Skocz do zawartości

[opony]uzupełnienie to traktorów


marekw11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem Garego Fishera Wahoo disc i producent daje tam szerokie (2,25) traktory bontragera.

Ponieważ rowerek ma służyć przede wszystkim do jeżdżenia po lasach i w terenie więc nie narzekam, jednak ponieważ nie mam szosówki, czasem chcę pojechać na wycieczkę, i wiadomo, wtedy człowiek chciałby mieć oponę węższą, lżejszą z mniejszymi oporami, jednym słowem dostosowaną do nawierzchni po jakiej pokonuje się dłuższe trasy, asfalty, i inne drogi boczne, czyli jakieś ubite, szutry, czasem leśne ścieżki.

 

Może się mylę ale wydaje mi się że do tego dobre byłyby semislicki.

Wiem że często rowerzyści zakładają inną oponę na przód, a inną na tył, nie wiem dlaczego.

 

Czy ktoś więc mógłby mi polecić zestaw opon które byłyby odpowiednie na te nawierzchnie, przy okazji zaś będą stosunkowo lekkie(szczególnie tylna),nie przebijające się co chwilę. Cena nie jest czynnikiem decydującym, aczkoliwek lepiej byłoby żeby nie były to opony b. drogie.

 

pozdrawiam i czekam na sugestie

 

Witam,

 

Czy jest szansa że ktoś podzieli się wiedzą ze mną,

wstępnie mój wybór padł na:

 

Maxxis wormdrive lub

 

IRC Mythos XC Slick

 

jako oponę przednią bo z tego co zdążyłem się zorientować to ta jest najistotniejsza.

 

Zakładając że dokonałem właściwego wyboru co założyć na przód, to samo czy też tu założyć coś innego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj sie prosze z

zasady pisania

przeczytaj nazwe swego tematu

bo nie wiem o co chodzi z traktorem

 

ja stosuje dwie pary opon

po prostu jadąc w teren zakładam z agresywnym bieżnikiem

a jadąc na szose zakładam oponke szosową

 

semislick nie będzie cie satysfakcjonował w terenie

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale ta oponka nie pojedzie chyba dobrze na tych przejazdach przez las, jakieś drobne błotko itd.

TO raczej opona typowo szosowa, a potrzebowałbym czegoś co jednak krótkie odcinki nie asfaltowe mogłoby pokonywać. CHyba jednak muszę rozglądać się za jakimś semi-slick'iem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przewagę asfaltu jak zwykle polecę Schwalbe Black Jack - grtubsze klocki powodują rzadsze przebijanie niż w semi-slickach, lepszą trakcję w błotku i bardzo dobrą w piachu. Koszt drutówki ok. 50zł, waga (są różne wersje !) ok. 550-650 g za 2.1 cala (ważyłem 2.1 i 2.25 i dokładnie nie pamiętam). Używam na drugim komplecie kół i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przewagę asfaltu jak zwykle polecę Schwalbe Black Jack - grtubsze klocki powodują rzadsze przebijanie niż w semi-slickach, lepszą trakcję w błotku i bardzo dobrą w piachu. Koszt drutówki ok. 50zł, waga (są różne wersje !) ok. 550-650 g za 2.1 cala (ważyłem 2.1 i 2.25 i dokładnie nie pamiętam). Używam na drugim komplecie kół i polecam.

 

CO to drutówka ? I jakie są inne rodzaje opon ?

A jak z oporami toczenia tych black jacków, bo semi slicki chyba na tych twardych nawierzchniach dużo lepiej się toczą.

 

Kupując black jacki kupiłbym chyba podobne opony do moich Bontragerów ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO to drutówka ? I jakie są inne rodzaje opon ?

A jak z oporami toczenia tych black jacków, bo semi slicki chyba na tych twardych nawierzchniach dużo lepiej się toczą.

 

Kupując black jacki kupiłbym chyba podobne opony do moich Bontragerów ?!

 

Drutówka posiada drut (stalowy chyba) w przeciwieństwie do opony zwijanej powiadającej pręt kevlarowy - lżejszy i bardziej elastyczny - pewnie ktoś to już wyjaśniał dokładniej na niniejszym forum.

Nie wiem jakie są Bontrager-y, ale Schwalbe wygląda tak i zdecydowanie toczy się b. dobrze - mam semi slicka Kendy, ale w trasę, zwłaszcza jak możliwy jest wjazd w teren bez zastanowienia biorę Schwalbe. Opony nie są drogie, a i tak się zużywają (black Jack powoli, klocki ma na pewno grubsze niż semislick), więc nadmiar nie zaszkodzi - kup i sam przetestuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...