Skocz do zawartości

[gazeta lub czasopismo] Magazyn PNT :)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Mod Team

15578195_1369039719795253_56548515357681


okładka naprawdę jest złota... szkoda że taka ciężka bo na choince bym powiesił :)

Od strony technicznej - dużo lepszy papier w środku co od razu odbiło się na jakości zdjęć (szczególnie tych jasnych) a merytorycznie (czyli clou programu) to jutro będę miał 9h w pkp na dogłębne szperanie ;)

Aha, dla niektórych trzecia strona może być większym zaskoczeniem od pierwszej  :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powito

U mnie cisza. 7.12 zapłacone, od 19.12 smutek towarzyszy moim wyprawom do skrzynki na listy :(;)

Przypomniałem się mejlem.

Jak tam Anarchiuszu, warto czekać?

 

edyta - prawdopodobnie mój błąd spowodował opóźnienie ;)

Pytanie co do treści pozostawiam aktualne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja też nie mam.. tzn miałem ale krótko. Pojechał ze mną na święta do Tarnowa .. i tam mi go wyrwali z rąk i nie oddali, muszę po kolejny skoczyć do Stojaków.
Wg mnie zdecydowana poprawa choć są momenty..... Są np świetne wstawki dla równowagi jak tekst bandy ostrokołowej (pomijam styl pisania) i są rzeczy które w tym wydaniu się nie sprawdziły. Są po raz kolejny sprawdzone nazwiska które wg mnie mają rację bytu w tym magazynie i swoją "inszością" odróżniać będą ten magazyn od innych. Jest dobry kawałek klasyki wyprawowej spod ręki Duszy Duszyńskiego. Ale są też rzeczy które wprowadzają mnie w konsternację "w jaką stronę oni idą?"
Jednak wolałbym o szczegółach nie pisać do momentu gdy inni też już będą "po" i będzie można wymienić się spostrzeżeniami.

Dwóm pierwszym magazynom ludzie powinni dać duży kredyt zaufania bo wiadomo - ekipa przeciera szlaki a dobrą gazetę nie jest łatwo zrobić. Ale trzecie (mam nadzieję, że wiosną 2017) to już będzie "sprawdzam". Jasny kierunek czasopisma, dobre teksty, czytelność układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo asfaltu jak zawsze, ale taki charakter wypraw PNT - mi to nie przeszkadza. Mam za sobą na razie tylko Rumunię, resztę tylko przekartkowałem. Wydaje mi się, że styl niewiele się zmienił w stosunku do poprzedniego numeru, ciągle jest dużo "zajawki" "epickości" "mainstream jest be" i to jest jedyna rzecz, która trochę przeszkadza, jak przeczytam resztę to wystawię ocenę za całokształt, na razie mocne +4 za treść.

 

Natomiast za to, że im się chce i za poziom wydawniczy - celujący. 

 

Edyt: Myślę, że dobrze by zrobiło całości gdyby rozszerzyli team o parę osób, które jednak unikają asfaltu, szerokie gumy i amortyzacja nie są dla nich złem wcielonym i których sposób jazdy usprawiedliwia używanie kasków. Ot, coś a'la prezesowska wyprawa do Hiszpanii, tylko nie wiem jak Prezesowi idzie pisanie prozą ;) ale to tylko jako przykład. Niby nie do końca godzi się to z tą ich całą filozofią, ale na pewno zróżnicowanie wypraw pod kątem terenu sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie, bo jednak umówmy się - widoki to nie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ja liczę jak by "od nowa" stąd to szóste jest w rzeczywistości drugim :)
Myślę, że będzie więcej terenu wiosną. Może FedByWild wrzuci w końcu pełną relację z Bieszczad (do dziś nigdzie jej nie ma!), może coś z Hiszpanii się pokaże ;)
Teraz Bartek Dyrektor po przeprowadzce do Szkocji też jak by bardziej na teren patrzy łaskawie

Też liczę na to, że w pewnym momencie to będzie ogólnorowerowe pismo a nie "wewnętrzny biuletyn PNT plus goście", bo w sumie to chyba najbardziej mnie w tej chwili razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamawiałem, 7.12 i jak na razie cisza....  :whistling:  Na mejle nie odpisują. Kredyt zaufania ok, ale jak już się coś "robi na poważnie" to wypadało by wziąć za to odpowiedzialność. 

Szczególnie, że w moim przypadku 3/3 przesyłki "z przygodami". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Kłaniam,

 

Otrzymałem, przeczytałem i wygląda, że będę kupował dalej, o ile się nastepny numer ukaże :)

 

Najpierw marudzenie. Magazyn miał być wysłany 19 grudnia, stempel na kopercie mówi 10 stycznia. Ale przeprosili chopoki, więc nie dąsam się.

 

Edytorsko dalej poziom którego nie byłoby się tzreba wstydzić na zgniłym zachodzie. Więcej treści, bez silenia się na pseudo-natchnione paralele i hiperbole. Samo pisanie nie zawsze zgodne z moimi pomysłami, no ale jak by było zgodne w 100% to pewnie sam bym to napisał a nie inni :)

 

Zdjęcia dalej fajowe.

 

Watek ostrokołowy miła odskocznią i pokazaniem, że inaczej też można.

 

Dwie rzeczy które nieco mnie zdrzaźniły. Hasztagi w papierowym magazynie??? WTF??? Poza tym pytanie: w jaki sposób stwierdzić czy osoba która z tobą rozmawia to wegetarianin? Odpowiedź: nie trzeba się zastanawiać, bo na pewno sama ci to powie i to nie raz. Jak dla mnie słabe  :down:

 

Jest progresja w odpowiednim kierunku i oby tak się to-to rozwijało.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...