Skocz do zawartości

[Amortyzatory] Regulacja, konserwacja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Potrzebuje pomocy w sprawie amortyzatora przedniego oraz tylnego. Rower to B1 Hornet. Przód - (powietrze) Black fluid flow. Tył - (powietrze) Manitou RL. Wiecej nie wyczytalem na sprzecie. Amortyzatory sa miekkie. Mocno sie uginaja gdy wejde na rower i slabo odbijaja. Przedni amorek przy wcisnieciu zaczyna wydawac dźwięk chlupania i widac jak sie z niego cos sączy. Tylny mieciutki, pokretlo do zablokowania nic nie daje. Caly czas mocno sie ugina. Jestem w tym zielony. Nie wiem czy to kwestia wyregulowania (dopompowania) czy tez cos grubszego.

 

Jesli chodzi o pompke to czy mozna dopompowac amortyzatory zwykla deptaną?

 

Szukam pomocnej duszy, ktora mieszka w Poznaniu i zna sie na tym. Chwilowo nie mam pieniedzy na ful serwis. Bez sensu rowniez wydac 500 zl jesli to kwestia regulacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kup sobie pompkę do amortyzatorów. Zwykłą tego nie napompujesz.

https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/pompki-rowerowe/do-amortyzatorow/p,pompka-do-amortyzatorow-sp-003ag-beto,388467.html?_pli=2ca92c

Taka Ci powinna wystarczyć. 

 

Ewentualnie możesz podjechać do serwisu, za "dziękuję" powinni zrobić na tyle psi ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...