Skocz do zawartości

[kaseta\łańcuch] Wymieniac czy nie?


yellowfox

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ostatnio byłem w serwisie i okazało sie ze moj łancuch shimano IG jest juz sporo rozciagniety, serwisant ocenił tez ze po wymianie łancuch moze nadal przeskakiwac przez kasete ( mam sunrace`a 8 rzedowa). Sam nie zauważyłem jakis wiekszych uszczerbków na kasecie lub tez nie wiem na co zwrocoic uwage i teraz mam dylemat czy wymienac łancuch ( myslalem nad sram pc48) czy pozostawic łańcuch i kasete do całkowitego starcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wszystko ładnie działa to jeździj aż nie zedrzesz :D Mi też jeden spryciaż wmawiał (po 1700km) że to jest koniec kasety, łańcucha, ale tylko dlatego że powiedziałem jaki mam przebieg, bo on wiedział już zamim spojrzał na rower :D A uszkodzeń nie widać cuś :D I nawet spinkę mi założył z ironicznym uśmiechem, zapewniając że na 100000% będzie przeskakiwać :D No cóż, tak mi przykro ale nie przeskakuje :D

 

PS: A jaki przebieg twój łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepisaną zasada jest to ,że wymiana łańcucha powinna iść w paże z kasetą.Dlaczego? każda kaseta dopasowyje sie do łańcucha a łańcuch do kaset.

Co wcale nie jest powiedziane ze zmiana jednaj z tych cześci będzie nietaktem.Można czasem trafić że współgrac będą dalej pięknie.

Łańcuch masz ig czyli "miekki" charakterystyki kasety niestety nie wymieniłeś,ale podejrzewam ,że to hg"twarda".Taka kaseta bardzo szybko niszcze łańcuch typu ig.

Jeśli kaska ci jest lekka kup komplet,np:alivio w 80-90zł.Jeśli nie to zakup łancuch hg np:hg30,40,50.

Jaki kupic lepiej sie zoritujesz zerkajac na kasete.Na najwiekszym kółku masz symbol kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ogladalem kasete i nie zauwazylem zadnych oznaczen procz "em" "d..." ale te sa na kazdej zebatce, na najmniejszej dostrzegłem obok napisu sunrace oznaczenie "UT", na stronie internetowej znalazlem jeden typ sunrace`a 8 rzedowego i tez nie ma nic wspomnianego o twardosci

http://cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?S1=PRODUCE...53010073&PZTA=0

na razie mam 50zl do wydania

na tym naedzie mam przejechane z niecały 1000km, korba tez jest na IG shimano

 

rozmawialem własnie z kolesiem z cykloturu i generealnie po przeczytaniu waszych wypowiedzi i wysłuchaniu pana z cyklotura dochodze do wnoisku ze wystarczy zmiana samego lancucha na twardszy, teraz jeszcze zastanawiam sie jaki model wybrac, shimano sa bez zapinek a jak pytalem o srama pc48 to powiedzial ze nie warto przepłacac bo roznica pomiedzy pc38 jest niemal niezauwazalna i skoro kaseta ma przejechane 1000km i nie widac jakies odłozen z metalu na zabkach to z nowym łanuchem nie powinno byc problemu. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie ogladalem kasete i nie zauwazylem zadnych oznaczen procz "em" "d..." ale te sa na kazdej zebatce, na najmniejszej dostrzegłem obok napisu sunrace oznaczenie "UT", na stronie internetowej znalazlem jeden typ sunrace`a 8 rzedowego i tez nie ma nic wspomnianego o twardosci

http://cyklotur.pl/x_C_Sz2.html?S1=PRODUCE...53010073&PZTA=0

na razie mam 50zl do wydania

na tym naedzie mam przejechane z niecały 1000km, korba tez jest na IG shimano

 

rozmawialem własnie z kolesiem z cykloturu i generealnie po przeczytaniu waszych wypowiedzi i wysłuchaniu pana z cyklotura dochodze do wnoisku ze wystarczy zmiana samego lancucha na twardszy, teraz jeszcze zastanawiam sie jaki model wybrac, shimano sa bez zapinek a jak pytalem o srama pc48 to powiedzial ze nie warto przepłacac bo roznica pomiedzy pc38 jest niemal niezauwazalna i skoro kaseta ma przejechane 1000km i nie widac jakies odłozen z metalu na zabkach to z nowym łanuchem nie powinno byc problemu. Co o tym myslicie?

zaloz nowy lancuch - bedzie skakac zdejmiesz go i zalozysz stary. nowy zostaw sobie gdy bedziesz montowal nowy naped.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch masz ig czyli "miekki" charakterystyki kasety niestety nie wymieniłeś,ale podejrzewam ,że to hg"twarda".Taka kaseta bardzo szybko niszcze łańcuch typu ig.

IG i HG to nie określenie twardości tylko określenie sposobu nacięć. Twardość wskazuje liczba za literkami.

 

Oznaczenie dokładne kasety możesz zapewne przeczytać na pierścieniu służącym do przykręcenia - tak jest w każdym razie u SHIMANO.

 

Napisz też jaki masz dokładnie łańcuch IG - chodzi o dwie cyferki (powinno być wybite oznaczenie na którejś z płytek łańcucha). Jak masz co najmniej IG50 to ja bym na twoim miejscu nie zmieniał nic (o ile to wszystko ma 1000 km przebiegu) i jeździł do całkowitego zajeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...