruba ze ściągaczem. miski dysponując odpowiednim kluczem odkręcają się też bez problemu

Drobna uwaga kupując od tego gościa dostajesz korbę w wersji OEM w której nie ma podkładek pod miski

jeśli mufę masz mufę 73 mm to nie ma problemu jeśli 68 ( mój przypadek) to trzeba jakieś podkładki skombinować :025:

Ja zastosowałem podkładki ze zużytej kasety, te które są między koronkami.

A tak wygląda :)

bikenapdsq0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie tez mam 68mm.:) I co jak założe korbe i te podkladki to bedzie dobrze działało i nie będzie potem z tym żadnych problemów typu jakieś luzy czy cos bo ma łożyska na zewnątrz??? :)

W 4 punkcie na tej aukcji koles podaje dlugosc 170mm-172mm, czego to jest dlugosc, spuortu, czy korb??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest długość ramion. Dziwne, że na allegro nie ma żadnej takiej korby z ramionami długości 175mm, czyżby takiej nie było?

 

Może ktoś jeszcze wypowiedziałby sie na jej temat, ponieważ też jestem ciekawy:] Nie wierzę, żeby tylko jeden użytkownik forum jej używał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest defaultowo montowana w Imaginie i Levelu A6 Więc userów jest sporo

Z tego co wiem to jest jeden z tych elementów o którym userzy zapominają gdyż nie stwarza problemów

 

Amoniak dzieki za pomoc. Faktycznie jest montowany w Levelu A6,więc teraz wiem gdzie pytać:-)

To teraz pędzę do klubu Kross'a zostawic tam posta i czekac na odpowidzi uzytkowników LEVEL'a A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą korbę , Kupiłem ją od tego gościa z tej aukcji

Ważona 935 g czyli lepiej niż FC-M580 i taniej o stówkę

Szczerze polecam.

 

Wiatm.

Mógłbyś napisać co z długością korb?

Zastanawiam sie mocno nad tymi korbami ale nie wiem czy korby 172 nie będa za krótkie?

teraz mam oczywiście 175, mam 186 cm wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktos sie orientuje, gdzie jeszcze można kupić taką korbę? Bo po co mam robić jakąś prowizorkę z tymi podkładkami, skoro można by kupić gotowy komplet ze wszystkimi niezbędnymi częściami? Ja niestety jak na razie widziałem ją tylko na allegro i w jakimś sklepie, ale za ponad 300zł, więc chyba nie skorzystam;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam levela a6. Po pierwszych 400kilosach korba 2x mi się rozkręciła. Wystarczyło zrobić dźwignię i klucz ampulowy ( tam się rozkręcała ) przedłużyć kluczem. Teraz mam na liczniku ponad 2tysiaki ( dosyć intensywnie jeździłem przez całe wakacje ) i na razie nic się z korbą nie dzieje. Prędzej oczekuje na zwałe suportu niż korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm.

Mógłbyś napisać co z długością korb?

Zastanawiam sie mocno nad tymi korbami ale nie wiem czy korby 172 nie będa za krótkie?

teraz mam oczywiście 175, mam 186 cm wzrostu

Ja mam korby 170mm. prawie zawsze miałem.

więc dla mnie nie był to problem.

przy 185cm można by brać 175mm długości

Mam levela a6. Po pierwszych 400kilosach korba 2x mi się rozkręciła. Wystarczyło zrobić dźwignię i klucz ampulowy ( tam się rozkręcała ) przedłużyć kluczem. Teraz mam na liczniku ponad 2tysiaki ( dosyć intensywnie jeździłem przez całe wakacje ) i na razie nic się z korbą nie dzieje. Prędzej oczekuje na zwałe suportu niż korby.

źle była skręcona gdyż śruba ta od lewej strony jest jednocześnie ściągaczem ;)

Trzeba ją dość konkretnie przykręcić

 

ZyGmUnT czyli bez większych porblemów, to dobrze. :) korbe masz zintegrowana z suportem który jest łozyskowany na zwewnatrz, czy to sa 2 osbne elementy zlozone razem??

Dokładnie tak tu nasz manuala

Z rysunków dowiesz się wszystkiego

BTWSame miski GXP truvative`a kosztują prawie stówkę ale z tych misek łożyska, gdy sią zużyją, można wycisnąć na prasie i zastąpić je innymi np SKF po 9 zł sztuka :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam seryjnie taką korbę w rowerze no i muszę powiedzieć że przez 2-3 miesiące, czyli mniej więcej od kiedy mam ten sprzęt to wszysko było idealnie, ale dostała jakiś luzów... Rozkręciłem, ustawiłem - chociaz tam tak naprawdę nie było zbyt wiele do ustawiania, no i skręciłem tak mocno jak tylko mogłem. Nie minęły dwa dni i znowu czuje luz. Na razie nie robie nic szczególnego, czasami jakieśtam wheele, jakiś mały dropik, albo z jakieś niewielkiej hopki wyskocze. Nie wiem, może się wyrobiło po prostu coś i za późno zareagowałem, ale denerwuje mnie jak jade a coś mi "prztyka"... Może ma ktoś jakiś magiczny sposób jak sobie z tym poradzić? (oczywiście bez wymiany całej korby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o amoniak też mam z tej aukcji i musze z bólem przyznać, że mufę mam 68 i zalozyli mi bez podkladek. No i zrzuca mi z 3 czasem:p

 

A korba sama w sobie jest świetna. W sklepie taki zestawik kosztuje chyba pod 400 zl ;) Szczerze polecam. :)

 

Jedna wada, jak sie jezdzi w duzych butkach to zdziera sie czarna farbka, ale tylko delikatnie i prawie nie widać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie rozumiem czemu lekką korbę XC i AM zamontowano defaultowo w rowerze do walki z grawitacją ;) jakim jest Kross Panic

Imho szkoda tej korby w takim rowerze gdyż ona nie wytrzyma. Jest zbyt delikatna by ją katować.

W towerach XC czy enduro sprawdzają się znakomicie

Czyli jednak najlepiej byłoby wymienić całość, a co nadawało by się do tego rowerku zamiast tego co jest? Nie ukrywam że też zależy mi na jak najniższej cenie, ale też nie chce znowu się rozczarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o amoniak też mam z tej aukcji i musze z bólem przyznać, że mufę mam 68 i zalozyli mi bez podkladek. No i zrzuca mi z 3 czasem:p

 

A korba sama w sobie jest świetna. W sklepie taki zestawik kosztuje chyba pod 400 zl :) Szczerze polecam.

Też dostałem bez podkładek a mufę ma 68

Podkładki powinny być 2.5 mm ja zastosowałem podkładki od kasety (te które są między koronkami) :D

Jest OK

Korba naprawdę jest świetna :) :030: IMHO lepsza niż LX ze zintegrowanym suportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i zaczęło mnie zastanawiać czy rzeczywiście długość korby powinna zależeć od wzrostu ??

Do tej pory podchodziłem do tego zagadnienia w ten sposób:

*krótkie ramiona - jazda bardziej siłowa, niższa kadencja, większy prześwit

*długie ramiona - łatwiejsze pedałowanie, wyższa kadencja, mniejszy prześwit.

I biorąc pod uwagę właśnie te rzeczy dobierałem długość ramion.

 

Przepraszam za OT, ale sam już nie wiem jak to powinno być....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...