Skocz do zawartości
  • 0

używany rower od handlarza proszę zerknąć czy warto.


Gość Mariusz

Pytanie

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W moim odczuciu są to bardzo słabe rowery. Sygnatura Shimno STX mocno mnie rozbawiła, w początkowej fazie. Na tyle mnie to zaintrygowało, że postanowiłem poszukać. Okazuje się, że Shimano w zamierzchłej przeszłości robił sprzęty sygnowane skrótem STX. Wszyscy zgodnie piszą, że STX to kawał dobrej historii :) Niemniej jednak jest to mega stary sprzęt. Nie wart tych, niespełna, 600 zł. 

 

Na blogu napisałem jak kupić używany rower. Zapraszam do lektury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy ma sparciałe opony, zjechane obręcze i przerzutka przednia była traktowana WD40 od razu widać

Drugi jest zaniedbany, miał sporo wspólnego z wilgocią i zapewne wszelkie łożyska trzeba serwisować. Klocki wyglądają na spękane. Pewnie ze 200-300zł będziesz musiał jeszcze w niego włożyć.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wcześniej wymienionych wad: pierwszy ma ramę z rurek hi-ten, czyli na pewno jest ciężki. STX niby kawał historii, ale jeśli chodzi o tylne przerzutki - niekoniecznie dobrej.

Giant to fajna rama, ale rower na podobnej i z podobnego okresu kupiłem za 160 złotych - stan był zdecydowanie lepszy, osprzęt też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przerzutka przednia była traktowana WD40 od razu widać

To nie WD 40 (za drogie), to plak czy inny nabłyszczacz plastiku. I nie tylko przerzutka została nim potraktowana, ale cały rower został obficie nim zlany, łącznie z oponami. Bo błyszczy się, jak pewna część popularnego czworonoga. Już sobie wyobrażam jak on śmierdzi (rower, nie czworonóg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, czy używany, to kwestia kilku rzeczy. Kupując rower używany za około 2 tyś. złotych dostaniemy dużo, dużo wyższy osprzęt aniżeli jego nowy odpowiednik. Naturalnie trzeba poświęcić odrobinę czasu, aby znaleźć ten jeden, jedyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...