Skocz do zawartości

[enduro]


Jogus

Rekomendowane odpowiedzi

piasta?

moze byc north shore na dwoch lub 4 lozyskach maszynowych, piasty bop (wersje takze na 2 lub 4 maszynowkach), mozna sprobowac novateca - to samo 2 lub 4 lozyska. z tym ze jesli chodzi o te piasty to warto do nich zajrzec przed uzytkowaniem - sa egzemplarze slabo nasmarowane.

jesli wybierzesz piaste na 2 lozyskach maszynowych to lozyskuja one os piasty, przy czterech bedziesz mial rowniez bebenek na maszynowkach.

albo

shimano xt - mimo ze jest na konusach to bardzo dobra piasta.

 

szprychy - najlepiej dt champion - sa niezbyt drogie a bardzo dobre (wiele firm skladajacych kola daje dozywotnia gwarancje na zaplot kola - niewatpliwie ze wzgledu na jakosc szprych i swoja dobra robote)

 

obrecz: alex rims ace 18 (lzejsza chyba okolo 450 gram) dm 18 (waga srednia ok 600) albo dm 24 (najciezsza z nich fabryczne dane 660 gram).

moga byc rowniez obrecze mavica dobre beda te o wadze okolo 500 - 600 gram. nie podam ci dokladnych danych ale znajdziesz je na stronie dystrybutora harfy harryson z wroclawia albo w ich katalogu papierowym ktory ma kazdy wiekszy sklep rowerowy.

 

ilosc szprych - najlepiej standartowo 36 lub 32.

 

kaseta - jesli 8 przelozen to shimano, sa w tej chwili w bardzo dobrych cenach.

nie robilbym eksperymentow z innymi kasetami. shimano to bardzo dobry stosunek jakosc cena.

 

im ostrzej jezdzisz (skaczesz, zjezdzasz) tym mocniejsza obrecz.

sam uzywam kombinacji (przy wadze 78 kilo i turystycznym uzytkowaniu) piasta north shore na dwoch maszynowkach, szprychy dt champion czarne, obrecz dm 18 na 36 otworow.

 

sprawuje sie dobrze.

 

wiele piast jest w tej chwili cechowanych roznie a sa produkowane przez prawdopodobnie jednego lub dwoch producentow na swiecie. przyjrzyj sie im po prostu w sklepie.

 

piasta to wydatek od 150 (allegro) do 200 zl

szprychy 72 zlote

obrecz okolo 70 - 100 zl

kaseta - osemka to koszt dzisiaj nawet 50 zl - potanialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wyczerpujaca wypowiedz :D wlasnie zapomnialem napisac ze ma byc kaseta na 8 :033: waga obreczy mi nie robi roznicy bo az takie maniak lekkosci to nie jestem ale nie chcialbym zrobic jakis maly skok np kraweznika i od razu kolo do centry :) pozdrawiam

ps. kolo ma byc pod v-brake :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pod V to z obręczy może się nadawać sun rims mammoth albo (nie pamiętam nazwy, ale jakaś jeszcze jest pod V z mocnych sun'ów) ja mam mamuta i jeśli chodzi o wytrzymałość to jestem bardzo zadowolony ale narzekam bardzo na mase (700g)

 

ACE18 to odradzam !!! słaba i miękka, DM18 sztywniejsza ale trzeba co jakiś czas lekko docentrować (kumple maja, pisze to co po ich obręczach widze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję koło które zakupiłem na wiosnę.

Kółko "rozwojowe" pod Vałki i tarczę.

Obrecz Alex DM 24 , piasta Novatec na maszynach , szprychy DT champion.

Całość z zapleceniem nie przekroczyła 300 zeta.

Koło jest b.mocne , co sprawdziłem popełniajac na nim kiiiiiiiiilka głupot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta z mocowaniem pod tarczę w niczym nie koliduje podczas hamowania Vałkami.Samo koło też "inaczej" nie leży w rowerku.

Różni się to tylko sposobem/przeciągnięciem piasty podczas zaplotu.

Tak więc gdy najdzie cię ochota na hample tarczowe (szczególnie nachodzi zimą podczas zamarzającej brei) , to masz gotowe kólko do zmiany systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tarczowke nie potrzebuje jakiejs specjalnej ramy?? bo mam rame marketowy sh*t jakis in motion i nie wiem czy wogole nawet na tyl wloze opone 2,5. :/

rower w sygnaturce:)

 

 

i jeszcze jedno skoro wyjdzie mi 300 a planowalem 500 zl to jaka kasete kupic?? ocvzywiscie shomano bo taki mam ''przedni naped'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...