Skocz do zawartości

[shimano]alivio - czy warto?


Makak

Rekomendowane odpowiedzi

na początek zaznaczę, iż nie jestem profesjonalnym rowerzystą. rower służy mi do jazdy rekreacyjnej, chciałbym jedna, aby służył mi długo i był sprawny. czeka mnie zakup kilku komponentów: przerzutki, kaseta i hamulce. zastanawiam się na klasą alivio, gdyż jest ona o wiele tańsza niż deore lx (a tymbardziej xt). co myślicie o komponentach tej klasy i co radzicie zrobić na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma naped Alivio i hamulce tez i sprawuja mu sie bardzo dobrze :( Zrobil 3000 km i nic sie niedzieje :( Nie musial nic regulowac.. zadnych problemow.. tez mi sie marzy taki naped alivio ( bo nie kazdego stac na XT lub XTR :) ) wiec nic tylko brac niewiem czy to najlepsza oferta na rynku w tej cenie ale moge polecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie gdybym mial brac naped wokol grupy alivio to wzialbym takie manetki i korbe do tego zapakowal kasete sram 5.0 albo taniej 3.0,dalej lancuch PS58 albo PC48(do slabszej kasety slabszy lancuch)przednia przerzutke jak znajdziesz za okolo 90zł to wzialbym XT i do tego tylnia przerzutke....albo alivio albo xt z odwrotna sprezyna jesli ci nie przeszkadza ze manetka odwrotnie bedzie dzialac(nawet po 130-140zł mozna ja kupic a wytrzymalosc o niebo a wlasciwie 3 nieba lepsza).Co do hamulcow to zdecydowanie nie alivio gdy mozna kupic na necie avidy SD 5 za 90zł alvo SD7 za 110 do tego klamki avid fr5 za 50zł i nic lepszego nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tyle nie chcę wymieniać. chodzi mi tylko o przednią i ewentualnie tylną przerzutkę oraz hamulce. chyba faktycznie zrezygnuję z hamulców shimano, ale cena przerzutek alivio jest naprawdę kusząca. a co myślicie o piastach alivio? również są bardzo tanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty są jaknajbardziej w porządku, przednia przerzutka również. hamulców Shimano Alivio używam i nie narzekam (wersja z wymiennymi okładzinami - identyczne, różniące się tylko niewymiennymi okładzinami są Acery).

Co do przerzutki na tył, to będziesz miał kłopotliwe odkręcanie kółeczka górnego do czyszczenia, shimano poniżej LX'a rozwiązało tą kwestię bardzo niewygodnie. Ja osobiście twierdzę, że jednak z tyłu lepiej spisują się wyroby SRAMa, tylko wtedy musiałbyś też wymienić manetki...

Sprawa kasety: na Alivio zrobiłem 15 tyś. km (połowa dystansu na dwóch HG-50, potem już tylko jeden, jakaś podrzędna korba Suntoura). Obecnie mam założoną kasetę SRAM 5.0, ale za krótko (dopiero 3600km) aby powiedzieć coś więcej o trwałości. Korbę wymieniłem na Alivio - kultura zmiany przełożeń wysoka, masa również wysoka :P . Łańcuchy zakupiłem dwa, jeden PC48 i jeden PC58. Co ciekawe, pc58 po 1000km (w tym jeden maraton) jest bardziej wyciągnięty niż pc48 po 2500km (w tym dwa maratony) mimo, że niby jest z niższej grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Alivio będzie dla Ciebie idealne, w końcu sam zaznaczyłeś że jeździsz rekreacyjnie, a i profesjonalnie też sobie możesz pośmigać ;) Nawet wiele osób jeździ w maratonach na Alivio bo kasy nie mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

jestem uzytkownikiem korby,przerzutki przedniej i kasety alivio i naprawde polecam ta grupe, ja rowniezz nie szaleje zzbytnio na rowerrze chociaz zdazy mi sie przejechac wieksza trase (100-150km). do takiej jazdy ta grupa jest naprawde idealna cena/jakosc najlepsza. na tym napedzie zrobiłem jak na razie koło 700km(nie za wiele ale da sie juz cos powiedziec o napedzie) i wszytsko działa rewelacyjnie. co do hamulców to nie wiem bo mam lx-a(polecam rowniez) na tyle i tarcze tektro na przodzie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja szaleje na całym napędzie alivio,przerzutkach,manetkach.Za zadne skarby nie zamienie na inne.Od 10 lat brykam na grupie ALIVIO,i nic złego nie powiem.Cały czaas wszystkie produkty z różnych roczników sa równie dobre.Czasem tylko wizualnie odpychaja,ale z tym to mozna pujść na kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy jeszcze ktoś to przeczyta - też mam kasetę, manetki i tylną przerzutkę alivio.

Od roku przerzutka była tylko RAZ regulowana, zresztą delikatnie. Kaseta - koronki prawie jak nowe, manetki też chodzą dobrze, nic na razie im nie jest.

Tak więc ani razu mnie nie zawiodły, zatem jeżeli chcesz koniecznie do rekreacji Alivio, to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Deorke z tylu i nie wiem jak Alivio wg. niej sie sprawuje. Ale slyszalem bardzo pochlebne opinie o alivio :blink: Sam roweniez migam na alivio ,ale kasecie i nie mam do nie najmniejszych zastrzezen :angry2: A tylna przerzytke zmienilem niedawno na XT :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kasetę SRAM PG-850 to wychodzi gorzej od kasety Alivio HG50 słyszałem to już od dwóch osób oraz w sklepie rowerowym, jedynie co to kaseta PG-850 jest ładniejsza i lżejsza.

 

 

Aktualnie mam kasetę HG50 przerzutkę tył model 2005, przerzutkę przód model 2001 i złego słowa na ten napęd nie mogę powiedzieć. A porównując tylną Alivio do Deore (bo posiadałem owe) to nie patrząc na tył roweru nie jestem wstanie zgadnąć czy z tyłu jest Alivio czy Deore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kasetę SRAM PG-850 to wychodzi gorzej od kasety Alivio HG50 słyszałem to już od dwóch osób oraz w sklepie rowerowym, jedynie co to kaseta PG-850 jest ładniejsza i lżejsza.

 

 

Gdy zalozylem temat na forum co do napedu jaki wybrac ,to chcialem kupic srama PG-850 ,ale powiedziano mi ,ze na Alivio wiecej pojezdze wiec kupilem Alivio i nie zaluje jak na razie :) Mowie o kasecie oczywiscie :huh: A to do wygladu ,to kwestia gustu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może autor tematu już zebrał potrzebną mu wiedzę i moja opinia mu się nie przyda ale jakby ktoś sie zabłąkał i szukał opini o Alivio to dorzucę coś od siebie...

 

no więc... są tanie i bardzo wytrzymałe(b.dobry stosunek cena jakość) poza tym mam moje Alivio(przerzutki, manetki) już drugi sezon, widziały już nie jedno łącznie z jazda po wielkim deszczu i wypłukaniem z łańcucha oliwy... Nadal działają tylnią jak wyregulowałem w zeszłym roku tak do tej pory śmigam i nie musze regulować...

Gorąco polecam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...